Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie liczę na to, że ktoś za mnie podejmie decyzje z użytkowników paska :-) nie znam się więc zdam się na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 - praktycznie bezobsługowy, nie do za..bicia ;)

1.8T - dużo ich i jak źle trafisz to koszta przywrócenia tego do życia mogą być spore, bo i turbina i dużo zaworów...

 

więcej frajdy oczywiście z 1.8T i dużo ich jest - przebierać można jak w ulęgałkach... 1.6 to toczydło i mam wrażenie że niewielki wybór egzemplarzy, z tym, że nawet jak źle trafisz to tanio każdy mechanior Ci to zrobi. Tam niewiele się może zepsuć.

wybór musisz podjąć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8T i dużo ich jest - przebierać można jak w ulęgałkach...

No nie wiem, czy tak dużo, na całym allegro 120 przed FL i 90 po FL (w tym ileś angoli), Kolega chyba bierze pod uwagę też 1,8 zwykłe, wtedy razem jest ich ok czterysta.

Edytowane przez maxiKaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już "profil" Passata, jakiego chciałbym kupić, ale szczerze mówiąc nie wiem jak szacunkowo powinna wyglądać jego cena zakładając, że stan jest bardzo dobry (żeby nie była podejrzanie niska ani żeby zbyt mocno nie przepłacić) - chciałbym prosić o oszacowanie ceny (zakresu cen) Passata o poniższych parametrach:

 

Główne dane: Passat B5 FL, TDI, 130 KM, Rocznik: 2002-2003, bezwypadkowy (bez poprawek lakierniczych), przebieg: ok. 200 000

Dodatkowo: Climatronic, Radio CD VW ze zmieniarką, MFA, tempomat, kierownica multifunkcyjna, czujniki parkowania, tapicerka - welur, alufelgi

Czyli ogólnie rzecz biorąc - wersja dobrze wyposażona.

 

Z góry dzięki za opinie/oszacowania cenowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W granicach 20k za ładny stan .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już "profil" Passata, jakiego chciałbym kupić, ale szczerze mówiąc nie wiem jak szacunkowo powinna wyglądać jego cena zakładając, że stan jest bardzo dobry (żeby nie była podejrzanie niska ani żeby zbyt mocno nie przepłacić) - chciałbym prosić o oszacowanie ceny (zakresu cen) Passata o poniższych parametrach:

 

Główne dane: Passat B5 FL, TDI, 130 KM, Rocznik: 2002-2003, bezwypadkowy (bez poprawek lakierniczych), przebieg: ok. 200 000

Dodatkowo: Climatronic, Radio CD VW ze zmieniarką, MFA, tempomat, kierownica multifunkcyjna, czujniki parkowania, tapicerka - welur, alufelgi

Czyli ogólnie rzecz biorąc - wersja dobrze wyposażona.

 

Takiego właśnie sprzedałem 2 lata temu za 21 tys. Więc po 2 latach cena

W granicach 20k za ładny stan .
dla mnie wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena jak na konstrukcję z lat 90 mocno przesadzona, ale takie realia rynku. Za 20 to kupisz poliftową Vectrę C, konstrukcyjnie o wiele nowsze auto, jesli kombi to o niebo większe niż pastuszek. Po za tym 200tyś z 10 letnim pastuchu.....czego szukasz...to jak trafić 6 w totka. W znakomitej większości mają po 300-400tys nalatane. Musisz długo szukać, bo takie rodzynki jak Ty chcesz to zdarzają się rzadko.

 

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się znajdzie , to tylko na zachodzie i będzie drożej niż 20k . Na vectre C bym się nie zamienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał kupować nastepnym razem to bym takiego chebla nie kupił niepierw człowek kupuje potem znajduje taki fajne forum xD;) ale juz wim no co patrzeć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum i nie wiem czy jest to dobry dział do zadania tego pytania....

Mam okazje kupić za 11 000 zł passata B5 1.8 z 2000 w gazie założonym rok temu. Po wymianie wahaczy itp sprowadzony rok temu z niemiec 143 000 km przejechane z pełnym zestawem książek itp. Jest to automat co mnie zniechęca. Z góry mówię, że dopiero wchodzę w motoryzację i mało co wiem o samochodach. Wiem, że to nie jest automat z TT tylko jakiś inny. Chciałem kupić astre II ale jak wszedłem do passata to zakochałem się, piękny w środku, klasa jak dla mnie. Teraz pytanie brzmi jak sprawuje się ta skrzynia? Czy jest tak samo wadliwa jak ta z TT? na automacie nigdy nie jeździłem także... Czytałem, że trudniej się wyprzedza niż na manualnej. Proszę o pomoc. Do wtorku chciałbym podjąć słuszną decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek jednak manual,14-letni leciwy automat może być już kosztowny,choć wygodna rzecz.Cena jak najbardziej wygórowana,przebiegu nie komentuję,w benzynie takowe się zdarzają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na początek jednak manual,14-letni leciwy automat może być już kosztowny,choć wygodna rzecz.Cena jak najbardziej wygórowana,przebiegu nie komentuję,w benzynie takowe się zdarzają....

 

Tak tylko jeżeli miałbym się zdecydować na paska to właśnie na takiego. Studia troszke kosztują itp. a zawieszenie mają bardzo drogie a w tym pasku było wymieniane niedawno i dzięki temu czuję się bezpiecznie. Sprzedawcą jest znajomy mojego wuja i znają się bardzo długo więc samochód jest sprawdzony. Jednakże boję się, że skrzynka nawali i parę tysi trzeba będzie zbierać na naprawy. Dlatego właśnie chciałem kupic astre II bo jest tania w utrzymaniu ale jak już pisałem. Gdy wsiadłem to sama klasa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrus_ZmC

witam Pany jestem nowy na forum jeśli naruszam w jakiś sposób regulamin przepraszam . Zastanawiam sie nad zmianą obecnego auta i biorę pod uwagę vw passat b5 1.9 TDi 130 Km 6 skrzynia budżet 15 tys max . I teraz pytanie czy znajde coś przyzwoitego czy nie zawracc sobie głowy. i jesli tak to nabywać w pl czy szukać kogoś kto sprowadza takie auta >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko jeżeli miałbym się zdecydować na paska to właśnie na takiego. Studia troszke kosztują itp. a zawieszenie mają bardzo drogie a w tym pasku było wymieniane niedawno i dzięki temu czuję się bezpiecznie. Sprzedawcą jest znajomy mojego wuja i znają się bardzo długo więc samochód jest sprawdzony. Jednakże boję się, że skrzynka nawali i parę tysi trzeba będzie zbierać na naprawy. Dlatego właśnie chciałem kupic astre II bo jest tania w utrzymaniu ale jak już pisałem. Gdy wsiadłem to sama klasa....

Jeśli auto takie pewne jak mówisz, to bierz. Jak walnie skrzynia, o ile walnie, to kupisz używkę z gwarancją i tyle. W naprawy się nigdy nie wdawaj, bo wychodzi ze 3x więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawieszenie mają bardzo drogie
Niestety kolego,to mit,umiejętnie korzystając z passata b5 to zawieszenie odwdzięcza się w zasadzie bezawaryjnością pod warunkiem stosowania felg 15".Skoro ja przez ponad 5 lat użytkowania b5 zainwestowałem w zawieszenie 400 pln z ustawieniem zbieżności włącznie, znaczy można.Awaria automatycznej skrzyni natomiast finansowo zaboli tak czy owak.OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma tez to czy to jest turbo czy wolnossak. Turbo też lubi generować koszty. Jesli wolnossący to praktycznie silnik bezproblemowy a skrzynia w nim jest zwykła 4biegowa, więc przy regularnej wymianie oleju (przy 140 warto wymienić na dorby olej) skrzynia pojeździ wieki. A zawias jak to zawias. Dobry zamiennik i farbyczne koła równa się 100 tys bezproblemowej jazdy.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Zainteresował mnie pojazd z tej aukcji:

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-170km-full-wersja-bezwypadkowy-C34055607.html

Co myslicie o nim? Jutro chyba podjadę zobaczyc go "live". Co myślicie o cenie i może coś mi doradzicie o tej wersji Paska

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Interesowala by mnie jakakolwiek opinia na temat passata b5 W8 z automatem.

 

Czy silnik jest jakis problemowy? Co to za skrzynia, aktualnie jezdze golfem4 tdi z tiptronic-em i jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma problemy z chłodzeniem a skrzynia jest taka sama to tak w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z VW, a tym bardziej z Passatem (w rodzinie same Japońce: wszędzie Mazdy, Hondy, Mitsubishi)

 

Kolega, dwa dni temu, sprowadził od Niemców autko, które chce mi oddać w atrakcyjnej dla mnie cenie.

Mianowicie jest to:

Passat B5 (kombi)

- rocznik 1998

- Silnik: 1.6 Benz (230,000 przebiegu)

- 2xel. szyby, el. lusterka, climatronic,

- serwisowany w ASO,

- przy 200tyś wymieniony rozrząd

- niemiecki przegląd ważny do 07.2015

 

Ogólnie więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Pojeździłem tym autkiem przez jeden dzionek. Pierwsze wrażenie wywarł na mnie świetne: nic nie stuka, dziury pokonuje bez żadnych zgrzytów. Co prawda przyzwyczaiłem się do bardziej dynamicznych aut, ale w końcu ma to być rodzinny samochód, nie sportowy.

 

Jednakże, posiedziałem, poczytałem i przyznam szczerze że zacząłem się bać tego auta. Wiem, że najbardziej wadliwe są wahacze. Nie wiem jakie są w interesującym mnie modelu (te co fabryka dała, czy może już wymienione), ale napewno były robione ręką Helmuta (ASO). Jak tylko będę miał okazję zajrzę jeszcze w książki serwisowe, sprawdzić czy były w ogóle wymienianie i ewentualnie jak dawno.

 

 

Chciałem zapytać Was, znawców tej marki, jak i modelu - czy warto się w to pakować? Na co jeszcze mam zwrócić uwagę? Co jeszcze mogłoby mnie zaniepokoić?

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc,

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności