Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam wasze wypowiedzi i powiem, że dużo w tym racji, ale czasem trafiają się rodzynki. Na temat mojego Passat'a to już kilku znajomuch się wypowiadało, że przebieg kiwany, że malowany itd. Tutaj niestety wychodzi na jaw ich własna przemądrzałość i głupota, no ale bez komentarza. Rozwalił mnie ten tekst w poście traba o tym aby cofnąć licznik, bo co powie żona albo sąsiad. No po prostu masakra !!! Obecny Passat po prostu mi się trafił (kuzyn który tam mieszka go namierzył), a poprzedni Golf 3 był z komisu, poprzednik latał nim 4 lata w PL, a wcześniej latał w DE w firmie spedycyjnej. Ja kupiłem go z przebiegiem 220.000km i miał nawet TOTAL na LCD. Ile miał faktycznie tego nie dało się stwierdzić. Sprzedałem go koledze, bo inni kręcili nosami na przebieg 298.000km. Kolega go kupił za namową niezależnego mechanika. Doleciał do 300.000km, TOTAL znikł, obecnie jest na nim coś około 16.000 i zabawnie to wygląda. Miło wspomniam tego Golfa. Miał tylko 90KM, ale był to GT TDI Special (brakowało tylko tempomatu) - eh nostalgia, ale się rozpisałem.

Edytowane przez zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ludzie powinni się SZCZYCIĆ dużymi przebiegami to by było coś

Ja tam byłem dumny, że mój poprzedni passat przy moim użytkowaniu zrobił dziesięciokrotność obwodu ziemi :), niestety skasowali mi go. Choć ostatnio widziałem, że ktoś go ożywił i dalej jeździ. Normalnie łezka w oku.

Na temat mojego Passat'a to już kilku znajomuch się wypowiadało, że przebieg kiwany, że malowany itd. Tutaj niestety wychodzi na jaw ich własna przemądrzałość i głupota, no ale bez komentarza.

Hmmm ja się czasem boję wypowiadać o czyiś samochodach bo właśnie spotykam się też z taką reakcją. Rodzynki się zdarzają, a lakierowany samochód to nic złego, pod warunkiem, że w kolizji nie ucierpiały elementy konstrukcji samochodu. Miałem taki przypadek z samochodem ojca mojej kobiety. Przywieźli z niemczech passata 3BG, ładne czarne kombi. Naprawdę ładny i dobra cena. Miał jakieś sprawy lakiernicze, ale czego się tu spodziewać w końcu ma swoje lata. Nie wierzyli mi do momenty jak mieli stłuczkę i odprysł lakier z maski na lewym nosku. Jednak i tak uważam, że był to bardzo dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę do gościa dzwonił to o co powinienem pytać tak by było można coś wywnioskować?

Nie ma raczej złotej regułki pozwalającej wyczuć przez telefon czy auto jest kombinowane, czy nie. Możesz ewentualnie poprosić o numer VIN i podać go w odpowiednim temacie na forum, czy chociażby mi na prv. Będzie wiadomo czy na pewno z polskiego rynku i czy się wyposażenie zgadza. Jeżeli nie będzie chciał podać, to na pewno czegoś się boi. Pytanie tylko czego. Albo że odkryjesz jakiś kant, albo że wykorzystasz VIN w nieodpowiedni sposób, więc i tak nic nie będzie wiadomo :D Z reguły jednak numeru nie podają ludzie, którzy chcą coś ukryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z reguły jednak numeru nie podają ludzie, którzy chcą coś ukryć

Z tym się z godzę, jak powiesz, że jesteś zainteresowany kupnem jesteś z krakowa to się nikt nie powinien dziwić, że chcesz sprawdzić najpierw po VIN samochód.

Nie ma raczej złotej regułki pozwalającej wyczuć przez telefon czy auto jest kombinowane, czy nie.

Niestety wymaga to doświadczenia, ale można wyczuć kiedy człowiek kręci. Oczywiście można też się łatwo pomylić.

Jeśli chodzi o kręcenie sprzedających, to trzeba tez uważać przy rozmowie twarzą w twarz. Jak się nie ma doświadczenia a coś się człowiek orjętuje to częstym mykiem jest podsuwanie błahych rzeczy żeby odciągnąć uwagę od prawdziwych felerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem ciekawego Passata, mieszkam w Krakowie i zastanawiam się czy warto zapierdzielać taki kawał. Jak wy sądzicie??

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C12025347.html

 

Spryskiwacze na światłach chociaż brak ksenonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spryskiwacze na światłach chociaż brak ksenonów?

A czemu nie, ten gadżet montują od 94r w pasatach, a nawet chyba i wcześniej. W ksenonach jest wymagany, ale nie powstały dla tego.

Ja bym się czegoś innego czepnął z przodu, ale to może być kwestia zdjęcia. Choć z drugiej strony, czemu są nowe śruby mocujące gril.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedras91

Witam.

Mam zamiar kupić passata b5 rocznik 98-99 i zastanawiam się nad skrzynią automatyczną (bez tiptronica) przy silniku 110 konnym. Może ktoś napisać jak takie coś się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam zamiar kupić passata b5 rocznik 98-99 i zastanawiam się nad skrzynią automatyczną (bez tiptronica) przy silniku 110 konnym. Może ktoś napisać jak takie coś się sprawuje?

Nie dalej jak dwa tygodnie temu kolega z forum (nie pamiętam dokładnie kto) mówił że właśnie ma 110 AFN z taką skrzynią i jest bardzo zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega też ma paska z taką skrzynią i też sobie chwali,chociaż należy zwrócić uwage jak była serwisowana bo z tego co sie oriętuje to olej należy wymieniać co 30tys a niektóry bagatelizują ten temat i potem kolejny właściciel zamiast radości z jazdy ma wydatki ja osobiście mam tiptronica i nie zamieniłbym sie na manual zwłaszcza jeśli chodzi o manewr wyprzedzania:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post w związku z tym witam wszystkich forumowiczów. Jestem początkującym kierowcą, ale niestety niemłodym człowiekiem. Postanowiłem kupić sobie Passata B5 Combi i w związku z tym przeczesuje internet wszerz i wzdłuż. Szczęśliwie trafiłem tutaj, na profesjonalne forum i liczę na pomoc. Czuję się zagubiony w gąszczu ofert i zaniepokojony jakością pojazdów na sprzedaż. Aby ograniczyć ryzyko postanowiłem samochód kupić od znajomych osób. Zaoferowano mi jak poniżej:

1. Passat B5 Combi rok prod. 1999 r. model z 2000 (tak podał sprzedający),

2. TDI 1.9 110KM po zmianie oprogramowania 130KM,

3. versja Comfort,

4. cena 20 000PLN.

Co o tej ofercie sądzicie. Czy tunning jest nieszkodliwy dla żywotności silnika itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co o tej ofercie sądzicie. Czy tunning jest nieszkodliwy dla żywotności silnika itp.

Ja raczej odradzałem klientom kupowanie samochodów po chipie. Nie wiadomo kto to robił i jak zrobił. Chyba, że znasz doskonale historie tego samochodu. Jak jest dobrze zrobiony to będzie ok, jak nie to konsekwencje mogą być poważne i kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj u kogo robiony ten czip (w jakiej firmie), potem jak obejrzysz auto i faktycznie będziesz zainteresowany - sprawdź w tej firmie czy faktycznie to auto robili..., chyba że koleś od razu poda że czipa założyła firma krzak - wtedy odpuść od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to mój pierwszy post w związku z tym witam wszystkich forumowiczów. Jestem początkującym kierowcą, ale niestety niemłodym człowiekiem. Postanowiłem kupić sobie Passata B5 Combi i w związku z tym przeczesuje internet wszerz i wzdłuż. Szczęśliwie trafiłem tutaj, na profesjonalne forum i liczę na pomoc. Czuję się zagubiony w gąszczu ofert i zaniepokojony jakością pojazdów na sprzedaż. Aby ograniczyć ryzyko postanowiłem samochód kupić od znajomych osób. Zaoferowano mi jak poniżej:

1. Passat B5 Combi rok prod. 1999 r. model z 2000 (tak podał sprzedający),

2. TDI 1.9 110KM po zmianie oprogramowania 130KM,

3. versja Comfort,

4. cena 20 000PLN.

Co o tej ofercie sądzicie. Czy tunning jest nieszkodliwy dla żywotności silnika itp.

 

Chip silnika do takiej mocy to jeszcze bezpieczna granica.Oczywiście wszystko zależy od stanu silnika w którym chiptuning był robiony i od firmy która się tym zajmowała.Możnaby ewentualnie podjechać na hamownię i sprawdzić osiągi tegoż silnika.Później jakaś dobra stacja diagnostyczna,no i jeszcze sprawdzernie blachary-odstępy pomiędzy elementami blacharskimi-wiadomo-mają być równomierne na całym samochodzie.Dobrze by było jak byś jeszcze wrzucił jakieś foty i dokładny opis autka+przebieg,bo z tego co napisałeś można mało wywnioskować.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cały czas szukam Passata B5fl 1.9 tdi do 25 tyś zł dla siebie. nie myślałem że będzie to aż tak trudne..po obejrzeniu kilku egzemplarzy od polskich handlarzy i sprzedawców zdecydowałem się jednak na sprowadzenie "świeżego" auta z Niemiec bo to co jest w Polsce to " całkiem nowe egzemplarze z 2003/4 roku z przebiegiem 50 tyś i maxymalnym wyposażeniem, bezwypadkowe po żonie księdza która jeździła tylko do przedszkola odebrać dzieci" . Ale pisze głównie z innego powodu..otóż mojej teściowej ukradli tydzień temu właśnie takiego Passata a a narzeczona mojego brata pracująca w Hestii mówi że jest to najczęściej kradziony samochód. Wszyscy odradzają mi kupno tego auta i to nie ze względu na cenę ,awaryjność itp ale właśnie ze względu na polskich złodzieji :wsciekly.Dodam że nie stety nie mam szans na garaż i autko planuje trzymać pod kamienicą w Gdańsku. Czy macie swoją opinie w tej sprawie..czy seryjne zabezpieczenia są wystarczające? jakie zabezpieczenia powinny odstraszyć złodziejskie elementy? Kurcze nie chciałbym rezygnować z Passata z powodu tego że są to ulubine samochody złodzieji..:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie swoją opinie w tej sprawie..czy seryjne zabezpieczenia są wystarczające? jakie zabezpieczenia powinny odstraszyć złodziejskie elementy?

 

Są wątki o tym na forum. Poszukaj, poczytaj. W tym wątku piszemy zupełnie o czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kondas

Witam . mam pytanko na temat Passata w kombi z silnikiem 2.5 TDI 4 Motion ( 180 KM ) z manualna skrzynia . Mianowicie jak te silniki się sprawują ? Czy sa awaryjne ? jakie sa najczęstsze usterki , jak ten motor wygląda na tle 1.9 tdi 130 koni ? prosze o wyczerpujące opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4544550 szukanie nie boli ...

-----------------------------------------------------------------------

łysy - polecam filmik na youtub'e jak polski zlodziej robi pasata b5 z serwyjnymi zabezpieczeniami w 1 minute i 38 sek. temat byl wszysukiwanie nie boli, nalpeszym zabezpieczeniem jest pełen pakiet oc ac. END

Edytowane przez pentel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek878

Chcem kupić golfa 4 lub passata b5(3bg) i nie wiem czy przy sprawdzaniu golfa mogę się kierować tymi wskazówkami chodzi mi głównie o silnik 110 czy 115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że w zdecydowanej większości silniki się pokrywają, to tak. Możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcem kupić golfa 4 lub passata b5(3bg) i nie wiem czy przy sprawdzaniu golfa mogę się kierować tymi wskazówkami chodzi mi głównie o silnik 110 czy 115

 

Możesz,jak najbardziej...

 

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

w zdecydowanej większości silniki się pokrywają, to tak.

 

Przecież 110 i 115 to te same co w Pastuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności