Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

drgania na kierownicy (nawet przy aucie klasy Audi A8 z TDI mozna to odczuc, wiec to nie tylko Passat); jest to jednak kwestia wrazliwosci osobnika tez i zapewne;

 

To chyba opony/felgi bardziej niż silnik... Wyważ dobrze koła i sprawdź geometrię i powinno być OK. Nie wiem jak u innych ale mi nic nie drży na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dragania na samym postoju. Ogladalem kiedys test Audi A8 z TDI, i tam facet tez zwrocil uwage, ze mimo, ze auto tak wysokiej klasy, a jednak nie tylko slychac, ale i czuc TDI w sensie delikatnych drgan na kole kierownicy.

 

Pocieszylo mnie to, bo moj Passat od nowosci tez tak ma. Ale raz jeszcze podkresle -- jestem moze wyczulony i niektorzy na to po prostu nawet nie zwracaja uwagi. A moze zauwazam to, bo wczesniej przez laty jezdzilem benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie szybkie panowie . Ile oleju potrzeba do wymiany w 2.0 tdi? zakupilem banke 4 litry i teraz zastanawiam sie czy nie bédzie zbyt malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.8 chyba wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie szybkie panowie . Ile oleju potrzeba do wymiany w 2.0 tdi? zakupilem banke 4 litry i teraz zastanawiam sie czy nie bédzie zbyt malo

 

Ja mam silnik BMP 2.0tdi i wchodzi książkowo 4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. U mnie 3.8 to jest max na bagnecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że robię rocznie poniżej 10000 km rocznie, ale głównie kupuję diesle i nigdy nie żałowałem decyzji. Może kupując nowe auto, cena ma znaczenie, ale przy używanym? Kolega pyta o wady b7 w kombi. Ja mogę powiedzieć o jednej zalecie. Miesiąc na zbiorniku!!! W ogóle nie sprawdzam cen paliwa, bo przy tym spalaniu nie ma to znaczenia. B7 mam od dwóch lat. Dzisiaj był na pierwszym przeglądzie ( MOT), przebieg 54000 km. Zero zastrzeżeń. Ja, przez dwa lata wymieniłem posypany zamek klapy bagażnika( gwarancja). To wszystko.

Edytowane przez Driver72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny , Łysy dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie male techniczne pytanko bo czytając ostatnie stron trochę się pogubiłem: Czy dwu mas zarówno w TSI jak i TDi jest tylko w manulach czy tez w DSG ?
Witam wszystkich, nowy jestem. Dopiero co sie poznajemy bowiem z moim pasiastym :) Tez mnie ciekawi czy dwumasowe kola zamachowe sa w TSI. Jest/nie ma ? A szczegolniej jak jest w zestawie ze skrzynka NBW MQ200. Tam jest niewielki (na dzisiejsze czasy) moment. Ogolnie w internecie pokutuje przekonanie ze w VAG 'tylko diesle' albo 'tylko DSG'. Jak jest naprawde ? Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie kupię passata b7, może ma ktoś z Waszych znajomych. Szukam 2.0 diesel, ksenon i DSG mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem tego forum, ponieważ mam w planie zakup Passata b7. Rocznie przejeżdżam około 15 tys. km i dzięki Waszym wpisom i poradom znajomych skłaniam się ku silnikom benzynowym. Interesuje mnie kombi, CL lub HL, z manualną skrzynią biegów, najlepiej jakby było kupione w polskim salonie i z silnikiem 1.8 tsi. Kwota do dyspozycji to 60 - 70 tys. Sęk w tym, że na portalach ogłoszeniowych jest bardzo mało ofert, więc jeśli ktoś miałby jakieś namiary to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

proszę powiedzcie czy warto kupować B7 2.0 TDi 140 KM DSG z przebiegiem 185 tys.

czytałem że w okolicach 200 tys zaczynają się problemy z tymi skrzyniami. ktoś z Was miał doświadczenie z DSG i tak dużym przebiegiem? Jakie są Wasze opinie na temat zakupu auta z DSG i tak dużym przebiegiem?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,

 

proszę powiedzcie czy warto kupować B7 2.0 TDi 140 KM DSG z przebiegiem 185 tys.

czytałem że w okolicach 200 tys zaczynają się problemy z tymi skrzyniami. ktoś z Was miał doświadczenie z DSG i tak dużym przebiegiem? Jakie są Wasze opinie na temat zakupu auta z DSG i tak dużym przebiegiem?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Krzysiek

Widać że nie czytałeś tematu. Cofnij się do pierwszej strony lub chociaż o kilka w tył i wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic pasata b6 i zastanawiam sie jaki silnik wybrac czy 1.9 czy 2.0 i ten po 2008r glownie mam pytanie czy ten 1.9 daje rade w tym aucie dodam ze jezdze w 95% po niemieckich autostradach wiec z duzymi predkosciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jezdzic z duzymi predkosciami to tylko R36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorksf - 105 koni przy masie i gabarytach passata to trochę mało żeby płynnie te 150km/h osiągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregorksf - 105 koni przy masie i gabarytach passata to trochę mało żeby płynnie te 150km/h osiągać.

 

ale jak już z górki rozpędzi to po płaski już jakoś pójdzie.... takie pytania są dobijające, seicento S też się dało do 150 rozpędzić, tyle, że potem sztuką było je w pasie szosy utrzymać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duze to ok 150
Ja ma 105 koni i mialem przyjemnosc jechac po niemieckich autostradach, predkosc do 170km/h nie bylo zadnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynnie to znaczy ze spokojnie ile pojedzie przy jakiejs tam ciszy w kabinie? Obecnie jezdze e36 1.9 Pb i tak przy 140-150 juz sa duze obroty i cicho niejest a passata wybralem ze wzgledu na duzy bagaznik w porownywaniu do e90 ktore tez bylo na celowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności