Skocz do zawartości
ichas

1Z tdi gaśnie, brak kontrolek, nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek miał od jakiegoś czasu taki problem że gasł w trakcie jazdy, po przekręceniu kluczyka brak jakichkolwiek kontrolek, rozrusznik kręcił ale nie odpalał, wystarczyło poszperać RÓŻNYMI kabelkami pod maską i zapalał. Po jakimś czasie szperanie pod maską nie pomogło. Auto na holu zajechało do mechanika, który wymienił kostkę w stacyjce, skasował mnie na 80 zeta. Było dobrze 1 dzień. Potem znów to samo. Wsiadam rano do auta, brak kontrolek, rozrusznik kręci nie odpala.

 

Podejrzewam:

-przekaźnik 109 - sprawdzony

-immobiliser, antena itp

-stacyjka

-komputer, np zalany, niestety nie wiem gdzie jest

 

Nie można podłączyć VAG, nie wykrywa samochodu

Mechanik mówi że pewnie wiązka przewodów jest walnięta i chce rozbierać całą elektrykę, ale wyobrażam sobie ile by mnie skasował więc sobie daruję go, a i tak pewnie by nie naprawił.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam dałeś sobie odpowiedz brak masy ,rękawy podkasać i przejrzeć samemu instalacje pod deską rozdzielczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził aku i alternator skoro w dordze ci gasnie

komputer jest w przedziale silnika a jesli nie mozna polaczyc sie ze steronikiem to albo złe ustawienie komp-kabel-auto albo sterownik poada albo poprostu nie ma OBD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rękawy podkasać i przejrzeć samemu

zaraz zabieram się za robotę, chociaż nie ukrywam że przydałyby się jakieś wskazówki gdzie konkretnie szukać...

ja bym sprawdził aku i alternator skoro w dordze ci gasnie

wydaje mi się że aku i alternator jest ok bo aku zawsze naładowany, nawet w duże mrozy pali, klemy dobrze dociśnięte

jęśli chodzi o vag to wcześniej działał, ale brak kontrolek wygląda mi na to że komputer auta w ogóle się nie włącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a może znowu ta kostka od stacyjki znowu poszła ja znam takie przypadki ze tak było ze nawet jednego dnia nie wytrzymywały.rozkręć i wprawdz czy wychodzi z niej prąd potem wprawdz czy na pompe dochodzi prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam akku, skoro Ci kontrolki się nie świecą, też miałem podobnie akku zawsze był naładowany itp. a jak kiedyś kluczyk przekręciłem to ledwo co się kontrolki świeciły ale rozrusznik kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja obstawiam akku

ale gdyby było aku to by rozrusznik nie kręcił. Dużo większy prąd jest potrzebny do zasilania rozrusznika niż komputera, kontrolek itd. Dziś powinno się wszystko okazać...

 

 

Spędzięłem dzisiaj przy aucie kilka godzin z elektrykiem samochodowym i sprawdzaliśmy mnóstwo rzeczy, począwszy od bezpieczników a skończywszy na stykach tablicy wskaźników.

Do objawów trzeba zaliczyć dodatkowo brak kierunkowskazów na zapłonie - awaryjne działają, pozycyjne-postojowe jednostronne działają. Na kostce stacyjki są dwa zimne styki. Poza tym wykonał różne testy które nic nie pomogły:(

Macie jakieś propozycje? Nam opadły ręce:(

 

PS: Gdyby ktoś miał wyraźne czytelne schematy elektryki to bym bardzo prosił na maila [email protected]

 

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

 

pomoże ktoś? jakieś pomysły?? każda pomoc cenna...

Edytowane przez ichas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gdyby było aku to by rozrusznik nie kręcił. Dużo większy prąd jest potrzebny do zasilania rozrusznika niż komputera, kontrolek itd. Dziś powinno się wszystko okazać...

 

Też tak myślałem a jednak okazało się że na rozrusznik starcza a na takie kontrolki już nie. Nie mówię że to na pewno aku ale możesz wziąć jakiegoś pewniaka na podmiankę i będziesz miał w razie czego jedną możliwość mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazało się że na rozrusznik starcza a na takie kontrolki już nie

jak powiedziałem o tym elektrykowi to się delikatnie mówiąc zdziwił. Nie wiem, niech wypowiedzą się znawcy tematu. Spróbuję ale wg mnie to niemożliwe trochę.

I czy na pewno we wszystkich B4 jest immo? u mnie w kluczyku nawet latreczki nie ma bo gdzieś wypadła poprzedniemu właścicielowi, więc nie wiem gdzie tam może być układzik immo z kodem.

Edytowane przez ichas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kontrolkę w drzwiach to masz alarm fabryczny który odłącza zasilanie na tablicę wtedy żadne kontrolki nie świecą , lecz powinny mrugać kierunkowskazy . Alarm ten jest przy wyjściu nawiewu powietrza po lewej stronie kierowcy . Dokładnie nie wiem jakie przewody za to są odpowiedzialne . Moduł ten występuje z centralnym zamkiem

 

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

 

odezwij się na maila [email protected] prześlę ci schemat modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!!

Wszystkiemu winien był alarm fabryczny o którym mówi misiomis. Po wyjęciu puszeczki z alarmem pod włącznikami świateł okazało się że jest tam kilka zimnych lutów. Po zlutowaniu wszystko działa jak trzeba:)

 

ps: wpadłem na to zanim przeczytałem Twój post ale leci pomógł bo byłeś blisko, poza tym alarm był też odpowiedzialny za kierunkowskazy. Dzięki wszystkim za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe poprosiłbym też o ten schemat, potrzebny do podobnego problemu, tyle że do przeróbki automat na manual się aktywował alarm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności