Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek_
Gość michal.legol

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem Passata b5 2000 rok 1,9 tdi 110koni( albo lepiej już 2001 rok 131 konny) a bmw e46 w disielku 136konnym 2.0 też gdzieś okolice 2000rok

Co byscie polecali, jakie są wady i zalety tych samochodów

 

Słyszałem że w paskach po lifcie jest jakiś problem z wtryskami że gdzieś coś jakaś wada fabryczna ale nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byscie polecali, jakie są wady i zalety tych samochodów
Poczytaj choćby ten wątek, a jak będzie mało to masz całe forum do dyspozycji.

 

Słyszałem że w paskach po lifcie jest jakiś problem z wtryskami że gdzieś coś jakaś wada fabryczna ale nie wiem o co chodzi
To w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko

mam 11tyś chce zakupić b5 kombi 98-99 rok 1,9tdi lecz teraz mam pytanie ilu konną chciałbym 110, na pompie lecz ciezko znaleść coś w moich okolicach i czy naprawdę tak jak się nasłuchałem od innych te pompowtryski są takie złe? szybko padają i wogóle "be"? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj się tych wszystkich dlaczego pompowtryski są złe. Sądzę, że nie będą w stanie sformułować konstruktywnego wniosku. Jeśli nie będziesz pilnował wymian oleju, filtrów i będziesz miał seksualne podejście do dbałości o silnik, to zajedziesz każdy, nawet ten najbardziej wytrzymały. Podstawa to sprawdzić kondycję silnika i pompek przed zakupem. Ja w swoim mam pompowtryski, przejechane prawie 250 000 km i złego słowa nie mogę powiedzieć, bo bym zgrzeszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to chłopak pedantyczny jestem :D

a pytanko tylko jeszcze takie jak sprawdzic kondycję pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badamy blok 023. Wartości na każdym pompowtrysku powinny być jak najbliższe 0, wtedy jest ok. Maksymalna wartość to 127 i wtedy rejestrowany jest błąd. Silnik musi być nagrzany,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm głupie pytanie zadam.... sprawdzamy tu u mechanika czy stacji diagnostycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie chcesz. Ważne, aby ten co sprawdza wiedział o co chodzi. Napisz w swojej regionalnej grupie, może ktoś kto ma VAG-a zechce Ci pomóc, bo w serwisie Cię wykasują nieziemsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam że tutaj ale potrzeba mi porady, mam zamiar kupic passata b5 1.8V z 1999 (choc i w tej cenie kupilbym opla sporo mlodszego, ale generalnie mam przekonanie iz passat bedzie bardzien niezawodny) , a chodzi mi dokladnie iz ten rocznik ma ,,,niby'' 150 tys. - ale jest ksiazeczka serwisowa- która mam zamiar potwierdzic wraz z vin w ASO, a mowiac konkretnie to ten:

 

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-8-20v-highline-serwis-igla-C23957164.html

 

myślicie ze warto zastanowic sie nad takim? auto ma sluzyc przede wszystkim jako komfortowe auto rodzinne...do powyższej ceny dochodza oplaty- calosc ok 11.000, jednak wnetrze naprawde piekne- przynajmniej wizualnie na fotach, czy moze zastanowic sie nad oferta gdzie auto jest tansze i po wymianie np paska rozrzadu itp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z góry przepraszam że tutaj ale potrzeba mi porady, mam zamiar kupic passata b5 1.8V z 1999 (choc i w tej cenie kupilbym opla sporo mlodszego, ale generalnie mam przekonanie iz passat bedzie bardzien niezawodny) , a chodzi mi dokladnie iz ten rocznik ma ,,,niby'' 150 tys. - ale jest ksiazeczka serwisowa- która mam zamiar potwierdzic wraz z vin w ASO, a mowiac konkretnie to ten:

 

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-8-20v-highline-serwis-igla-C23957164.html

 

myślicie ze warto zastanowic sie nad takim? auto ma sluzyc przede wszystkim jako komfortowe auto rodzinne...do powyższej ceny dochodza oplaty- calosc ok 11.000, jednak wnetrze naprawde piekne- przynajmniej wizualnie na fotach, czy moze zastanowic sie nad oferta gdzie auto jest tansze i po wymianie np paska rozrzadu itp.....

 

Sam szukałem benzyniaka 1.8 i graniczy to z cudem, na zdjęciach wszystkie były piękne, igiełki itd. Moja opinia jest taka żeby trzymać się z daleka od komisów, handlarzy, "sprowadzaczy". Zdjęcia to nawet w photoshopie przerabiają do tego doszło. Zapytasz od kogo kupić - od prywatnej osoby, która jeździła kilka lat. Handlarze itp wszystkie wady Ci zatuszują na tzw "sztukę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam szukałem benzyniaka 1.8 i graniczy to z cudem, na zdjęciach wszystkie były piękne, igiełki itd. Moja opinia jest taka żeby trzymać się z daleka od komisów, handlarzy, "sprowadzaczy". Zdjęcia to nawet w photoshopie przerabiają do tego doszło. Zapytasz od kogo kupić - od prywatnej osoby, która jeździła kilka lat. Handlarze itp wszystkie wady Ci zatuszują na tzw "sztukę".

 

dzięki serdeczne za podpowiedź, jednak zdecydowałem się dziś go obejrzeć i jestem jak najbardziej w pozytywnych wrażeniach- środek rewelacja, wiem że wszystko mogło być pięknie zaprane, ale nie widać w nim nawet zniszczenia tapicerki- wiadomo że to nie jest salonowe auto z biezacego rocznika.... ale nawet obeny opel- 3 lata młodszy wygląda ....hm...o niebo ....gorzej hehe...ksiazka ASO jest, f-ry są...stacja diagnostyczna ok...przegląd zerowy zrobiony...w komisie cena 12000 plus opłaty...mnie się udało go kupić za 9400, powrót bajka hehehe, facet ma kilka modeli ktore sam sprowadza, rowniez na zamowienie...nie chwaląc dnia przed zachodem słońca- powrot rewelka, przy caly czas wlaczonej klimie spalil ok 10l w trasie- na +/- 120 km

czy dobry zakup? na pewno najblizsze miesiace pokaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem właścicielem passacika B5FL z 2001 roku 1.9 130km. Przed zakupem wydrukowałem pierwszy post w tym temacie i sprawdzałem wszystkie najczęściej występujące usterki krok po kroku. Wszystko było ok więc zakupiłem. Wracając zadowolony do domu przysłuchiwałem się cichemu bulgotowi z centralnego nawiewu - nie było o tym w poradach dotyczących sprawdzania przy zakupie to myślałem, że to może słabe ciśnienie w klimatyzacji. Spoko. Poszukałem jednak trochę na forum i okazało się, że to na 99% uszczelka pod głowicą. Szlag, trzeba robić. Całe szczęście, że i tak planowałem zmianę rozrządu, a jak zrobię za jednym razem uszczelkę to trochę ograniczę koszty. Wydaje mi się, że tak powszechna i łatwa do stwierdzenia usterka powinna znaleźć się w pierwszym poście tego tematu, bo przed zakupem nie każdy ma czas przeglądać całe forum, tym bardziej, że nie wie czego szuka. A propos, nie znalazłem na forum, żadnego tematu o polecanych warsztatach. Może możecie polecić kogoś we Wrocławiu, kto będzie w stanie wykonać naprawy o których wspomniałem dobrze i w miarę tanio. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na jednym z portali aukcyjnych oglądałem Passata B5 FL z 2004r z silnikiem 1.9 tdi 115KM czy byly takie montowane w 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli potrzebujesz konkretnej osoby, za nie duże pieniążki we Wrocku to odezwij sie do mnie na PW. Dam CI namiary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na jednym z portali aukcyjnych oglądałem Passata B5 FL z 2004r z silnikiem 1.9 tdi 115KM czy byly takie montowane w 3BG?

 

Niestety nie, w 3bg był silnik 101KM albo 130KM, 115 były w b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos, nie znalazłem na forum, żadnego tematu o polecanych warsztatach. Może możecie polecić kogoś we Wrocławiu, kto będzie w stanie wykonać naprawy o których wspomniałem dobrze i w miarę tanio. Pozdrawiam.

słabo szukałeś kolego: http://forum.vw-passat.pl/threads/97730-Warsztaty-sklepy-uslugi-w-regionie-Dolnoslaskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomyart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie, w 3bg był silnik 101KM albo 130KM, 115 były w b5.

 

Tzn. że tamten passat jest coś nie teges?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności