Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pilnie sprzęgło sprężarki klimatyzacji 8D0 260 808. Najlepiej sama tarcza.

Kolo pasowe i elektromagnes mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu klimy rurka w przedzale silnika jest lodowata w środku ledwo wieje zimne powietrze sprawdziłem klapy pod schowkiem mechanicznie pozasterowaniu pracują co jeszcze sprawdzić. filtr przewietrzania wyciagnąłem , klima nabita dwa tygodnie temu proszę o pomoc . diagnoza climatronika 444 oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwiedziłem warszat od klimy - okazało się iż w cieńkiej rurce od klimy w przedziale silnika jest zaworek rozprężny i filterek miałem te elementy zapchane po wymianie tego filterka klima chłodzi jak szalona . zmrożona jest teraz grubsza rurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadł problem z klimą ale chyba raczej ze sprężarką(tak mi się wydaje)Do rzeczy niedawno nabijałam klimę i dzisiaj ją włączyłam i usłyszałam rzężenie przy odpuszczeniu pedału gazu.Słyszalne to było przez kilka minut,póżniej ucichło.Teraz pytanie czy ten dzwięk spowodowany jest tym że klima dawno nie chodziła czy jakieś łożysko się kończy?

Drugie pytanko brzmi po włączeniu klimy silnik zaczął dziwnie pracować tzn nierównomiernie pomimo że obroty na obrotomierzu stały w miejscu ale czuć było że auto drży.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez magda84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Madziu chciał bym sie mylić ale takie zachowanie sprężarki może sugerować jedno ,

zaczyna się zacierać , oby nie ... Musisz podjechać do klimatologa i niech to sprawdzi .

Jest jeszcze jedna możliwość , a mianowicie że coś niedobrego dzieje sie z kołem pasowym . Jeśli umiera sprężarka i zajdzie potrzeba wymiany to lista operacji jest długa , a co za tym idzie będzie bolało:rozpacz

Edytowane przez miodzik3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Madziu chciał bym sie mylić ale takie zachowanie sprężarki może sugerować jedno ,

zaczyna się zacierać , oby nie ... Musisz podjechać do klimatologa i nich to sprawdzi .

Jest jeszcze jedna możliwość , a mianowicie że coś niedobrego dzieje sie z kołem pasowym . Jeśli umiera sprężarka i zajdzie potrzeba wymiany to lista operacji jest długa , a co za tym idzie będzie bolało:rozpacz

Hmm,nieciekawie to zabrzmiało.Jeżeli sprężąrka się zatrze to stanie to koło na którym chodzi pasek i zerwie go czy tylko klima nie będzie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie , jeśli nie będziesz włączać klimy to nic się nie stanie . Piszesz iż silnik dziwnie pracuje kiedy załączysz klimę i to należy sprawdzić . Autko ma swoje lata tak więc istnieje ryzyko takiej awarii , choć wcale tak nie musi byś i oby nie było . Co bym nie napisał to i tak jest to wróżenie z fusów , wizyta u klimatologa powinna rozwiać wszelkie wątpliwości .

Jak coś się wyjaśni to daj znać (...)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to stanie to koło
nie stanie, tam jest elektromagnetyczne sprzęgło, jesli nastapi z byt wielkie obciążenie, to sterownik rozłączy napęd sprężarki. Zrób tak jak radzi kolega wyżej:
Musisz podjechać do klimatologa i nich to sprawdzi

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza mojego problemu to zacierająca się sprężarka klimy.Znowu trzeba będzie uszykować trochę pln-ów i to zrobić ehhh.

Dzięki wielkie za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomocy moze ktos wie jakie cisnienie powinno byc wklimie podczas jej pracy ja mam miedzy 2 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzieki za podpowiedz mam znowu pytanie moze ktos w ie ile czynika chlodzacego sie miesci w moim pasku na tbliczce jesy 600g a moze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Strzelił mi pasek od klimy najprawdopodobniej ze względu na zablokowanie się rolki napinacza. Czy mogło to spowodować uszkodzenie sprężarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie dzieki za podpowiedz mam znowu pytanie moze ktos w ie ile czynika chlodzacego sie miesci w moim pasku na tbliczce jesy 600g a moze wiecej

Jeżeli tak jest napisane na tabliczce to tyle powinno wejść w układ.U mnie natomiast jest 650g +/-50g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko dotyczące silniczków climatronic'a, dokładnie ten niebieski i czerwony (v68). Mnie się posuły i zamówiłem już z alledrogo używki, z tym że od wersji angielskiej. Numery tych silniczków w poprównaniu z ETKĄ identyczne. mokje pytanie brzmi, czy te silniczki będą pasować do wersji europejskiej? Sprzedawca twierdzi że tak. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, po samo teście wyskoczyło mi 71 I i na drugim wyświetlaczu 00h, efekt jest taki że pomimo na max ustawionego ogrzewaniu , po lewej stronie wieje zimnym powietrzem,z prawej lekko ciepłym.

Prosił bym o jakieś sugestie co można z tym fantem zrobić?

z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświerze temat.

Problem dotyczy modelu wpisanego w profil - z climatronic.

A dokładniej, jest tak że gdy używam climy czy w trybie auto,manula. czy econ - jest problem z temp. Ustawiając klime na 20 *C (nie zależnie od intensywności nawiewu) z kratek - jak na tą temp - leci ciepłe powietrze. Dopiero przy temp 18 stopni leci chłodne powietrze i przy low to już wiadomo leci zimne, ale nie tak jak kiedyś. Klima była nabijana - przegląd etc. Rozmawiałem ze "szpecem" to powiedział mi że musi rozebrać deske żeby się dowiedzieć o co kaman. WTF?!

Dodam że miałem podobny problem z b4.

Klima była testowana - nie było żadnych błędów....

dodam że auto jest b. często używane. Dziennie 100 km.

jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem ze "szpecem" to powiedział mi że musi rozebrać deske żeby się dowiedzieć o co kaman. WTF?!
A co to za "szpec"? Od klimy? Czy od wszystkiego?
Klima była nabijana - przegląd etc.
Czy tylko nabijana czy był wymieniany czynnik wraz z testem szczelności? Czy był wymieniany filterek? Dlaczego pytam ano dlatego że część "szpeców" dobija tylko czynnika nie sprawdzając w jakiej kondycji jest filtr i to może być przyczyna że klima nie działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentel wymien filtr kabinowy i odgrzyb parownik jesli to nie bylo zrobione w czasie "przegladu" klimy. Zaklocony przeplyw powietrza przez stary filr i zarosniety flora parownik jak najbardziej moga obnizyc wydajnosc klimy.

Jesli to nie pomoze to proponuje pojechac do specjalisty od klimy ktory zanim zdemontuje pol kabiny to pomierzy cisnienia, bo jesli test bledow nie wypluwa to od strony elektrycznej wszystko jest ok i darcie deski nic tu nie da, problem moze byc w samym ukladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od klimy. W klimie był wymieniony czynnik - ofc jeden wielki wałek bo kolo wyciągnął 40 % czynnika i wbił od nowa 100% licząc ofc za 100%. Filtr kabiny był wymieniany. Klima była odgrzybian. Ninja - zgodze się że nie serwisowana klima traci na sprawności jednak - w tym przypadku gdyby straciła na sprawności to przy ustawieniach 22 np. nie dmuchała by zimnego powietrza tylko takie se... a u mnie jest tak że przy 22 stopniach dmucha już ciepłe powietrze... WTF ?! I to nie jest ciepłe powietrze z dworu tylko czuć że jest już podgrzewane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności