Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Przejście z 215/16 na 235/17 robi zauważalną różnicę na komforcie (przynajmniej w b7).

Na 17tkach lepiej się zachowuje na zakrętach ale gorzej tłumi poprzeczne nierówności.

 

Ja mam 235/40/18. Zmieniłem sprężyny z comfortline na sportline. Tak jak Marek wcześniej napisał auto jest niżej o ok. 1,5-2cm. Jest też sztywniej, ale dla mnie to na +. Rocznie robię ok. 45tys km po naszych pięknych drogach. Tragedii nie ma - jeździ się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie zawieszenie sport nawet lepsze tylko, że niskie.

czy może ktoś porównać fotele te z comfortline a z pakietu sport (nappa, podgrzewane, profilowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania.

Zawieszenie sport nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest inne. Co do foteli to różnica jest jak między siedzeniem na wersalce a siedzeniem w fotelu klubowym. Lepsze trzymanie, lepszy komfort, lepsze dopasowanie do lordozy, gorsza widoczność przed maskę jak ktoś ma mniej niż 1,80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to zawieszenie sport lepsze bo lepiej trzyma w zakrętach, ale mniej komfortowe i można czasami zawadzić podwoziem. czy nie ma problemu np z koleinami w śniegu, wszyscy jadą, a ja będę szorował brzuchem.

Mam 182cm ale czy to znaczy, że fotele sport są niższe i nie da się nimi podjechać do góry?

Generalnie w waszych odczuciach które są wygodniejsze?

Wiadomo materiałowe mogą być lepsze w upały bo się tak nie nagrzewają, a skóra jest podgrzewana na zimę. czy ktoś ma porównanie z życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel a moze warto wybrac sie na jazde próbna , moze maja obydwie wersje i sam sie przekonasz jak sie siedzi w tych fotelach, zwlaszcza ze widzialem ze na passata daja nawet 20k rabatu teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można czasami zawadzić podwoziem. czy nie ma problemu np z koleinami w śniegu, wszyscy jadą, a ja będę szorował brzuchem.

 

Póki co przejeździłem trzy zimy a w zasadzie dwie bo ostatnią trudno nazwać zimą i nie miałem żadnych problemów z koleinami. Co do samych foteli to są całkiem wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździsz sportem cz zwykłym

:wmorde nawet ci się nie chce zajrzeć do tematu Tomka. Tam jest wszystko pięknie napisane. Nie wspomnę już że z całego kontekstu dyskusji można to wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 w sporcie calkiem fajnie sie lata, dobre trzymanie w zakretach w mojej opinii. W kublach wygodnie mi sie siedzi. Im wiecej sie bedziesz zastanawial tym gorzej wyjdziesz bo to nie sa roznice jak np w zwyklym focusie a focusie rs. Najlepiej pojdz do dealera przejedz sie jednym i drugim i wszystko bedzie jasne :)

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczytałem aby unikać rns 510 wersja b,c

a szukać dopiero od od wersji D ale ile w tym prawdy to nie wiem

a jak to sprawdzic, jaka ma sie wersje???

 

moja wyglada tak:

 

Panowie a jeszcze pytanie znalazłem taka navi jeszcze w passacie, znacie ją może ??

Załącznik 123951

 

tyle ze wszystko podświetla sie na czerwono :), a pan z ASO odradził mi aktualizacje takiej mapy bo powiedział.... cytuje "za te pieniadze kup pan sobie zwykłą nawigacje, powieś na szybie i jak pan będziesz jechał i używał nawigacji to bedziesz pan mógł radia słuchać, bo w tym sprzęcie to albo korzysta pan z nawigacji i cisza albo słucha sie radia''

ot, fachowa opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z ASO dobrze ci doradził.

Oryginalna nawigacja w passacie B6 to funkcjonalna porażka.

Daj sobie z nią spokój.

Nawet jak zadziała, to za chwilę płyta tak się nagrzeje że jej nie czyta i się zawiesza.

Ja przykleiłem NAVI na rzep plastikowy na ekran wbudowanej nawigacji.

 

http://www.opelastrag.seonetshop.pl/navroad-drive-test-nawigacji-gps-moja-opinia

 

zamocowanie-nawigacji-na-rzep-plastikowy-3m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan z ASO dobrze ci doradził.

Oryginalna nawigacja w passacie B6 to funkcjonalna porażka.

Daj sobie z nią spokój.

Nawet jak zadziała, to za chwilę płyta tak się nagrzeje że jej nie czyta i się zawiesza.

Ja przykleiłem NAVI na rzep plastikowy na ekran wbudowanej nawigacji.

dawno temu dałem sobie spokój , choć nie przyklejam nic na ekran ( ekran dotykowy do obsługi radia), ale z ciekawości zapytałem jak sprawdzić jaki model sie ma , bo z tego co widze to taka navi jak moja jest we wszystkich autach z VAG po 2010 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta grzanie ? A czemu na twardy dysk nie kopiujecie ? Dla mnie rns to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on ma (ta z doklejką) MFD 2 i nie ma widać pojęcia co to RNS 510 bo go nigdy nie używał, a panu z ASO pogratulować wiedzy tylko trzeba. Od kiedy w RNS'ie działa tylko navi? przecież można jednocześnie słuchać muzyki i lektor od navi gada w tle i do tego jeszcze możesz osobno regulować głośność każdego osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie to nie RNS, bo na tel oglądałem zdjęcie ;) No właśnie więc koledzy chyba nie mają pojęcia co to RNS i jakie cuda wianki można z nim robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc koledzy chyba nie mają pojęcia co to RNS i jakie cuda wianki można z nim robić

a no ja nie mam pojęcia, a chyba mam to ustrojstwo RNS 310 lub 315 nie wiem jak to sprawdzic, wiec szepnijcie coś więcej o tych cudach, bo jak czytam i czytam to Pan z ASO mnie wprowadził w błąd, to wiem na pewno bo nawet na filmikach na youtube widać ze navi działa i radio gra, ale co do kwestii map i spolszczenia to będę wiedział coś konkretnie w czwartek bo spece z trójmiasta maja być u mnie na wsi ''robić'' jakieś auto i wtedy mam podjechać i sie dowiedzieć mniej lub więcej , a na pewno się dowiem ile za to zaśpiewają :(

Edytowane przez gregoriuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko byłem dziś oglądać passata i nie miał kola zapasowego. Tłumaczył sie gość, że zamiast tego jest zestaw naprawczy ta pianka, czy to normalne czy przeważnie sa koła zapasowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne:) też mam zestaw, przez co wożę zimą koło letnie, a latem zimówkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym aucie wybiera się bez dopłaty zestaw naprawczy lub koło dojazdowe lub pełnowymiarowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności