Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

A panowie w B5 FL nie ma takiego schowka na piepiery pod kierownicą tam gdize ja mam radio CB??
Jest, jest kolego... Kieszeń taka sama jest przed jak i po lifcie. Niemniej dla mnie osobiście to niefunkcjonalne miejsce, ale wiem że niemało ludzi tam umieszcza radyjko i jak tylko komuś tak wygodnie to proszę bardzo. Ja jestem zadowolony z podłokietnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu skleroza odpuściła a ja miałem przy sobie aparat...

 

1. zamocowanie radia

mg6466x.jpg

 

 

2. zamocowanie uchwytu

 

mg6467.jpg

 

Widoczne na pierwszej fotce ustrojstwo doczepione do kabla od gruszki to zwijana słuchawka do telefonu komórkowego przerobiona na "cenzora". Po prostu codziennie wożę dzieciaka i wolę, żeby uczył się innych języków niż łacina. Tej nauczy się pewnie jak pójdzie do szkoły. W przedszkolu nie musi jej umieć :niekumam

Edytowane przez sysgone
obrazek wyexpirował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajny patencik na wieszanie gruszki podbny mialem tylko z zapachu samochodowego. Co do tego czy to jest funkcjonalne hmm. powiem tak jeśli wyregulować SQ i RF Gain to w niczym to nie przeszkadza bo schylisz isę i wszystko wyregulujesz, bo to na sluch także głośność ale jeśli skakać po kanałach to już trza sie schylić i zobaczyć jaki tam kanał itd. Reszte to ja wiem i znam to radio na pamięć także mi to nie sprawia trudności,a przy skakaniu po kanałach można policzyć zawsze sie też jakiś sposób znajdzie :D. Tak jak u kolegi sysgone nie wszędzie można zamontować radio, ponieważ ja bywszy to mam tam głośnik od zestawu głośnomówiącego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się schylać do wyświetlacza, a przynajmniej ja nie muszę - skala jest widoczna między ramionami kierownicy. A samo radio i tak mam zawsze rozkręcone na full, lubię jak mi w lewym uchu szumi. Zresztą nawet na fotce widać jak są poustawiane pokrętła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam nad lewa noga. Nieco nizej niz kolega bo w tym miejscu mam potencjometr do podbicia basu. :-) :->

 

40fa26fdf95683acm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lotnik223

Ja w 3BG CB mam wsunięte między siedzenie pasażera a tunel środkowy, dosunięte do obudowy drążka skrzyni biegów. Sztywno siedzi, łatwy dostęp od strony kierowcy i dobrze wszystko słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest schowane z dala od oczu ciekawskich w...........poduszce powietrznej :) . Najpierw dostanę gruchą, potem radiem a na koniec dobije poducha :D ( żart ) mam schowane w miejscu na jakieś drobiazgi pod radiem, a głośniki ( dolby surround ) w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy głębokość półki w podłokietniku w fl jest taka sama w przypadku półki łączonej i oddzielnej czy jest jakaś różnica? Bo zastanawiam się gdzie upchać johnnego III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dosyć głęboka.Ja kiedyś miałem tam Alana 28, a on jednak troszkę większy od J.III.

Dobrze jest też zaopatrzyć się we wtyk kątowy UC1.Przydatna rzecz w takich montażach.

is2d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam dzieloną i jest za płytka żeby pomieścić H3 a nie J3 jak napisałem wyżej bo mi się pomyliło. Ale gabarytowo to to samo radio. Mógłbyś podać wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś podać wymiary?

Alana 28 ? Jeżeli tak, to 210 x 155 x 50 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi akurat o tą szufladkę łączoną ale to też się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie załapałem, ale dopiero teraz :hehe

Swoją przecinałem i tą głębszą część miałem wyciągniętą, a w jej miejsce wsadzone radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche mi przybliżyłeś temat ;) Ale skoro bez rzeźby się nie obejdzie to chyba kupię ramkę 1din pod cb. Ciekaw jestem jak będzie z wyjmowaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejżałem cały wątek dotyczący CB w Pasku i po kilku przymiarkach doszedłem do wniosku, że faktycznie najlepsze miejsce na radio to połka pod kierownicą (ta na książkę serwisową:mlask). Widziałem tutaj, że dużo ludzi ma tam zamocowane swoje CB i ja też chce tam upchnąć mojego Unidena. Pytanie tylko w jaki sposób zamocowaliście tam te radyjko, oryginalny uchwyt Unidena ciężko zmieścić a chce, żeby było to zrobione porządnie. I jeszcze jedno, jakby ktoś miał zdjęcia jak dokładnie podłączyć zasilanie przez bezpiecznik to byłbym wdzięczny. Mój Passat to B5FL w sedanie, jestem od tygodnia jego posiadaczem. Jeszcze zastanawiam się nad anteną, ale coraz bardziej przekonuje się do President Alaska. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zastanawiam się nad anteną, ale coraz bardziej przekonuje się do President Alaska.

Ta antena zbiera dosyć dobre recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na stałe w schowku pod kierownicą. Włożone "na siłę" trzyma się bardzo dobrze. Na co dzień grucha odpięta. Radio więc jest niemalże niewidoczne dla potencjalnych złodziei. Montaż gruchy zajmuje mi kilka sekund. CB używam tylko na trasie.

 

Mój sprzęcik to: Maxon CM10 i antentka President

 

IMG_5768%20%28Large%29.jpg

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam alan 109 i niestety ani w schowek na książkę serwisową, ani w schowek nad lewym kolanem nie wchodzi (po dobroci, krzyki i grożenia też nie pomagają).

Przejrzałem cały wątek, spróbuję dziś umieści pod schowkiem, po lewej stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio o wymiarach 180x50x150 mm i radio mi się mieści na półce pod kierownicą a z tego co wiem Alan 109 ma wymiary 165x38x122 więc powinno się także tam wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam radio o wymiarach 180x50x150 mm i radio mi się mieści na półce pod kierownicą a z tego co wiem Alan 109 ma wymiary 165x38x122 więc powinno się także tam wcisnąć.

Na pewno? W schowku na książkę serwisową?

Uniden ma na wysokość 35 mm i luzu już tam nie ma. Wątpię, żeby radio 50 mm wysokości się tam zmieściło. Raczej nawet Alan 109 się tam nie zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności