Skocz do zawartości
Gość duch07

Syczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość duch07

Po otwarciu drzwi w okolicach nadmuchów środkowych cos sie wewnątrz miesza i syczy przez chwile :/ .Co to jest ? Tak sie dzieje za każdym otwarciem drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli po stanięciu i wyłączenieu silnika to klima --- normalny objaw

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
jeżeli po stanięciu i wyłączenieu silnika to klima --- normalny objaw

dokladnie, zgadza sie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Nie Panowie :rotfl:

Za każdym razem przy otwieraniu drzwi,nawet po paru godzinach stania samochodu tak sie dzieje.Poprostu coś sie w desce rozdzielczej miesza i przestawia,dlatego mnie to zastanawia co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakby klimatronik po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi przechodził w stan O , a po otwarciu drzwi klimatronik ustawia automatycznie ostatnie nastawy .

Z racji że silnik jeszcze nie pracuje dzwięki silniczków ustawiających przysłony nawiewów są słyszane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zwola

po Waszych wypowiedziach troche sie uspokoiłem bo mam taki sam problem ale u mnie nawet podczas jazdy tak syczy czy to moze byc coś powazniejszego?? jak wyłącze klime jest ok dzięki pozdrawiam

Edytowane przez zwola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszeczkę inne pytanie ale też zwiazane z klimatronikiem.

Czy zauważyliśnie może w swoich autach taką rzecz? Rano po wyjeździe do pracy kiedy silnik zaczyna się nagrzewać silniczki kierujące nawiewami i ciepłym powietrzem zaczynają pracować przy osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury. Czy słyszycie ich pracę? U mnie przy ok. 40, może 50stC silnika słychać kilka cichutkich stuknięć gdzieś przy nogach kierowcy. Jest to dość ciche, ale słyszalne jeżeli w aucie mam wyłączone radio. Tak sie zastanawiam czy to normalne czy może coś zaczyna padać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy słyszycie ich pracę? U mnie przy ok. 40, może 50stC silnika słychać kilka cichutkich stuknięć gdzieś przy nogach kierowcy.

 

Ja czasami słyszę takie głuche stukania (przy wyłączonym radiu), ale nie zwróciłem uwagi przy jakiej temperaturze. Na pewno jest to związane z nawiewem, bo jak go wyłączę to cisza. A odgłosy u mnie pochodzą gdzieś spoza radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie Panowie :rotfl:

Za każdym razem przy otwieraniu drzwi,nawet po paru godzinach stania samochodu tak sie dzieje.Poprostu coś sie w desce rozdzielczej miesza i przestawia,dlatego mnie to zastanawia co to jest.

 

U mnie jest to samo. Nie mam pojęcia co to może być. Na szczęście wszystko działa a te odgłosy nie przeszkadzają mi wcale.

Co do klimatyzacji to jeździcie jeszcze z włączoną klimą na AUTO. Ja jeżdżę na ECON (jesień, zima) a klimę załączam tylko raz na kilka tygodni w celu przesmarowania sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest to samo. Nie mam pojęcia co to może być. Na szczęście wszystko działa a te odgłosy nie przeszkadzają mi wcale.

Co do klimatyzacji to jeździcie jeszcze z włączoną klimą na AUTO. Ja jeżdżę na ECON (jesień, zima) a klimę załączam tylko raz na kilka tygodni w celu przesmarowania sprężarki.

Ja jezdze na auto w taka pogode z racji, ze klima sciaga wilgoc i nie mam zaparowanego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę na ECON

Ja też. Klimę włanczam żeby odparować szyby, ale potem z powrotem na ECON.

Edytowane przez teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukoty, mlaskania silniczków i klap nawiewów to podobno "urok" B6.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stukoty, mlaskania silniczków i klap nawiewów to podobno "urok" B6.

 

Pozdrawiam

No właśnie, wydało mi się podejrzane, bo w zeszłym roku w zimę tego nie słyszałem :).

Wcześniej kilka lat jeździłem B5 FL i żadnych mlaskań ani stuknięć nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Też mam takie mlaskania i bzyczenie przy pracy silniczków. Raz na długiej trasie w lipcu (b. gorąco) podczas jazdy silniczki zaczęły pracować i zamknęły mi nawiew !!! Zero chłodnego powietrza!!! Klima cały czas pracowała, ale nic nie wpadało do kabiny. Po kilku chwilach zrobił się istny żar tropików w kabinie, że musiałem otworzyć okno. Wyłączanie i włączanie nie pomogło, postój nic nie pomógł. Dopiero jak zdesperowany postanowiłem jechać z otwartym oknem i po przejechaniu może 20km silniczki zaczęły pracować i znowu miałem chłodne powietrze, ale chyba już nie tak bardzo jak wcześniej. Czy ktoś ma pomysł co to mogło być i czy ewentualnie coś z tym robić? Dodam, że to był raz i od tamtego czasu działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego thermistor a czy podpinałeś pasiaka pod vag-a mpowinien pokazać co to był za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności