Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

jaka różnica jest między 3B, a 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka różnica jest między 3B, a 3BG?

3B to B5

3BG to B5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka różnica jest między 3B, a 3BG?

Przede wszystkim wizualna. 3B ma zwykłe duże lampy z przodu a 3BG ma soczewki. Z tyłu 3B ma lampy - że tak to nazwę - złożone z poziomych pasków, natomiast w 3BG są kółeczka :D Wewnatrz też nieznaczne róznice - w 3BG masz metalowe obwódki na zegarach no i jest jeszcze parę innych pierdólek :D

To tak tłumacząc po krótce laikowi - jakie są różnice :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunel środkowy zmieniony - przede wszystkim podłokietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed i po FL (Face Lifting)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

 

chciałbym kupić vw passata do 1999roku-mam w budżecie 13.000zł.

 

od którego roku wychodziły te passaty z faceliftingiem, bo z moich informacji wynika, iż od 2001?

Edytowane przez coolman16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówka 2000 - pierwsze FL

 

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

 

przed i po FL (Face Lifting)

nie kumam nic z tej wypowiedzi zyggy:zeco:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
końcówka 2000 - pierwsze FL

 

Dokładnie to od listopada 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić vw passata do 1999roku-mam w budżecie 13.000zł.

 

To z takim budżetem kupisz kolego passata przed liftem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JMNGroup

Mam pilne pytanko -jutro mam zamiar pojechać z jednym passatem na serwis i martwi mnie odstająca poduszka powietrzna pasażera na konsoli od strony szyby -nie jest to duża różnica -2-3mm ale widziałem już tak wyglądające passaty. CZY TO JEST NORMALNE -CZY MOŻE AUTO MIAŁO WYSTRZELONĄ PODUSZKĘ POWIETRZNĄ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odstająca poduszka powietrzna pasażera na konsoli od strony szyby

 

W swoim B5 FL też tak miałem.

Znałem auto od nowości, a wystawała jakby ktoś tam grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odstająca poduszka powietrzna pasażera na konsoli od strony szyby -nie jest to duża różnica -2-3mm

 

One lekko odstają nie ma możliwości by były idealnie spasowane. Miałem już kilka passatów i we wszystkich tak odstawały. Pamiętam jak 97 roku kupiłem pierwszego nowego aż mnie zdziwiło jak przy odbiorze auta zauważyłem odstającą poduszkę. Ale jak obejrzeliśmy to wszystkie na placu tak miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mars28

Witam wszystkich

Mam na oku Passata, który nawet mi odpowiada, jestem już prawie dogadany co do ceny. Ale mam pewne wątpliwości - chodzi o kolor zderzaków - jak się dobrze przyjrzeć, to widać, że mają delikatnie inny odcień, niż reszta nadwozia. Widać to w pełnym słońcu, w innych sytuacjach jest praktycznie nie do zauważenia. Koleś mi wciska, że na plastiku lakier tak ma. Auto podobno bezwypadkowe. Ściemnia czy faktycznie zderzaki minimalnie się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie jakaś różnica między lakierem na zderzaku a na karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zderzaki się różnią od koloru na stalowych elementach, najczęściej takie różnice zauważyłem na srebrnych i słomkowych kolorach... ale sam mam granat perła i kolor zderzaków i nadwozia jest taki sam.

Jak auto bezwypadkowe to sprawdź grubość powłoki lakierniczej. Ja mam bezwypadkowy i jest 119 do 126 a w środku 70 do 90 mikronów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym sprowadzić Passata b5 3b z Holandii, jednak obiło mi się o uszy, że jest tam mocno wilgotne powietrze czy coś w tym rodzaju i blacha szybciej koroduje w tamtych samochodach.

 

Jeżeli wiecie coś na ten temat, lub jeśli ktoś ma samochód z Holandii to proszę o wyjaśnienie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem nowym członkiem forum, świeżo upieczonym właścicielem pierwszego Passata, b5 FL :)

(wcześniej był Japończyk ale zgnił:) )... heh

a wracając do tematu to czy Passat nie ma blach w ocynku??? a jeśli tak to nie będzie korozji?? możliwa jest tylko w tych miejscach gdzie był bity???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wracając do tematu to czy Passat nie ma blach w ocynku???

ma

a jeśli tak to nie będzie korozji??

możliwe że bedzie:)

możliwa jest tylko w tych miejscach gdzie był bity???

nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Passata z Holandii (wprawdzie B4) i korodował w dziwnych miejscach...słupek przedni + dach w okolicach przedniej szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc w rozwiązaniu mętliku który mam w głowie..:taksobie Planuje w przeciągu miesiąca zmienić autko. Tak jak już pisałem we wcześniejszych wątkach jeżdżę obecnie Omega 3.0 Mv6 i chce ją zamienić na trwałego i solidnego diesla. Od miej więcej 3,4 miesięcy wertuje i czytam te forum. Wiem już wiele ale ciągle mam wahania między autkami jak w temacie-

Passat B5 FL 1.9 TDI vs Mazda 6 2.0 CiTD.( roczniki 2003/4 kwota 25 - 30 tyś)

Dla ułatwienia podam przykładowe linki:

1) http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/sprzedam-mazda-6-20-citd-2004-ogl2617321.html

2) http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/vw-passat-19tdi-automax-jaskowa-dolina-73-ogl2764645.html

 

Prosił bym was koledzy o argumenty za tymi typami. Który diesel jest bardziej ekonomiczny a który droższy podczas jakichkolwiek usterek które mogą się zdążyć? Jak z awaryjnością tych modeli? Proszę o wszelkie wskazówki. Dodam że podobny wątek planuje wrzucić także na forum Mazdy by mieć opinie osób które użytkują oba modele.

Koledzy pomożecie?:fajny

Pozdrawiam!

Edytowane przez Rafal1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności