Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując auto z rynku niemieckiego starsze niż 5-lat pytajcie o przegląd TÜV bo tu są dane auta , data i przebieg i można sobie obliczyć nawet jak TÜV jest z przed 2-lat.

-oczywiście polskie handlarzyki nie wiedzą o co chodzi , a do czego ? przecież w polsce nie potrzebny.

-właściciele w niemczech sprzedając auto przekazują TÜV następnemu właścicielowi, kupiłem tak od niemca kilka lat temu.

A ostatnio odkupiłem w PL od prywatnej osoby która sprowadziła dla siebie rok temu z niemiec bezpośredno od właściciela i przez tel. odrazu pytałem o TÜV , gdyby niemiał to bym niepojechał oglądać.

 

Pytajcie o TÜV i denerwujcie handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, czy jest sens wydać 40.000 zł za 3 letnie auto z przebiegiem 150.000 km z myślą o eksploatacji 10 lat i zrobieniu dodatkowych 150.000 km ?

np. VW Golf V / Octavia II 1.9 TDI 105 KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy i dopiero mam zamiar zaczac swoja przygode z passatem, mam juz na oku model b5 przed fl rok 1998 kombi 1.9 90km, bylem juz go nawet ogladac ale tak powierzchownie i jutro jade na doglebsze ogledzimy jednak narazie co zdarzylem zauwazyc to nie ma on lewarka i nie mozna otworzyc tylnych prawych drzwi od zewnatrz ma pare drobych obcierek i bodajrze 1 parcha pod szyba w klapie z tego co widzialem to dywaniki sa suche szyby maja te same oznaczenia procz czolowej tzn jest org ale juz nie z cyfra 8 a 9,silnik jak to w komisie troche wymyty pracowal rowno i cicho lecz widac bylo ze jest mokry pod filtrem oleju po jezdzie probnej stwierdzilem ze moje vento tez tdi1.9 90km jest nieco zrywniejsze niz pasek ale moze to byc spowodowane tym ze autko jest przymulone, posiada kata i nie zaslepiony egr zwrocejutro uwage na te zgrzewy i na koncowki w drzwiach a jak jest a climatronikiem czy przy takiej tem jaka mamy teraz za oknami klima sie zalaczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climatroni powinien się uruchomić. Więc jak nie działa to pewnie jest padnięty. Co do zrywności to weź pod uwagę masę passata w stosunku do vento. Co do szyby czołowej różnie bywa. Ja w swoim zmieniałem w ubiegłym roku bo mi gów... rzucił kamieniem. I teraz mam zamiast z 04 to mam 09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co moze byc z dzwiami ze sie nie otwieraja raczej klamka do wymiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a b6 lepiej kupić z 1,9 i 100 koni czy 2,0 i140???

 

A tak wogóle to dziś oglądałem passata 02 ro k zprzebiegiem 133 tys sedan widziałem tuv i faktury z przeglądów i jest to mało realne a jednak wszystko było cacy orginał tylko jeden błotnik był malowany , czemu nie kupiłem? bo jak otworzyłem go to tak waliło że myślałem że padne tak ktoś jarał popielniczka była aż podtopiona od petów boczki odrapane jakiś niechlujtym jeżdził szukam już miesiąc i jak nie urok to sraczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze zawsze można wyprać:) a na boczki też są fachowcy... Jeśli stan techniczny byl taki ok to ja bym się nie zastanawiał wkońcu w aucie od zapachu są ważniejsze rzeczy a niech mi Kolega uwierzy można było trafić gorzej..... ja oglądałem dziesiątki aut i większość była z odwrotną sytuacją w środku wypucowane wyplakowane wypolerowana blacha i szpachla:P a jak tylko sie schylisz pochylisz zajżysz to TRUP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie i Panie, mam obecnie B3, jeździ się rewelacyjnie, ale powoli nastaje czas rozstania. Szukałem auta dla siebie od pół roku, strasznie wybrzydzałem, nie mogłem znaleźć nic ciekawego (a szukałem czegoś z VAG - Polo, Fabia, Golf IV). Wszystkie były w strasznym stanie.

Zdradziłem swoje ideały i zakupiłem Astrę II 1.7 DTI. Auto jest w rewelacyjnym stanie, jeździ się poprawnie, malutko pali... ale - ale to nie Passat. Przez 3 tygodnie próbowałem się do niej przyzwyczaić i jakoś nie udaje mi się. Nic po prostu do niej nie czuję. Dzisiaj być może uda mi się ją sprzedać. I tu znowu pojawi się problem pod nazwą "zakup nowego auta".

Chcę Passata i już. Raczej nic innego (chyba żeby coś z VAG-a znalazło się bardzo korzystnego i w super stanie). Ale zakładam, że będzie to kolejny Passat. Z racji posiadanego budżetu (15000zł) muszę się ograniczyć do modelu B5. Interesuje mnie tylko i wyłącznie wersja kombi (choć tak naprawdę, prawie zawsze mam pusty bagażnik, ale taka wersja mi się podoba). Co do silnika to ma to być benzyna + LPG. Nie potrzebuję auta do wyścigów, ważne żeby było proste w budowie, tanie w naprawach i użytkowaniu. Najbardziej pasuje mi silnik 2.0 (115KM), ale takich w zasadzie nie ma na rynku. Dlatego szukam czegoś z silnikiem 1.6.

I tu pojawia się moje pierwsze pytanie - może jednak lepiej kupić 1.8 (jest ich dużo na rynku). Zastanawiam się jednak, czy silnik ten nie jest dużo bardziej skomplikowany i czy nie będzie miał dużo większego spalania niż 1.6.

Wstępnie znalazłem takie oferty:

1. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C15499149.html

2. http://allegro.pl/volkswagen-passat-b5-i1335450371.html

3. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C16376507.html

4. http://allegro.pl/vw-passat-salon-polska-2-wlasciciel-i1320825443.html

5. http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-8-gaz-2000r-alu-i1331371033.html

6. http://allegro.pl/volkswagen-passat-combi-1-8-gaz-1999r-okazja-i1340150216.html

7. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-comfort-C16354720.html

8. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C16254137.html

Nie ukrywam, że mam tu pewnych faworytów - nr 4, 6 i 8

Co sądzicie - pomóżcie mi, abym przez następne kilka lat mógł się cieszyć z posiadania najlepszego auta, oraz z obecności forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, 1.6 jest w opinii większosci Kolegów za słaby, 1.8 125KM jest już żwawszy, ale tu z kolei duża część głosów jest taka, że jeśli się ktoś zapędza na 1.8, to powinien kupić 1.8T, który pali bardzo podobnie a daje dużo lepsze wrażenia z jazdy (i znosi LPG nie gorzej niż bez turbo).

Co do złożoności budowy silnika to szczegółami Cię nie zarzucę, ale gdybyś celował w 1.8 lub 1.8T to poszukaj tu na forum o hydraulicznym napinaczu łańcucha rozrządu - może Cię to dotknie, albo oby nie, ale zawsze lepiej kupować ze świadomością.

Teraz tak:

nr 4 - relfektory do renowacji (można się samemu pobawić - jest na forum opisane), coś było gmerane przy wycieraczce z tyłu (pozostaje mieć nadzieję że standardowa naprawa i potem źle założona) minus za brak zdjęć wnętrza, ale auko wygląda ładnie.

nr 6 - odpuść sobie, sprzedający "mija się z prawdą" że bezwypadkowy - zwróć uwagę na drugie zdjęcie gdzie wyraźnie widać różnice w kolorze obydwu drzwi i błotników, poza tym zaślepka poduszki w kierownicy ma zupełnie inny kolor niż kierownica - mogła być wymieniana po wystrzeleniu poduszki.

nr 8 lewy przedni reflektor jakoś dziwnie siedzi - przód z tej strony do obejrzenia no i dziwne zestawienie kolorów we wnętrzu (szczególnie inny kolor boczków i foteli - chociaż może i były jakies takie wersje).

 

Pojedź sobie obejrzeć tego, którego masz w Bielsku (7), choćby żeby sobie opinię wyrobić - szpecą go brak kołpaków i podłoże na którym stoi, ale niewiele Cię to będzie kosztowało a może się okazać że warto.. Jeśli od nowości w Bielsku to łatwiej Ci będzie zweryfikować faktury, czy dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Powodzenia!

Edytowane przez 82dlugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do nr vin czy można sprawdzić to w inny sposób niż przez serwis?? wiem ze renault można sprawdzić nawet telefonicznie no z paskiem w serwisie to nie przejdzie .i koszt 200 zł trzeba do tego miec AUTO dokumenty i takie tam .Wiem tez że można sprawdzić na Policji czy auto nie było kradzione ale tu powiedzą tylko tyle nic wiecej ..

 

 

Czytałem kilka postów i jakoś nie natknąłem się np z podpowiedzią jak sprawdzić wszystko komputerem , słyszałem ze serwisy i wiele zakładów nie ma super programów do sprawdzania a jak mają to po wykryciu usterki nie potrafią znaleźć sposobu usunięcia jej . Jeszcze jedno może ktoś z was wie co powinno nas zainteresowac podczas sprawdzania komputera ..?

np sposób sprawdzenia Turbiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakaś strona www na której mogę sprawdzić historię europejskiego Passata po podaniu numeru VIN - chodzi mi o coś jak www.sprawdzhistorie.pl dla aut z USA.? Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek, 1.6 jest w opinii większosci Kolegów za słaby, 1.8 125KM jest już żwawszy, ale tu z kolei duża część głosów jest taka, że jeśli się ktoś zapędza na 1.8, to powinien kupić 1.8T, który pali bardzo podobnie a daje dużo lepsze wrażenia z jazdy (i znosi LPG nie gorzej niż bez turbo).

Co do złożoności budowy silnika to szczegółami Cię nie zarzucę, ale gdybyś celował w 1.8 lub 1.8T to poszukaj tu na forum o hydraulicznym napinaczu łańcucha rozrządu - może Cię to dotknie, albo oby nie, ale zawsze lepiej kupować ze świadomością.

Trochę poszperałem na forum i uznałem, że będę celował w podstawowy silnik 1.6. Dla mnie powinno wystarczyć. Astra została wczoraj sprzedana - przetrzepali ją porządnie w serwisie, ale wyszło, że była idealna, tak więc gość kupił z pocałowaniem ręki. Miała tylko 75 KM, a przy wadze ciut większej niż moje B3, dawała całkiem nieźle radę, dlatego myślę, że 101 KM w Passacie powinno mi w zupełności wystarczyć. Tym bardziej, że ten silnik jest najprostszy z montowanych w tym modelu (może poza silnikiem 2.0). Nie zależy mi zupełnie na osiągach, a jedynie na prostej, bezawaryjnej budowie. Dlatego skupiam się teraz na poszukiwaniu zadbanego kombi 1.6 z gazem. Jeśli będę miał coś na oku, na pewno będę Was tu zadręczał pytaniami :)

Edytowane przez herbu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 jest OK ale do jazdy w mieście na trasie robi się problem z wyprzedzaniem poprostu masa jaką ma passat troche przerasta ten silniczek jednak ja namawiał bym cię do 1.8 to jest minimum co można oczekiwać ładnie gna jak na 125KM w porównaniu ze 100KM 1.6 czuć różnice ale oczywiście to moja opinia decyzja musi być twoja myśle że najlepiej gdy przejedziesz się takim pasiem z tym motorem i ocenisz sam czy wystarczy ci taki motorek czy nie Pozdrawiam i powodzenia życze w znalezieniu zadbanego Paska:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego skupiam się teraz na poszukiwaniu zadbanego kombi 1.6 z gazem. Jeśli będę miał coś na oku, na pewno będę Was tu zadręczał pytaniami

 

5 lat temu miałem passata 1.6 z gazem( ziemnym) .

Jeżeli nie jesteś typem ściganta to Ci wystarczy ale pamiętaj że jak się zabierzesz za wyprzedzanie to trochę to potrwa i trzeba to zaplanować ułamek wcześniej niż w przypadku mocniejszych motorków i więcej go trzeba dawać po obrotach. No ale nie będziesz cały czas wyprzedzał! Te 100 kucyków możliwe że Ci wystarczy .Czasami lepiej znaleźć egzemplarz bez LPG i samemu zlecić jego założenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam 101km w Dieslu i wg mnie to wystarczy do normalnej jazdy jak na Passata. Z tym że nie wiem jak to się ma do silnika 1.6? może ktoś konstruktywnie porównać te silniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1.6 101km ma 145Nm momentu obrotowego a twój 240Nm i to znacznie wpływa na elastyczność silnika, poza tym turbo diesel lepiej się zbiera przy niskich obrotach.

Dane techniczne podają, że 1.6 101km zbiera się o 1s lepiej do 100km/h niż 1.9tdi 101km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1,6 benzynę w sedanie a teraz 1,9 (101 KM) i ten diesel jest znacznie lepszy od tej benzyny. A co ważne dużo oszczędniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też chciałbym zaśiegnąć waszej wiedzy czy silniki 19,tdi (101KM) sprawują sie dobrze interesuje mnie konkretnie sedan 2002 czy spalanie ich faktycznie jest niskie i jak z użytkowaniem ich ogólnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam też chciałbym zaśiegnąć waszej wiedzy czy silniki 19,tdi (101KM) sprawują sie dobrze interesuje mnie konkretnie sedan 2002 czy spalanie ich faktycznie jest niskie i jak z użytkowaniem ich ogólnie

 

Ja mam swojego 3 lata i nic się nie dzieje, spalanie w mieście w podpisie ok.7 l/100, a w trasie ok. 5 l/100 można osiągnąć taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności