Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie jaki to ten drugi kolor z tego zdjęcia

 

Jeśli chodzi ci o drugi samochód na zdjeciu to Grau Metalic (mysi metalik)

Ja mam taki kolor auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi ci o drugi samochód na zdjeciu to Grau Metalic (mysi metalik)

Ja mam taki kolor auta.

 

Możesz dać kilka fotek twojego autka :-) Jesteś zadowolony z koloru ? Czy bardzo się brudzi ten kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki masz u mnie w linku tam gdzie podpis na czerwono.

Czy sie brudzi myśle że jak każde auto ale tak szybko tego brudu niewidać jak np:na czarnym.

Kolega Moro też ma ten sam kolor auta i nie narzekamy zbytnio.

 

Zapomniałem dodać na Śląskich ulicach auto brudne na 2 dzień po myciu więc jaka filozofia?

Kupujesz taki kolor który ci się ma podobać, bez znaczenia czy szybciej się marasi. :fajny

Pozatym jak auto woskowane odpowiednimi kosmetykami to wystarczy karcherem przelecieć i brud łatwo schodzi.

Jestem strasznym pedantem i u mnie musi lśnić jak psu jaja :hyhy

Polecam preparaty Sonax.

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_xtreme_brillantwax_1_nano_pro_wosk_nano_do_nowych_lakierow_i_w_dobrej_kondycji,p433.html

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/VW_Golf_VI_Comfortline_1.4_TSI_Silverleaf_Heck.jpg

To jest auto w kolorze silver leaf. Przynajmniej z tych co w google znalazłem jest najbardziej realistyczny na moim monitorze.

 

Przy wyborze ja właśnie wziąłem ten kolor, bo zwykły srebrny jest starsznie oklepany. A ten wpada lekko w odcien piaskowy (zależy od światła), ale nie ma nic wspólnego z beżowym kolorem, jak w konfiguratorze vw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest auto w kolorze silver leaf.

Też raczej mam samochód właśnie w tym kolorze a nie normalnym srebrnym. Nie wiem nie znam się :D W każdym razie no o gustach się nie dyskutuje więc nie będę Ci doradzał koloru (bo nie ma sensu?!)

Moim zdaniem najodpowiedniejszy kolor do Passata to DEEP albo LEAF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny/ten Leaf - ma jedną ważną zaletę - brud widać u nich najpóźniej ze wszystkich kolorów i do tego najmniej ;) Srebrny mi się znudził, ew. Leaf bym rozważał bo jest ciekawy i oryginalniejszy niż deep :D ale zawsze marzeniem było czarne autko. A tak apropo, myślałem, że r-line będzie rzadkim widokiem jeszcze jakiś czas, a na trasie ostatnio dwa widziałem (nie wspominając o zwykłych passkach), często w mieście mijam się czarnym sedanem r-line na felgach milwukee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor silver reflex wygląda fajnie i rzuca się w oczy ale co do brudu to nie jest tak przyjemnie.jak się jeżdzi w ladne suche dni to nawet udzie (tylko felgi stają się troche czarne), ale jak jeżdzi się po mokrych drogach to drzwi do poziomu klamek są koloru brązowego przechodzącego w matowy szary :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie skombinuj na kilka dni umytego czarnego passka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady, chyba od czasu do czasu można wydać te 20zł na mycie , poza tym samochód jest od jazdy , a nie od pucowania, i wlewanie na lakier 1000L odświeżaczy lakieru itd. itd. itd. A co do tego srebrnego to kolego Radku chyba mamy te same kolorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Moro też ma ten sam kolor auta

A możesz podać dokładnie który użytkownik (najlepiej link do konkretnego wątku w dziale Mój Passat, ja nie jestem zbyt mocny w szukaniu na forum)

 

OK, zdecydowałem na małą zmianę. Będzie albo Grau Metalic albo Silver Leaf. Jeszcze do końca nie wiem który, ale bardziej skłaniam się do Grau Metalic (choć nie wiem jak będzie to wyglądać na sedanie). Mam czas na decyzję do poniedziałku. Jeśli ktoś ma Passata w sedanie w jednym z tych dwóch kolorów to chętnie proszę o linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grau Metalic (mysi metalik) Ja mam taki kolor auta.

Możesz podać swój kod koloru ? Obecnie w konfiguratorze jest "szary Iron metaliczny". Nie mam dostępu teraz do wzornika kolorów dostępnych obecnie do Passat, jestem ciekaw czy dokładnie ten samo kolor jest obecnie oferowany z tym Passatem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Żebym wiedział jaki to kod lakieru?

Może ktoś wie czy to jest w książce serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź sobie skombinuj na kilka dni umytego czarnego passka...

:) Moim zdaniem czarny jest rewelacyjny i najlepiej się prezentuje w passacie, sam taki wybrałem. Faktem jest jednak, że nawet w "suche" dni auto momentalnie łapie kurz i po kilku dniach w słoneczną pogodę to widać, o deszczu nawet nie wspominam. Także dużo więcej pracy trzeba włożyc przy myciu, nie wystarczy zwykłe umycie i spłukanie, trzeba obowiązkowo dokładnie wytrzeć auto i nawoskować, dopiero wtedy widać piękno tego koloru. Faktem jest jednak, że 80% passatów jest w czarnym kolorze i to może trochę denerwować. Jak kupowałem swojego, tych aut było znacznie mniej.

A srebrny? Żona ma fabię w tym kolorze i mycie jej zajmuje kilkanaście minut. Po wyschnięciu samochód jest czysty jakby wyjechał przed chwilą z salonu :). Także ten mysi szary o którym toczy się dyskusja jest OK. Mimo, że jest ciemny ładnie ukrywa brud. Nie myłem toyoty od ponad tygodnia i mimo prawie codziennie padającego deszczu nie widać, aby auto było brudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prezencji i szykowności czarnej perle nie można odmówić - w słońcu super błyszczy, ale jak mówisz nawet w suchy dzień, jeżdżąc tylko po "czystych" drogach i tak wszystko osiada na drzwiach i wygląda jak brudas. Srebrny łatwo utrzymać w czystości ale strasznie mi się znudził i typowo srebrnego auta nie chcę już widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Srebrny łatwo utrzymać w czystości ale strasznie mi się znudził i typowo srebrnego auta nie chcę już widzieć.

To prawda na srebrnym , nie widać tak brudu, szybciej alufelgi robią się czarne od klocków albo od błota niż samochód :) prędzej jestem zmuszony jeździć na myjkę z powodu brudu w środku niż z zewnątrz :) miliony butelek , kubków Ogólnie srebrny jest :ok: Szkoda ,że środek sam się nie czyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manek1079

Dobry pomysł żeby dać jakieś porady o Passacie B6 ale używanym. Jeżeli jest to możliwe to chętnie się czegoś dowiem... Interesuje mnie wersja 2,0 140 km 2006 rok kombi. Jeżeli ktoś ma namiary na takie cacuszko byłbym rad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do kolorów: Czy to jest jakiś wam znany kolor ?

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C12706517.html

 

Nazwa katologowa tego koloru to "united grey matallic"

Według mnie jeden z najładniejszych kolorów do Passata,zwłaszca sedana Highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie jeden z najładniejszych kolorów do Passata,zwłaszca sedana Highline.

 

Obecnie ten kolor jest już niedostępny. Pytałem dzisiaj w salonie i obecnie dostępny kolor do Passatów to "szary Iron metaliczny". Czy ktoś widział autko w tym kolorze (nie CC ale "zwykły" Passat) i ma jakieś zdjęcie sedana w kolorze "szary Iron metaliczny" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności