Skocz do zawartości
art1

Łożysko czy skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejechaniu na polskich drogach ok 1400km coś mi huczy z przodu w prawym kole, wydaje mi się że to łożysko ale czytałem podobne tematy i może to byc też skrzynia - tylko jak jade na biegu to mniej to słychać jak dam na luz to bardziej - niemówcie że skrzynia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło, pokręć półosią (tarczą hamulcową z wkręconymi dwoma śrubami od kół) i nasłuchuj. Sprawdź również poziom oleju w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną " huczenia " jak piszesz może być również " ząbkowana " opona - spróbuj zamienić miejscami P<>L ( jeśli nie masz kierunkowych opon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradu

U mnie podobnie zmieniłem łożyska,przeguby i nic.Pozamieniałem koła i dalej to samo byłem w ASO i powiedzieli że może kosz satelit albo łożysko w skrzyni czy coś jeszcze trzeba zdiagnozować na VAGiem.

Tyle że w londynie gdzie mieszkam 60£ kosztuje diagnoza,128£ z groszami roboczo-godzina (w ASO) i powiedzieli,że jeżeli to skrzynia wymiana ( bo chyba nie mają zamiaru jej naprawiać tak pewnie jest dla nich lepiej ) 2500£ !!!!!!! 2 razy tyle co mój pasek jest wart.Takie tu ceny kupiłem polski vag coś może sam wymyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie zmieniłem łożyska,przeguby i nic.Pozamieniałem koła i dalej to samo byłem w ASO i powiedzieli że może kosz satelit albo łożysko w skrzyni czy coś jeszcze trzeba zdiagnozować na VAGiem.

Tyle że w londynie gdzie mieszkam 60£ kosztuje diagnoza,128£ z groszami roboczo-godzina (w ASO) i powiedzieli,że jeżeli to skrzynia wymiana ( bo chyba nie mają zamiaru jej naprawiać tak pewnie jest dla nich lepiej ) 2500£ !!!!!!! 2 razy tyle co mój pasek jest wart.Takie tu ceny kupiłem polski vag coś może sam wymyśle.

 

Ja tam się nie znam, ale VAG-iem chyba felernego łożyska w kole czy skrzyni nie zdiagnozujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się nie znam, ale VAG-iem chyba felernego łożyska w kole czy skrzyni nie zdiagnozujesz.

Oczywiście, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie.

 

No popatrz....rację miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No popatrz....rację miałem

No widzisz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi wyło, myślałem ze to przeguby. Skończyło sie na wymianie skrzyni bo padło łożysko na mechaniźmie różnicowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi wyło, myślałem ze to przeguby. Skończyło sie na wymianie skrzyni bo padło łożysko na mechaniźmie różnicowym...

 

Mozna wiedziec jakie koszty? Nie dalo sie wymienic samego lozyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi wyło, myślałem ze to przeguby. Skończyło sie na wymianie skrzyni bo padło łożysko na mechaniźmie różnicowym...

W jaki sposób udało się to zdiagnozować przed wymianą? Są jakieś charakterystyczny symptomy? Czy dopiero po wymianie udało się ustalić? Nie ironizuję, bo wiem z własnego doświadczenia, że niektóre hałasy naprawdę jest trudno jednoznacznie zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek 102

Czasami jest tak ze jak podniesiesz autko i zakręcisz ręka nic nie usłyszysz,a luzów łożysko tez nie musi mieć a hałasuje. Podnieś go w warsztacie i puść na 4 biegu do 70 km/h ,wzuć na luz i zgaś będzie słychać,miałem to samo ,sprawdzałem opony i różnie mi mówili w rożnych warsztatach az wymieniłem łożysko i spokój:)Nie daj się naciągać na zbędne naprawy np.w warsztacie gdzie wymieniają opony i takie tam powiedzieli ze to tarcze hamulcowe i ze jak to u nich zrobię to mi opuszcza o sprawdzenie opon .Tam gdzie robią skrzynie każą ci wymienić skrzynie .sam widzisz:)

 

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt - 650Euro, bo skrzynia nawaliła mi w Holandii i było to przed świętami, nie było czasu naprawiać a z doświadczenia wiem ze tu się w takie coś nie bawią, od razu wymieniają całe podzespoły. Ale co zrobic, jakos do Polski musiałem dojechać. Tą zepsutą musze oddać do regeneracji, bede mieć na przyszłość:D Stało mi się to przy przebiegu 165tyś km i wycie nasilało się od jakiś 4-5miesięcy, początkowo było ciche wycie ale z czasem zaczęło przeszkadzać.

 

Nie było lekko zdiagnozować, na początku grzebałem z przegubami, bo mechanik stawiał na przeguby, wybadał luz na wewnętrznym przegubie. Lecz po wymianie to samo. Więc auto na podnośnik, koła w powietrze i nasłuchiwaliśmy. Choć nieobciążone auto nie będzie wyło tak samo, więc trzeba dobrze nasłuchiwać. Do pewności zalecam odkręcenie wewnętrznego przegubu i na luzie, przy wciśniętym sprzęgle próbować ręką obracać te koła wychodzące z skrzyni biegów, do których przykrącamy przeguby wewnętrzne. Jak wywaliłem skrzynię na zewnątrz, to nie dało się ich wogóle przekręcić, tak zatarte było łożysko.Jeśli łożysko bedzie ok, to nawet przy założonej w samochodzie skrzyni biegów powinno się dać obrócić te koła. Zawsze szybsze to niż wyciąganie skrzyni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do pewności zalecam odkręcenie wewnętrznego przegubu i na luzie, przy wciśniętym sprzęgle próbować ręką obracać te koła wychodzące z skrzyni biegów, do których przykrącamy przeguby wewnętrzne. Jak wywaliłem skrzynię na zewnątrz, to nie dało się ich wogóle przekręcić, tak zatarte było łożysko.Jeśli łożysko bedzie ok, to nawet przy założonej w samochodzie skrzyni biegów powinno się dać obrócić te koła. Zawsze szybsze to niż wyciąganie skrzyni...

 

A przy automacie wrzucić na N i sprawdzić w ten sam sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam automata, ale N to chyba luz i bedziesz mieć rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności