Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wszystko w zależności jak się trafi, ja na nic nie mogę narzekać. Wszystko cyka jak chciałem. Wiadome że do wymiany rzeczy eksploatacyjne ale nic więcej.

Za to w pracy koleżanki syn ma b5 i chyba wszystko już w nim wymienił, aż w zimę w bok auta wjechał mu pług śnieżny;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam moze mi ktos powiedzie co znajduje sie po lewej stronie koło zbiornika wspomagania takie metalowe bo umnie jest puste miejsce Dołączam zdjecie pozdrawiam http://img471.imageshack.us/i/auto038uo.jpg/

 

nie wiem czy tam przypadkiem nie montowano webasta, bo tak mi się coś kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz racje Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek600

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i przymierzam się do kupna passata b5. Chciałbym silnik 1.9 TDI. Moje pytanie brzmi, którą wersję wybrać 101- konną czy 131- konną. Jeżdżę głównie po mieście. Zależy mi na tym by auto było możliwie jak najbardziej ekonomiczne. Jeżdżę wolno (na trasie do 130), ale nie lubię jak auto nie zbiera się, kiedy tego potrzebuje. Będę bardzo wdzięczny za każdą radę i podanie przykładowego zużycia paliwa (miasto/trasa). Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi, którą wersję wybrać 101- konną czy 131- konną.

Jest na forum sporo tematów o tym, o samym spalaniu kilkadziesiąt stron.

Osobiście polecam Ci 131PS żałował na pewno nie będziesz, a spalanie całkiem porównywalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Tylko na wejściu jedź do jakiegoś do zaufanego mechanika i niech Ci sprawdzi wałek rozrządu żeby po krótkim czasie nie było nie miłej niespodzianki :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwasu199

Koledzy mam Pytanie jestem nowy na forum lecz zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie chce kupić paska B5 1.9TDI 115 koni 1999/2000r lecz przeglądam oferty i spotkałem sie z czym takim jak że ten sam passat roczniki te same silniki też moc taka sama a jeden ma 220 na liczniku a drugi 260. Mam pytanie czym one się róznią

Ps. Przepraszam że w taki sposób ale nie mogę założyć nowego tematu Bardzo bym prosił o odp. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam Pytanie jestem nowy na forum lecz zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie chce kupić paska B5 1.9TDI 115 koni 1999/2000r lecz przeglądam oferty i spotkałem sie z czym takim jak że ten sam passat roczniki te same silniki też moc taka sama a jeden ma 220 na liczniku a drugi 260. Mam pytanie czym one się róznią

Ps. Przepraszam że w taki sposób ale nie mogę założyć nowego tematu Bardzo bym prosił o odp. Dzięki

tym że jeden ma kręcony licznik tylko trochę a drugi bardziej skorygował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam,w paskach z silnikiem ATJ,na zegarach figuruje V-max 260km/h.Generalnie jakiż problem wymienić tarcze zegarów?:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście moge polecić Ci paska z silnikiem 1.9 TDI 110 KM AFN. Jeżeli trafisz zadbany egzemplarz to posmigasz ładnych pare lat ograniczając wydatki do wymiany oleju. Oczywiście na temat kupna samochodu mozna pisać poematy ale uważam ten silnik za dobry wybór gdyż sam taki posiadam i tylko zmieniam oliwe i filtry. Jednak na rynku jest duzo przyslowiowych puzzli i kupić jest ciężko. I w przypadku niemca jeżeli 200 tys przebiegu jest nie kręcone to obojetnie czy to diesel czy benzyna do jest on "jeszcze na dotarciu" :-) Mój dieselek zadowoli się 5,5 litrami ropy w cyklu mieszanym więc jest git a należę do ludzi którzy uważają że jednak gaz jest to zapalniczek:-) Szczerze polecam AFN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście moge polecić Ci paska z silnikiem 1.9 TDI 110 KM AFN. Jeżeli trafisz zadbany egzemplarz to posmigasz ładnych pare lat ograniczając wydatki do wymiany oleju. Oczywiście na temat kupna samochodu mozna pisać poematy ale uważam ten silnik za dobry wybór gdyż sam taki posiadam i tylko zmieniam oliwe i filtry. Jednak na rynku jest duzo przyslowiowych puzzli i kupić jest ciężko. I w przypadku niemca jeżeli 200 tys przebiegu jest nie kręcone to obojetnie czy to diesel czy benzyna do jest on "jeszcze na dotarciu" :-) Mój dieselek zadowoli się 5,5 litrami ropy w cyklu mieszanym więc jest git a należę do ludzi którzy uważają że jednak gaz jest to zapalniczek:-) Szczerze polecam AFN!

Myślę,że koszty eksploatacyjne

AFN-a wypadałoby zwiększyć również o filtry,po jakimś tam użytkowaniu również o koszt przepływomierza.Niektórych użytkowników dotknął również problem wypalonej uszczelki pod głowicą,lecz reasumując,i nikt w tym miejscu nic odkrywczego nie stwierdzi,bardzo udana jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy ktoś rozszyfruje mi oznaczenie szyb? które symbole za co odpowiadają i na co zwrócić uwagę aby ustalić że są fabryczne nówki bądź nie...

czy ważniejsze są te szarne cyferki czy może te czarne z opisem

 

z góry dzięki za info

DSC_5942.jpg

DSC_5947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

 

czy ktoś rozszyfruje mi oznaczenie szyb? które symbole za co odpowiadają i na co zwrócić uwagę aby ustalić że są fabryczne nówki bądź nie...

czy ważniejsze są te szarne cyferki czy może te czarne z opisem

 

z góry dzięki za info

pierwsza to ori szyba a na drugiej nie ma widać za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie dawaj mi ryby tylko wędkę :)

jak rozszyforwać oznaczenie? po czym wiadomo że szyba ori i który symbol/e odpowiadają za rok szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, że ma znaczek ori VW.

Za rok produkcji w przypadku tej szyby odpowiada cyferka 1 i kropki.

Pierwsza szyba jest z września 2001, a na drugiej faktycznie oznaczenie nie czytelne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w passkach są jakieś wlepki na karoserii których brak świadczy o wypadkowej przeszłości auta?

Edytowane przez moody19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy w passkach są jakieś wlepki na karoserii których brak świadczy o wypadkowej przeszłości auta?

 

Powinna być wlepa we wnęce koła zapasowego, na słupku drzwi kierowcy mówiąca o dokonanym przeglądzie serwisowym no i pod maską o wymianie rozrządu, oleju ,przeglądzie klimu i.t.d., jeşlo nie ma nic to mogło być coś kombinowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak samochód nie miał wymienianego rozrządu i nie ma wlepki to pewnie był kombinowany?

Najważniejsza jest wlepka we wnęce koła zapasowego i powinna być identyczna jak w książce serwisowej.

Naklejki obok drzwi kierowcy czy pod maską są nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak samochód nie miał wymienianego rozrządu i nie ma wlepki to pewnie był kombinowany?

Najważniejsza jest wlepka we wnęce koła zapasowego i powinna być identyczna jak w książce serwisowej.

Naklejki obok drzwi kierowcy czy pod maską są nieistotne.

 

Jeżeli nie miał to jasne że nie będzie miał, a dla niektórych tp i przodu może nie być i też nie istotne ważne żeby miał 40kkm na szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności