Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

ok zaraz ci podam

 

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

przy zewnetrznej 17 podaje 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że wcale nie działa.

skoro nie ma błędów to obstawiam, że sprężarka chodzi.

jak dawno nabijałeś klimę ?

sprawdź jeszcze przewody, jeden za zaworkiem rozprężnym powinien być zimny, tak jak na zdjęciu.(ale raczej nie jest)

climakopia.jpg

 

- gdybyś miał za mało czynnika, to najprawdopodobniej migał by Ci climatronic przez parę sek po uruchomieniu.

Częsta przypadłość braku chłodzenia związana jest właśnie z tym zaworkiem rozprężnym(filterkiem/dławikiem). Koszt to max 30zł + niestety ponowne nabicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zewnetrznej 17 podaje 21

Mi jak przekłamywał czujnik, to odgiąłem lekko jedną blaszkę do góry a drugą do dołu (we wtyczce oczywiscie) i dodatkowo poczyściłem styki we wtyczce papierem sciernym i na koniec walnąłem kontakt sprayem. Od tamtej pory juz mi nie przekłamuje. Różnica pomiędzy czujnikiem z klimy a termometrem elektronicznym w domu - około 1 stopnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda na to, że wcale nie działa.

skoro nie ma błędów to obstawiam, że sprężarka chodzi.

jak dawno nabijałeś klimę ?

sprawdź jeszcze przewody, jeden za zaworkiem rozprężnym powinien być zimny, tak jak na zdjęciu.(ale raczej nie jest)

climakopia.jpg

 

- gdybyś miał za mało czynnika, to najprawdopodobniej migał by Ci climatronic przez parę sek po uruchomieniu.

Częsta przypadłość braku chłodzenia związana jest właśnie z tym zaworkiem rozprężnym(filterkiem/dławikiem). Koszt to max 30zł + niestety ponowne nabicie.

lewy jest zimny a prawy wyhodzi tylko powietrze z lewego gaz na sete bo mi az palce przymrozilo i dodatkowo jakas oliwa poszla lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi jak przekłamywał czujnik, to odgiąłem lekko jedną blaszkę do góry a drugą do dołu (we wtyczce oczywiscie) i dodatkowo poczyściłem styki we wtyczce papierem sciernym i na koniec walnąłem kontakt sprayem. Od tamtej pory juz mi nie przekłamuje. Różnica pomiędzy czujnikiem z klimy a termometrem elektronicznym w domu - około 1 stopnia :D
ktory czujnik i ktora wtyczka gdzie to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem 4 mieisace temu paska 2002 r. 101kw i teraz okazuje się , ze klima nie chodzi. Pojechalem więc do warsztatu i tam stwierdzili , ze instalacja jest nieszczelna. NABili mi srodkek barwiąccy i po kilku dnaich kazali przyjechać, zeby zprawdzić za pomoca UV. Wszystklo jest fajnie gdyby nie to, ze klima nie włączyła się nawet po nabiciu ciśnienia i wcale nei chodzi. Więc moje pytanie, czy da się zlokalizowac miejsce nieszczelności w przpadkuy gdy Klima się ne załancza. Ci mechanicy którzy mi to robili sprawiali wrażenie jakby nie zabardzo się orintowali. Prosze o odpowiedz, bo jeśli da się zlokalizować nmieszcelność, bez włączenia klimy to sam spróbuję jej poszukać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem 4 mieisace temu paska 2002 r. 101kw i teraz okazuje się , ze klima nie chodzi. Pojechalem więc do warsztatu i tam stwierdzili , ze instalacja jest nieszczelna. NABili mi srodkek barwiąccy i po kilku dnaich kazali przyjechać, zeby zprawdzić za pomoca UV. Wszystklo jest fajnie gdyby nie to, ze klima nie włączyła się nawet po nabiciu ciśnienia i wcale nei chodzi. Więc moje pytanie, czy da się zlokalizowac miejsce nieszczelności w przpadkuy gdy Klima się ne załancza. Ci mechanicy którzy mi to robili sprawiali wrażenie jakby nie zabardzo się orintowali. Prosze o odpowiedz, bo jeśli da się zlokalizować nmieszcelność, bez włączenia klimy to sam spróbuję jej poszukać..

 

Będzie ciężko,ale fachowcy od klimy powinni spokojnie to znaleźć...

Sprawdź jeszcze czy climatronic nie wywala jakichś błędów (dlaczego się nie załącza).A przekaźnik masz dobry?Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem 4 mieisace temu paska 2002 r. 101kw i teraz okazuje się , ze klima nie chodzi. Pojechalem więc do warsztatu i tam stwierdzili , ze instalacja jest nieszczelna. NABili mi srodkek barwiąccy i po kilku dnaich kazali przyjechać, zeby zprawdzić za pomoca UV. Wszystklo jest fajnie gdyby nie to, ze klima nie włączyła się nawet po nabiciu ciśnienia i wcale nei chodzi. Więc moje pytanie, czy da się zlokalizowac miejsce nieszczelności w przpadkuy gdy Klima się ne załancza. Ci mechanicy którzy mi to robili sprawiali wrażenie jakby nie zabardzo się orintowali. Prosze o odpowiedz, bo jeśli da się zlokalizować nmieszcelność, bez włączenia klimy to sam spróbuję jej poszukać..
nabili ci gaz z barwnikiem i on jest w calym ukladzie klimy i nie musi byc wlaczona by stwierdzic gdzie jest nieszczelnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy w climatronicu i wyskoczyły mi: 25b, 47f i 4fa, z Forum wyczytałem, że to siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi, Mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury – V68 (awaria siln/zablokowany) i Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany. Tak wieć nie wiem, czy to moze być powodem, ze klima nie ruszyła po nabiiciu cisnienia, Czy powodem jest to, ze jest nieszczelna i nie dalo się nabić prawidlowego cisnienia. NArazie będe szukał za pomoca ultrafioletu nieszczelności...

 

---------- Post added at 06:35 ---------- Previous post was at 06:31 ----------

 

A jak sparwdzić ten przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poradźcie coś - w niedzielę coś mi zaczęło się dziać z klimą, tzn chłodzi itd ale przy właczeniu climatronica pojawia się dziwny metaliczno-piszczący dźwięk. Raz jest dosyć głosny zwłaszcza na postoju a cichnie podczas jazdy. Normalnie nie wiem o co chodzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sparwdzić ten przekaźnik?

 

Najprościej?Sprawdź czy "cyka" podczas włączania klimy.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilkun z twojego opisu wynika,że ten pisk masz na zimnym silniku ,na biegu jałowym przy włączonej klimie na AUTO???. Jeżeli tak to sprawdź wiatrak klimy,czy nie ma luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy poradźcie coś - w niedzielę coś mi zaczęło się dziać z klimą, tzn chłodzi itd ale przy właczeniu climatronica pojawia się dziwny metaliczno-piszczący dźwięk. Raz jest dosyć głosny zwłaszcza na postoju a cichnie podczas jazdy. Normalnie nie wiem o co chodzi.....

Wentylator klimy kolego. Ale ja bym sie tym nie martwił. U mnie poczatkowo z rok czasu piszczało przy uruchamianiu klimatyzacji a od już bardzo długiego czasu - ucichło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego bym zaczal ale jesli rok temu bylo ok a w tym roku brakowaloby duzo czynnika to nalezaloby sprawdzic szczelnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj dojrzałem, że po prostu wiatrak się nie kręci a jak pasek jest wilgotny to nie piszczy :D

muszę to sprawdzić bo nie wiem czy wiatrak nie padł..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikjola1

Koledzy pomóżcie. Mój mąż pojechał dziś na przegląd i nabicie klimatyzacji. Okazało się że jest nieszczelna, że na takiej grubej rurze jest wyciek:dolamam(passat 2003 r). Gość z serwisu powiedział mu, że to jest praktycznie nie do naprawienia, że on to już kiedyś raz próbował komuś naprawić, ale wyszło marnie. Co z tym fantem zrobić? Za dwa tygodnie wyjerzdżamy na wakacje i bez klimy tam ani rusz.:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienić "rurę". Jest to dość kosztowna sprawa, więc można poszukać na Allegro używek. Wiem też, że są ludzie co regenerują przewody klimatyzacji, ale jak to wygląda w praktyce, tego nie wiem. Obstawiam, że chodzi o tę "rurę", którą przeciera osuszacz po zmianie rozrządu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę regenerować przewodów. Lepiej jechać na szrot i kupić używkę z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomóżcie. Mój mąż pojechał dziś na przegląd i nabicie klimatyzacji. Okazało się że jest nieszczelna, że na takiej grubej rurze jest wyciek:dolamam(passat 2003 r). Gość z serwisu powiedział mu, że to jest praktycznie nie do naprawienia, że on to już kiedyś raz próbował komuś naprawić, ale wyszło marnie. Co z tym fantem zrobić? Za dwa tygodnie wyjerzdżamy na wakacje i bez klimy tam ani rusz.:wsciekly
zmien mechanik na poczatek :) jak moze powiedziec ze sie nie da ? wymien przewod jak koledzy radza i milego wczasowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności