Skocz do zawartości
glowka

Zablokowane drzwi prawe

Rekomendowane odpowiedzi

Zablokowały się drzwi przednie prawe przy wymianie podnośnika szyby.

 

SZUKARKA też nie pomogła-----pukałem stukałem nic nic nic.

 

Ruszam za CIĘGNO od środka za klamkę--NIC ZERO efektu.

 

Mam boczek otwarty jak na foto(1 i 2) ale co można z tym fantem ???????

 

JAK otworze drzwi od środka?

 

CZY MA KTOŚ PATENT na otwarcie

podnosnik drzwi (5).jpg

podnosnik drzwi (8).jpg

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta linka za która ciagniesz na pewno jest zaczepiona przy kasecie zamka?

 

Na 2 fotce sa widoczne metalowe czesci kasety zamka. Probowales je poruszyc w gore lub w dół? Ich przesuniecie powoduje otwarcie zamka.

 

A swoja droga dziwnie rozebrales te drzwi - zdjales blache bez kasety zamka. Lepiej jest zdejmować razem z zamkiem bo teraz ciezko Ci bedzie przymocować tą blachę do tej plastykowej czesci zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem ,umnie była potargana linka w pancerzu i elenent na końcu linki nie wracał na swoie miejsce po wyciągnięci całej linki z pancerzem dżwi się otwarły pozdrawiam Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi.

NIE WIEM JAK I CO(Robin Hood,Niewidzialna Ręka,Abra Kadabra, Czarownice albo Timur i jego drużyna CZARY) Nareperowało cię samo.

Jedyne co POPRAWIŁEM (wczoraj zleciał mi taki pół pręcik z gwintem jak się odciągnie klamkę to widoczna jest strona płaska,zaraz za cylinderkiem w klamce po lewo--klamkę trzeba pociągnąć i trzymać )Założyłem na sam koniec. Teraz mam w połowie i wszystko gra. (fotka)

Co do tego plastiku z dwoma plastykowymi nitami to zastosowałem kołki rozporowe i zalałem to gorącym kleiem

podnosnik drzwi (9).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co POPRAWIŁEM (wczoraj zleciał mi taki pół pręcik z gwintem jak się odciągnie klamkę to widoczna jest strona płaska,zaraz za cylinderkiem w klamce po lewo--klamkę trzeba pociągnąć i trzymać )Założyłem na sam koniec. Teraz mam w połowie i wszystko gra. (fotka)

 

Ten precik jak to go nazywasz umozliwia otwarcie dzwi klamką z zewnątrz. Najlepiej go widać jak wyciągnie się wkładkę zamka. Powinno to byc załozony tak zeby ten precik nie był zgięty w momencie spoczynku zewnetrznej klamki. Wtedy ciągnąc za klamkę nie ma luzu i "precik" od razu zaczyna otwierać drzwi.

 

Co do tego plastiku z dwoma plastykowymi nitami to zastosowałem kołki rozporowe i zalałem to gorącym kleiem

 

Tam byly fabrycznie kolki rozporowe ale wkładane od drugiej strony (od wewnątrz). Gdybyś sciągnął blache razem z kasetą zamka nie musiałbyś kombinować z klejem. Kołki te dość łatwo się usuwa i dość łatwo się wsadza z powrotem ale dopiero wtedy jak masz wyjętą kasetę.

 

Grunt że wszystko działa. Ja obstawiam że to sprawka Robina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem klucza (2 sztuki gwiazdki )do zamka---dlatego kołki wyrwałem

Po za tym robiłem to na podstawie ELZY(pewnie wierz co to?)

 

Napisałeś po za tym jak w BIBLI czyli PRAWDĘ

A ja nauczyłem się coś NOWEGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobyny problem, tylko że nie moge otworzyć dzwi wogole ;/

 

Sprawa ma sie tak... malowałem cała strone i założyłem zamek klamke podłaczyłem centralny , ale nie dzialal dobrze bo czasem otwierał czasem nie.

Wyciągnołem patent zamnkołem pilotem auto i wsadziłem spowrotem przypadkiem zatrzasnołem drzwi i czary mary nie idzie otworzyć wogole.

 

Co na dodatek jak ciągne za linkę to czuć opór, lecz w momencie otwarcia słychać tylko klik i nic wiecej... i teraz siedze z zamknietymi drzwiami i nic zrobić nie moge ;/

 

Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta linka za która ciagniesz na pewno jest zaczepiona przy kasecie zamka?

 

Na 2 fotce sa widoczne metalowe czesci kasety zamka. Probowales je poruszyc w gore lub w dół? Ich przesuniecie powoduje otwarcie zamka.

 

A swoja droga dziwnie rozebrales te drzwi - zdjales blache bez kasety zamka. Lepiej jest zdejmować razem z zamkiem bo teraz ciezko Ci bedzie przymocować tą blachę do tej plastykowej czesci zamka.

 

Mam też w swoim pasku batalie z zaryglowanym zamkiem. Elektrycznie nie da rady ro otworzyć. Mechanicznie...

 

Który metalowe części zamka ruszyć by otworzyć zamek.

 

Proszę o jakieś foto z tłumaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie odswieze temat. chodzi mi o tylne zablokowane lewe drzwi. ciagalem za ten metal do ktorych jest przyczepiona linka od klamki i nic. nie otwieralo. elektronicznie nic.wszystkie ruchome czesci odchylalem itp i nic. drzwi nawet nie rusza. dalej zaryglowane. co mozna jeszcze zrobic. dojscie w tylnych drzwiach jest baardzo trudne. jst ciasno i nie da sie reki wlozyc do zamka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie odswieze temat. chodzi mi o tylne zablokowane lewe drzwi. ciagalem za ten metal do ktorych jest przyczepiona linka od klamki i nic. nie otwieralo. elektronicznie nic.wszystkie ruchome czesci odchylalem itp i nic. drzwi nawet nie rusza. dalej zaryglowane. co mozna jeszcze zrobic. dojscie w tylnych drzwiach jest baardzo trudne. jst ciasno i nie da sie reki wlozyc do zamka:/
sprobuj teg banal ale pisza ze skuteczny :)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow ! Przeszukałem całe forum i nie znalazłem, to co mnie dzisiaj zmartwiło.Wiec prosze o rade, pomoc.

Dzisiaj chciałem podładowac akumulator , tak profilaktycznie i jakie moje zdziwienie bylo gdy juz akumulator został wyciagniety, zamknałem klape silnika, wczesniej zamknalem reszte troje drzwi i zostawilem do zamkniecia mechanicznago drzwi od kierowcy.Wkładam kluczyk, krece w prawo, krece w lewo a tu nic ... nie ma mozliwosci zamkniecia drzwi i oddalenia sie z bateria. Prubuje z drugiej strony a tam kluczy do zamka wchodzi tylko do połowy i tez nie ma mozliwosci mechanicznego otwarcia lub zamkniecia.

Chciałbym zdradzic ,ze mam anglika po przekładce i pewnie wykonawca chciał zaoszczedzic na jakims mechanizmie i zrobil tylko tak ,zeby siłownik otwierał i zamykał.

Prosze o pomoc jak to jest z tymi zamkami czy tam jest mozliwosc mechanicznego otwierania czy tak juz jest w passatach, ale na chłopski rozum to jest niemozliwe bo jak sie dostac do auta jak sie akumulator doszczetnie rozładuje , lub szlag go trafi do reszty i nie bedzie pradu w ogole to jak sie dostac do srodka.

Czy w Waszych autkach tez tak jest?

Edytowane przez zibitcom26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! I grzecznie pytam, czy w tych naszych Helmutach jest mozliwosc zamykania drzwi bez akumulatora ???, czyli mechanicznie? bo jak nie ma pradu w aucie to nalezalo by auto zamknac pozostawiajac gdzies na parkingu nie strzezonym a np. pie...dyknie nam bateria i co wtedy? bo u mnie nie ma takiej mozliwosci zamkniecia.

 

A co jesli baterie szlag trafi i nagle nie bedzie zasilania? jak przyjde do auta po 2 tygodniach i jak sie moge do niego dostac?

 

Prosze o info. jesli ktos cos w tym temacie przerabial czy jest taki rodzaj zamka w ktorym blokowanie drzwi kierowcy moze byc wykonane z klucza bez akumulatora.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowka!!!! uratowałeś mnie:) Dzisiaj majstrowałem przy zamku bo mi nie działał mikro wyłącznik. Naprawiłem usterkę poskładałem drzwi, trzasnąłem i kaplica - drzwi zablokowane :( Centralny oczywiście działa ale drzwi nie można było otworzyć ani od wewnątrz ani od zewnątrz!!! Za twoją radą zluzowałem linkę w klamce zewnętrznej o kilka ząbków wszystko zaczęło działać :))))) Wielkie dzięki!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbychD - czy Ty też miałeś zablokowane drzwi tak, że nie mogłeś ich otworzyć ani od środka ani od wewnątrz ?

 

PS: Panowie i Panie - za co odpowiadają te 2 śruby w okolicach zamka w drzwiach prawych przednich? Te co są na torx 8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem zablokowane jak piszesz. Jeśli piszesz o tych dwóch dużych czarnych śrubach widocznych po otwarciu drzwi to one trzymaja zamek w obudowie drzwi. Jeśli masz na myśli jakieś inne to musisz bardziej sprecyzować o które ci chodzi. Na chwile obecna myślę, że wiem wszystko na temat zamków w passacie b5. w razie pytań mój e mail [email protected] Pozdrówka ZbychD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam problem z tylnimi dzwiami prawymi w vw passat b5 kombi 1.8T.

4x el szyby dzialaja

inne dzwi tez działaja a prawe lewe nie.

 

Ani od srodka ani od zewnatrz nie da sie ich otworzyc. Szyba w tych dzwiach dziala ok.

 

Jak mam otworzyc dzwi od srodka?

Zdjalem tapicerke i wszystko tak jak nalezy:0 czytalem posty ale jakos nie pomogly:/

 

9eadaf485fd4bbd0gen.jpg

 

Mam takie cos? i co dalej? Ci co moga pomoc moga pisac na PW, gg smile01.gif bede bardzo wdzieczny naprawde:a

Edytowane przez Żabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Żabol :) Moim zdaniem musisz pociągnąć za zewnętrzną klamkę i dobrze się przyjrzeć części która wychodzi z drzwi jest tam rowek w którym siedzi zaczep linki, która otwiera zamek. Ten zaczep wygląda jak gumka. Musisz malutkim śrubokrętem podważyć tą gumkę w stronę tyłu samochodu aby ją wypiąć z klamki. Gdy to zrobisz gumka powinna wskoczyć trochę do środka. Po tym zabiegu powinieneś normalnie otworzyć drzwi. Jeśli gumka całkowicie się wypnie z klamki otworzysz drzwi klamką wewnętrzną. Oczywiście pipek od centralnego musi być w górze w pozycji otwarte. Jak byś chciał pogadać mój login skype to zbychd Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Żabol :) Moim zdaniem musisz pociągnąć za zewnętrzną klamkę i dobrze się przyjrzeć części która wychodzi z drzwi jest tam rowek w którym siedzi zaczep linki, która otwiera zamek. Ten zaczep wygląda jak gumka. Musisz malutkim śrubokrętem podważyć tą gumkę w stronę tyłu samochodu aby ją wypiąć z klamki. Gdy to zrobisz gumka powinna wskoczyć trochę do środka. Po tym zabiegu powinieneś normalnie otworzyć drzwi. Jeśli gumka całkowicie się wypnie z klamki otworzysz drzwi klamką wewnętrzną. Oczywiście pipek od centralnego musi być w górze w pozycji otwarte. Jak byś chciał pogadać mój login skype to zbychd Pozdrawiam

 

Dzieki wielkie za szybka odp tuta, na PW i na gg:) Oraz za chec pomocy przez skype:P

Moj ojciec zlota rączka ogarnal jakos sprawe:) choc twoj sposob zawiodl:/ z tego powodu ze u mnie bolec od dzwi byl caly czas wcisniety gdyz nie dalo sie go odgryglowac :)

Udalo sie to jest najwazniejsze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z drzwiami pasażera. Najpierw nie działała klamka zewnętrzną. Zdjąłem zaślępkę bębenka, wsadziłem linkę w klamkę, przetestowałem kila razy na sucho - działało. Zamknąłem drzwi - działało. Zamknąłem centralny zamek - otworzyłem - pipek/rygiel wyskoczył, ale klamka nie reaguje. Drzwi nie otwierają się ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Na pewno od zewnątrz znów wypadła linka (coś tam widać)...

Jak się do tego dostać? Jest mnóstwo postów o rozwaleniu tapicerki, tylko żaden 'krok po kroku'. Co mi da zdjęcie tylnych drzwi? (to jakaś filozofia z ponownym ich ustawianiem?) Będę mógł wtedy dostać się ponownie do śruby mocującej zaślepkę zamka, wyjąć ją i pociągnąć za linkę? Co z klamką wewnętrzną?

 

Dzięki

 

Pewnie było, ale nie mogę wykopać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za daleko wsadziłeś linkę w klamkę i to jest tego efekt taki jak byś ciągnął non stop za klamkę. Tapicerki nie musisz rozbierać ale musisz się dostać do śruby mocującej zaślepkę zamka. Po wykręceniu zaślepki zamka poluzuj linkę i wszystko powinno wrócić do normy.

Edytowane przez piotr303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności