Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

inny kolor tapicerki niż zamawiałem i co z tym zrobić ? odbierać i jeździć, męcząc się, bo nie lubię tej kolorystyki , czy im zostawić i zażądać zwrotu zaliczki ): ??

Zależy jaki dostałeś kolor ;)

Witam, czy silniki 1.4 tsi w Passatach 2013/2014 są już poprawione? I czy występują w nich nadal typowe awarie?

Z tego co wyczytałem to tak, zresztą VW nie zależy na tym, aby to się jakoś sypało, więc raczej poprawili. Jak w końcu odbiorę to dam znać, swoją drogą ile u was trwał odbiór samochodu od momentu podpisania leasingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego twoje problemy to nic, drobiazgi (-:, ja mam do odbioru samochód na który czekałem prawie 3 miesiące , a przyjechał niezgodnie z zamówieniem, inny kolor tapicerki niż zamawiałem i co z tym zrobić ? odbierać i jeździć, męcząc się, bo nie lubię tej kolorystyki , czy im zostawić i zażądać zwrotu zaliczki ): ??

Wspolczuje. No coz, mozna to zalatwic na wiele sposobow. Jesli w zamian dadza sensowny rabat, to byc moze sie skusisz. Jesli nie, to czekanie kolejne 3 miechy :-/ A w pazdzierniku swiatlo dzienne ujzy juz B8 :-)

Co do zwrotu zaliczki to nie ma problemu - zwrot przysluguje bezdyskusyjnie, nawet gdyby samochod byl wg. specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zmienię markę i zamówię inny samochód, nie będę czekał kolejne 3 miesiące i nie wiadomo co przyjedzie!To już kolejny raz mam problem z otrzymaniem samochodu zgodnie z zamówieniem u tego dilera, pierwszy raz myślałem ,że to przypadek, a teraz mam zupełnie inne zdanie o tej firmie. Niestety poniosę duże straty ponieważ odliczenia za N1 są tylko do końca marca, dlatego dużo wcześniej zamawiałem samochód z homologacją, a wyszło jak zwykle ):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co masz napisane w umowie.

Wszystko zalezy od dealera.

W niemieckiej marce z monachium, spózniaja sie od grudnia z wydaniem auta i w tym czasie klient jeździ ich autem.

 

Jeszcze pytanie czy jest to zaliczka czy zadatek.

Bo co z tego że oddadza Ci to co wpłaciłeś. Teraz powinni oddać twoje i drugie tyle od siebie.

I chyba tak bedzie bo gdybyś nie odebrał auta z własnego powodu to by przepadło- nie miał byś prawa do zwrotu.

 

przeczytaj umowę i zobacz czy możesz ich postraszyć.

 

Może jak są normalni to dadzą Ci jakies auto zastępcze i uwierz mi że to fajna sprawa jest mieć darmowóz a Twoje auto tylko młodnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 99% byla zaliczka. Przerabialem juz zwrot zaliczki - nawet jak dealer kreci nosem, to warto odezwac sie do importera -- zwrot natychmiastowy. Bezprawne jest przetrzymywanie cudzej gotowki.

 

VW ma sporo naprodukowany aut z N1 -- moze cos znajdziesz interesujacego? Ja mialem kupic Skode, ale byl klopot z autem z N1 jakie by mnie interesowalo. W VW mieli lepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na 99% byla zaliczka. Przerabialem juz zwrot zaliczki - nawet jak dealer kreci nosem, to warto odezwac sie do importera -- zwrot natychmiastowy

To nie jest problemem aby odzyskac swoje pieniadze.

Chodzi o to aby była jakas rekompensata za stracony czas.

i za niewykonanie zlecenia w ustalonym czasie.

 

Porozmawiaj z nimi po ludzku i poweidz że to oni nawalili, a jesli dealer będzie zwalał wine na importera to mu powiedz że nie kupujesz auta od importera tylko od dealera. Wiec od niego oczekujesz załatwienia sprawy i jesli ma ochotę niech sie boxuje z importerem.- Ty masz umowe z dealerem i prosisz go o pojazd zastępczy minimum golf 7 do czasu dostarczenia Twojego zamowienia.

 

A to co nazywaja Twoim zamowieniem (tylko z inną tapicerką) w rzeczywistosci nie jest Twoim zamowieniem wiec poki co mowimy tylko i wyłacznie o spóźnieniu a nie o pomyłce.

Na tej samej zasadzie ty możesz pomylic banknoty i zamiast zółtych dac im niebieskie albo różowe.

 

Jak nie będa przejawiać checi współpracy to postrasz wynajeciem samochodu VW passat z wypożyczalni a kosztami obarczysz ich.

 

Kolejne porownanie do Monachium i wrocławskiego salonu ASO, spóznili sie o 1 dzien z zarejestrowaniem samochodu, tzn kurier nie dowiółż tablic a klient przyszedł po odbiór. Strasznie go przepraszali zaproponowali darmowy zakup akcesorii za kwote 1000 (tysiać złotych)

auto nie kosztowało duzo bo minimalnie więcej niż twój passat.

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to co nazywaja Twoim zamowieniem (tylko z inną tapicerką) w rzeczywistosci nie jest Twoim zamowieniem wiec poki co mowimy tylko i wyłacznie o spóźnieniu a nie o pomyłce.

 

Łukasz, masz rację, w umowie mam dostarczenie samochodu do 120 dni , ustnie było , że oczywiście będzie w nie całe 3 miesiące,więc na razie można to traktować jako opóźnienie w dostawie.W umowie użyto słowa zaliczka.Jak wspominałem wcześniej, przy zamówieniu chodziło mi o homologację N1 , nie sądzę żeby zdążyli z nowym samochodem do końca marca, a później to mogę już kupić VW CC i tak nie będzie odpisu VAT.

Dziękuję wszystkim Kolegom za cenne rady !

 

---------- Dodano o 11:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:45 ----------

 

Strasznie go przepraszali zaproponowali darmowy zakup akcesorii za kwote 1000 (tysiać złotych)

 

Niestety polskiego klienta traktuje gorzej nawet vw , np. w opcjach wyposażenia na Niemcy jest wiele fajnych rzeczy , które są nie dostępne na Polskę , może to zależy od polskiego importera ?My Polacy dobrze potrafimy pracować tylko za granicą ?Gdzie dbałość o klienta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie opisane przeze mnie miłe potraktowania klienta miały miejsce we Wrocławskim ASO.

Obie sprawy dotycza róznych osób i róznych pojazdów.

oboje sa moim znajomymi (choć oni sie nie znają)

oboje kupowali ostatnio auta w BMW Wrocław

 

to sa przypadki jakie ja znam a ile osób było podobnie dobrze potraktowanych- nie wiem.

Ale myślę, ze jesli umowa pisemna mowi 120 dni to trzeba czekac- no chyba że ten czas minął.

 

Lub na koszt VW zostanie wymieniona tapicerka na taką jaką zamaiwałeś.

Do czasu wykonania tej usługi sprzedajacy udziala rabatu w wysokości takiej usługi- pewnie kilkanaście tysięcy.

 

Pojeździsz troche i zdecydujesz czy chcesz zakupic taka tapicerkę jak chcesz czy wolisz miec kilkanaście tysi w kieszeni.

Ale oczywiście pewnie druga strona na to nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. w opcjach wyposażenia na Niemcy jest wiele fajnych rzeczy , które są nie dostępne na Polskę
np ogrzewana szyba przednia, to jak mi powiedział jeden z pracowników salonu VW jest wyposażeniem na Skandynawię, bo jeszcze się nie spotkał :oszit a w niemcowni w co drugim jakie przeglądam. Bardzo przydatny bajer zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np ogrzewana szyba przednia, to jak mi powiedział jeden z pracowników salonu VW jest wyposażeniem na Skandynawię, bo jeszcze się nie spotkał :oszit a w niemcowni w co drugim jakie przeglądam. Bardzo przydatny bajer zimą.

 

bez przesady, mam B6 z PL salonu i ma podgrzewaną szybę.

Przydatne jest i to wcale nie jest bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np ogrzewana szyba przednia

 

To nie ma teraz takiej opcji na PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja na PL teraz.

Natomiast nie ma np. ogrzewania postojowego (Webasto). Przynajmniej w konfiguratorze go nie ma. Dziwne o tyle, ze Skoda to ma :-) To dopiero wypas dodatek :-) I to nie tylko dla nas, ale i dla silnika w zimie to bardzo dobre rozwiazanie.

Co do aut z N1 -- rozgladnij sie, czy nie ma nic gotowego juz, co by Cie zainteresowalo. Sporo ich zamowili w VW na zapas na te okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydatne jest i to wcale nie jest bajer.

 

to zależy jak rozumiesz słowo bajer.

Jedno ze znaczeń - luksusowy gadżet lub dodatek

Dla mnie jest to zajebisty bajer, może dla Ciebie to normalność, szkoda, że tak rzadko występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej zmienię markę i zamówię inny samochód, nie będę czekał kolejne 3 miesiące i nie wiadomo co przyjedzie!

Pomyśl nad Superbem, ogólnie warto pognębić salony i zapytać się co zamówili.

Swoją drogą zostaje jeszcze audi, a5 sportback Cię może zainteresuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam audi a5 sportback. Znam kogoś kto sie przesiadl z passata i po tygodniu przeklinal na maxa.

Audi a5 sport back jedynego ciasnym autem i dużo drozszym od passata. Ciekawostka on za 300k zł nie kupił wszystkiego co było dostępne. Eot.

Rownież polecam superba gdyż jego lifting jest o 3 lata nowszy niż passata i najważniejsze superb w zakupie jest troszkę tańszy od passata a w sprzedaży po 5-6 latach jest zdecydowanie droższy od passata.

A jazda chyba taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko - czego dotyczyła kampania serwisowa wyprodukowanych w latach 2009-2011 passatów i innych VW z silnikami CR ?

i co to za silnik o mocy 190 KM ? 2.0 TDI rzecz jasna

 

Ja mam w historii wpis, że auto było na jednej kampanii - jakieś ciężarki na przewodach paliwowych. Oprócz tego 2 tyg temu byłem na przeglądzie w ASO i dla mojego auta żadnej innej kampanii nie ma.

 

Co do silnika 190KM - w serii nie było takiego. Ktoś pewnie zrobił chip'a. Pytanie z ilu (podejrzewam ze 170KM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasektdi, takiego silnika nie bylo. Polecam te stronke: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volkswagen/passat/

Tam masz dane techniczne wszystkich praktycznie aut. Wybierz interesujacy Cie model i dojdziesz do danych technicznych, palet silnikow, rozmiarow, osiagow etc.

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec lepiej poczekac na nowe b8

 

Marcin, B8 może mieć wiele usterek, jak każdy nowy model, poza tym mam czekać 10 miesięcy potem zamówię i kolejne trzy, a potem się okaże , że samochód przyjechał przez pomyłkę z innym silnikiem (-: , Diler vw powiedział ,że nie może zagwarantować , że to co zamawiam będzie w dostarczonym samochodzie (-: . Pozostaje zmienić markę jeśli chcemy mieć konkretny samochód z opcjami na jakich nam zależy, ale czy z grupy VW ? Skoda to też vw ciekawe jak tam podchodzą do klienta? może ta sama szkoła?

Infiniti są też nie złe , tylko brak serwisu :( lub Insignia 4x4 2.0 benzyna 250KM ?

Edytowane przez mmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasektdi, takiego silnika nie bylo
też mnie to zaskoczyło. Taki opis znalazłem w ogłoszeniu i po wpisaniu nr VIN wyskoczyło na jakiejś darmowej stronie to samo. No, ale podejrzewam, że to był błąd w druku, ale i w KM i kW to trochę dziwne mi się wydało, a stronka pewnie czerpie info jakie się ukazuje w sieci. Dzięki. Bullet pisał mi to samo. Autocentrum znam,ma natomiast niestety pojedyncze braki, tzn. nie wiedzieć dlaczego w niektórych samochodach nie podają wszystkich silników, a takowe występują. Oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić całej ich bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności