Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak zaklada sie nowy powst

 

:wmorde

 

Właśnie założyłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

 

Właśnie założyłeś...

 

dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie stalem sie posiadaczem passata b5 z 98' silnik 1,8t 150KM i powiem szczerze ze nie przypuszczalem ze te silniki moga zejsc ponizej 10l/100km benzynki w miescie (liczone od pelnego baku do kolejnej wizyty na stacji paliw), oczywiscie nie jezdze jak emeryt ani nie zmieniam biegow jak zobacze wskazowke na czerwonym polu tylko tak srednio okolo 4tys/ obr a na liczniku ma przejechane ponad 200tys km. Jedynie co ostatnio zauwazylem to tak jakby tylne lewe kolo mialo inna geometrie od prawego tylnego ale nic nie stuka nic nie piszczy w ukladzie zawieszenia ani autka nie sciaga, choc to moga byc moje przypuszczenia ze kolo jest krzywe poniewaz troche odstaje mi tylni zderzak. Natomiast 2 problemem jaki zauwazylem to klamka zewnetrzna od strony pasazera z tylu musiala sie poluzowac poniewaz ciezko jest otworzyc drzwi natomiast od srodka otwiera sie normalnie i wlasnie jak ten problem rozwiazac bo to jest dosc denerwujace.

 

Autko mam ponad miesiac czasu ale z calym sercem moge ten silnik polecic poniewaz zadnych wyciekow nie mam silnik tylko zabrudzony kurzem i starym olejem od uszczelki pod klawiaturka. dalem za autko 10tys zł z oberwanym tylnim zderzakiem (ale zderzaki od tego sa by byly troche zniszczonemoim zdaniem) ale z full wersja oprocz skory. wszystko elektryka wszystko jak narazie dziala bezproblematycznie. Wazne ze serce tego pojazdu jest w pelni sprawne.

 

Cześć,

Ja właśnie jestem blisko zakupu takiego Paska - jedyną różnicą jest to, że "mój" egzemplarz jest z 2000r. i ma automatyczną skrzynię tiptronic - ty masz manualną czy też automatyczną? Chciałbym wiedzieć jak się sprawują skrzynie z tych roczników (98-00)? Interesuje mnie też jaki masz przebieg? Ewentualnie jakieś sugestie i spostrzeżenia świeżo po zakupie?

Dzięki i pozdrawiam!

Edytowane przez bonjovi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o b5 97r. 110km AFN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech cokolwiek padnie w Dieslu, to ostro szarpnie po kieszeni. W 1,8T trzeba uważać tylko na turbinkę.

 

Grunt to dobry rekonesans przed zakupem konkretnej wersji silnika. Ten silnik posiada niemal identyczny osprzęt co diesel - z głowy co jeszcze pamiętam to zestaw koła dwumasowego, turbosprężarka, IC, przepływomierz, chłodniczka oleju, N75 itp. Nie ma EGR'a. Ten benzyniak posiada napinacz hydrauliczno elektryczny łańcucha napędzającego wałki z tyłu silnika, który lubi się odezwać po 200 tysiącach km. Koszt wymiany rozrządu bardzo podobny co w dieslu PD. Więc tragedii nie ma jaką tu próbujesz zasiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Ja właśnie jestem blisko zakupu takiego Paska - jedyną różnicą jest to, że "mój" egzemplarz jest z 2000r. i ma automatyczną skrzynię tiptronic - ty masz manualną czy też automatyczną? Chciałbym wiedzieć jak się sprawują skrzynie z tych roczników (98-00)? Interesuje mnie też jaki masz przebieg? Ewentualnie jakieś sugestie i spostrzeżenia świeżo po zakupie?

Dzięki i pozdrawiam!

 

mam manualna skrzynie biegow przebieg to 203 tkm. na chwile obecna skrzynia idealnie chodzi jak na swoj wiek wiem jaki bieg wrzucam bo nie mam zbyt duzych luzow (przedtem vectra A 94" ledwo jedynka i 2 wchodzily - autkiem jeszcze sobie jezdze mam sentyment :) ) ale ostatnio mnie zmartwilo to ze podczas otwierania drzwi u kierowcy nie ma lampki u dolu drzwi oraz to co zauwazylem ze jak dam na klimatronic off to i tak na kolejny dzien jak wlacze silnik to wlacza mi sie samoczynnie klimatyzacja w pozycji 'auto' nie wiem moze tak ma byc w tym egzemplarzu ale u znajomego normalnie zapamietuje ostatnio wybrana pozycje. a co to tej klimatyzacji to jak dalem kiedys nawiew szyby przedniej to po kolejnym dniu zapamietalo ta sama wartosc wiec nie wiem co moze byc nie tak. kolejny i zarazem ostatni mankament to nie dzaialaja mi elektrycznie ustawiane swiatla i swieca mi po prostu za nisko i chcialbym sie dowiedziec jakis numer bezpiecznika jest za to odpowiedzialny luub czy da sie jakos recznie je ustawic by swiecilychociaz troszku wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Ja wczoraj dokonałem zakupu - póki co wszystko super. Mam nadzieję, że tak pozostanie. Co do klimatronika to jeszcze nie sprawdzałem, czy zapamiętuje ustawienia ale pewnie będę go rozczajał w najbliższych dniach.

Jedyne co zwróciło moją uwagę to lekko falujący wskaźnik obrotów (tak jakby wahał się pomiedzy 890-910 obrotów). Ponieważ mam automat to muszę sprawdzić w których pozycjach tak robi - czy na wciśniętym D czy na P. Nie jest to słyszalne ale jedynie widoczne na liczniku. Poza tym nie ma problemów z obrotami podczas jazdy. Wiem że włączona klimatyzacja podbija obroty ale czy może sprawić, że falują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłem chyba na odpowiedni temat :) Miałem passata b5 afn 110KM, przeszedłem wymianę rozrządu, zawieszenia i innych rzeczy. Czekała mnie wymiana dwumasa i turbiny więc opchnąłem. Poważnie zastanawiam się nad 1,8T zależy mi na mocy ale też, żeby auto mnie nie zjadło przez koszty paliwa. Zastanawiałem się też nad 131KM dieslem ale kupić w dobrym stanie i z małym przebiegiem to graniczące z cudem. 1.8T myślę, że będzie miał mniejsze przebiegi :) Ile to tak naprawdę pali? Jedni mówią, że 9 drudzy natomiast 15. Już nie wiem w co wierzyć:/ Czytałem na tym forum na co uważać i jakie są + oraz -. A tak szczerze polecacie 1.8T?

Pozdrawiam

Edytowane przez adis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się też nad 131KM dieslem ale kupić w dobrym stanie i z małym przebiegiem to graniczące z cudem. 1.8T myślę, że będzie miał mniejsze przebiegi Ile to tak naprawdę pali? Jedni mówią, że 9 drudzy natomiast 15. Już nie wiem w co wierzyć:/ Czytałem na tym forum na co uważać i jakie są + oraz -. A tak szczerze polecacie 1.8T?

 

I chcesz żeby napisali ci po raz enty znów to samo ?? Chłopie masz wszystko na forum opisane, wystarczy przeczytać i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ czytam forum od kilku godzin i w końcu postanowiłem się zarejestrować i zapytać jak jest naprawdę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro od paru godzin czytasz, to już dawno powinieneś wiedzieć :fajny I nie trzeba nawet pytać, bo wszystko jest dokładnie opisane.

Tematy o spalaniu - są.

Tematy - jaki silnik wybrać - są.

Tematy - jak kupować używanego diesla - są.

 

No więc... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, trafiłem chyba na odpowiedni temat :) Miałem passata b5 afn 110KM, przeszedłem wymianę rozrządu, zawieszenia i innych rzeczy. Czekała mnie wymiana dwumasa i turbiny więc opchnąłem. Poważnie zastanawiam się nad 1,8T zależy mi na mocy ale też, żeby auto mnie nie zjadło przez koszty paliwa. Zastanawiałem się też nad 131KM dieslem ale kupić w dobrym stanie i z małym przebiegiem to graniczące z cudem. 1.8T myślę, że będzie miał mniejsze przebiegi :) Ile to tak naprawdę pali? Jedni mówią, że 9 drudzy natomiast 15. Już nie wiem w co wierzyć:/ Czytałem na tym forum na co uważać i jakie są + oraz -. A tak szczerze polecacie 1.8T?

Pozdrawiam

 

mi spala okolo 10l przy normlnaje jezdzie okolo 8kmdo prcy w strone z rana oraz w porach popoludnoiowych (zapchany krakow)a nie jezdze jak emeryt. zalezy wjakiej kondycji jest silnik, akurat u mnie silnik jets spoko wszytsko dzial ale inne rzeczy zacyznaja mnie denerowac ale te sprawy sa to sprawy tzw groszowe najwazniejsze ze silnik suchy ze nic ni cieknie a innymi ustaerkami cvzysto elektronicznymi da sie jechac. ja akurat

trafilem na dobry egzemnlarz bo wychodze z zalozenia ze warto dac te 2k zl wiecej i cieszyc sie bezawaryjnosci asilnika niz kupic zloma i wymienic polowe samochodu ale wybor zalezy juz od Was. z czystem symieniem polecam tego benzyniaka jesli nie jezdzisz zbyt czesto w trasy lub masz male przebiegi w miescie. Ja do swojego w kazdym badz razie bede montowal gaz ( mialem w opelku gaz i autko sie sprawowlo bezawaryjnie a przejechlem nim ponad 50kkm wiec wiem co mowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest to mozliwe aby passacik z 99 1.8T mial licznik w milach a pod spodem dopiero male km, kolo mowi ze to wersja na export, prawda czy klamstwo ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest angol albo wersja z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bender

Cześć, to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich przy tej okazji. Chciałem się zapytać o automat w Passacie B5. Chodzą słuchy, że jest awaryjny i znacznie podwyższa zużycie paliwa (rozglądam się za wersją 1.8T) - mowa o Tiptronicu z audi. Czy da się kupić Paska z normalną przekładnią hydrokinetyczną? Czy tam jest tylko skrzynia z A4? Pozdrawiam i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja napisze swoją opinię o 1.8 T.

Wiadomo że spalanie zależy od ciężkości nogi kierowcy. W mieście mi pali ok 12l/100km ale na trasie mieszanej nie oszczędzając paliwa 8,5-9l/100km. Ale kiedyś jechałem za ciężarówką i zgodnie z przepisami odnośnie prędkości to w trasie mieszanej spalił mi średnio 6,9l/100 km. Tylko po co kupować takie auto z takim silnikiem jak się chce oszczędzać? Auto godne polecenia, jeśli chodzi o jakieś usterki to każde auto je będzie miało (nawet nowe).

Plusem tego auta jest napewno jego dynamika i przyjemność z jazdy. Nie wiem jak zachowuje się w LPG ale nie mam miłych doświadczeń z gazem w silniku 1.8 (audi A4).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tyskifan20

Witam. Jestem tu nowy, planuje kupić Passata 1.8 20v syncro moglibyście napisać coś wiecej o tym samochodzie? jak sie sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mama pytanie. Mam zamiar kupić Passata B5 z silnikiem 1,9 TDI o mocy 101KM. Czy taki silnik wystarczy mocą do tego samochodu i czy normalne jest to, że na korku wlewu oleju w oglądanym egzemplarzu od środka był dość pokaźny białawy nalot. Wydaje mi się że mogą być kłopoty z nieszczelną uszczelką pod głowicą, aczkolwiek parę osób twierdziło że to norma. Posiadam Passata B3 1,6TD i korek w moim przypadku był tylko uchlapany olejem bez żadnych białych nalotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i mama pytanie. Mam zamiar kupić Passata B5 z silnikiem 1,9 TDI o mocy 101KM. Czy taki silnik wystarczy mocą do tego samochodu i czy normalne jest to, że na korku wlewu oleju w oglądanym egzemplarzu od środka był dość pokaźny białawy nalot. Wydaje mi się że mogą być kłopoty z nieszczelną uszczelką pod głowicą, aczkolwiek parę osób twierdziło że to norma. Posiadam Passata B3 1,6TD i korek w moim przypadku był tylko uchlapany olejem bez żadnych białych nalotów.

Nie jest to żadną normą naturalnie,białawy nalot,owszem,zdarzyć się może w starszych benzynowych konstrukcjach VW,lecz nie w TDI na pompkach.Omijaj szerokim łukiem tenże egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to żadną normą naturalnie,białawy nalot,owszem,zdarzyć się może w starszych benzynowych konstrukcjach VW,lecz nie w TDI na pompkach.Omijaj szerokim łukiem tenże egzemplarz.

 

Na moje jak jest uwalony termostat i auto pokonuje krótkie odcinki to może być takie zjawisko ale moge sie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności