Skocz do zawartości
Krembul

Sygnalizacja otwarcia drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio przestała mi działać w Passacie B5 sygnalizacja otwarcia drzwi kierowcy i bagażnika (sedan). Na wyświetlaczu nie pokazuje się symbol ani nie zapala się oświetlenie. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat po liftingu tak ? bo przed liftingiem nie było diody sygnalizującej otwarcie drzwi/klapy, a jeżeli masz b5fl to może dioda się przepaliła, a jeśli oświetlenie nie działa po otwarciu drzwi to moduł komfortu pewno, albo zamki, musisz bardziej sprecyzować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passata mam po liftingu (2002 rok). Na wyświetlaczu MFA pootwarciu drzwi pojawia się symbol samochodu i w zależności od otwartych drzwi wyświetlany jest odpowiedni dla tych drzwi symbol. To samo się tyczy otwartej klapy bagażnika i maski. Jednocześnie z zapalajającym się symbolem zapala się też światełko wewnątrz samochodu a w przypadku bagażnika światełko w bagażniku. Niestety u mnie w przypadku drzwi kierowcy i bagażnika nie ma ani symbolu na MFA ani nie włącza się oświetlenie. Obstawiam, że jest to kwestia czujnika. Czytałem że jest to switch ale nie tak jak w większości samochodów umieszczony na wierzchu tylko w zamku. Jak go można reanimować? Nie lubie mieć niesprawnych rzeczy w samochodzie... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz go, posprawdzaj może mikrostyki padły, a jak nie to nowy zamek się kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba zamek rozkręcić. Robił to ktoś? Cenne będą konkretne rady od osób,które taką operację mają za sobą. Elektryk proponuje mi zrobienie tego za 230zł (drzwi + bagażnik). Wolę jednak zrobić to sam zamiast wydawać pieniądze niepotrzebnie. Ale chce wiedzieć co mam robić. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Jak go można reanimować?

 

Mozna reanimowac, mikrostyk jest przytwierdzony do zamka (to nie sa te mikrostyki ktore znajduja sie zamkniete w puszcze). Ciezko bedzie go wymienic ze wzgledu na brak zamiennika jak i ze jest przymocowany do zamka. Trzeba go lekko przepolowic (otworzyc) i wyczyscic styki. Robilem to jakies 4 miesiace temu i znow zaczyna szwankowac moze nie zrobilem tego zbyt staranie. Radze uwazac aby nie zostawic kluczyka w aucie, otwarcie auta i nie przekrecenie kluczyka w stacyjce spowoduje ze auto sie automatycznie zamknie i klopot gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie podzielic z innymi odnosnie tego problemu

 

Mianowicie kupilem jakies 5 miechow temu drugi zamek bo myslalem ze padly ow mikro styczniki ale ten zamek przestal dzialac rowniez po 2 dniach.

Wczoraj przy okazji rozebralem drzwi zdjalem ta aluminiowa blache i co zauwarzylem ze tez powodem braku sygnalizacji moze byc wiazka przy samej wtyczce zamka. Ruszajac nia pokazywala sie kontrolka i zaalalo swiatlo. Poprawilem ja i dziala jak trzeba.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką sytuację : ?

 

- 1/2 FIS, kontrolka otwarcia drzwi/klapy działa za każdym razem, oświetlenie też działa jak należy. Zamki działają.

- losowo ( sam nie wiem od czego to zależy ) przy otworzeniu którychkolwiek drzwi odzywa się brzęczyk i pojawia się napis na 1/2 FIS sygnalizujący ich otwarcie z opisem które to drzwi. Losowo, tzn. przez tydzień nic, a później ze dwa razy się załączy. I znowu nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1/2 fis na postoju po otwarciu drzwi świeci tylko kontrolka, nie ważne czy silnik na chodzie czy nie.Gdy otworzę bagażnik też tylko kontrolka, jednak gdy silnik (zapłon) jest uruchomiony otwarcie bagażnika zawsze jest dodatkowo sygnalizowane przez brzęczyk i napis na wyświetlaczu. Natomiast wyświetlanie napisu które drzwi są otwarte i sygnalizowanie tego brzęczykiem odbywa się tylko gdy auto jest w ruchu. Czasem zdarzy się że zatrzymam się i od razu otworze drzwi- mimo, że auto juz stoi to jeszcze zdąży się sygnał włączyć i pokazć że drzwi są otwarte.

Kiedyś tez myślałem, że losowo mi się to robi, bo parę razy zdarzyło się jak pasażerowie wysiadali, że się to zrobiło, ale teraz wiem, że drzwi otwierane były jeszcze przy minimalnym ruchu auta bądź w momencie zatrzymania. Myślę, że u Ciebie jest tak samo. Jeśli nie to coś jest nie tak.

 

Ja natomiast mam inny problem-mikrostyk zamka maski działa u mnie, a mimo to nie mam żadnej sygnalizacji otwartej maski, ani kontrolka drzwi się nie świeci, ani żaden brzęczyk czy napis na wyświetlaczu po ruszeniu, a dodatkowo dopatrzyłem się, że jest osobna kontrolka otwartej maski ale ona też martwa jest. Jak to jest w innych 1/2 fis? Bo w pełnym fisie widziałem, że pokazuje maskę, po za tym nonsensem moim zdaniem sygnalizowanie jest wszystkiego po za maską-elementem, który powinien być sygnalizowany przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast mam inny problem-mikrostyk zamka maski działa u mnie, a mimo to nie mam żadnej sygnalizacji otwartej maski, ani kontrolka drzwi się nie świeci, ani żaden brzęczyk czy napis na wyświetlaczu po ruszeniu, a dodatkowo dopatrzyłem się, że jest osobna kontrolka otwartej maski ale ona też martwa jest. Jak to jest w innych 1/2 fis?

 

ym u mnie nie pokazuje, ani nie daje sygnałów głosowych jak mam podniesioną maskę:/ sygnalizuje drzwi i tylną klapę, ale maski nie, także nie wiem czy wskazuje:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to-tak jak przypuszczałem, że to normalne jest. Dziwi mnie to, skoro na pełnym fisie sygnalizuje, u nas tez jest mikrostyk i nawet kontrolka otwartej maski jest widoczna w zegarach to czemu to nie jest uruchomione. Wie ktoś jak to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od pewnego czasu po kupnie paska staram się go doprowadzić do normalnego stanu:)

Ja mam taki problem.

 

Pełny FIS. Jak otworze drzwi kierowcy na wyświetlaczu pokazuje mi otwarte drzwi pasażera, jak otworze pasażera to kierowcy. Zamienione coś jest. Pozostałe drzwi, maska i klapa ok.

 

Wiece może, gdzie w wiązce jakie kable zamienić miejscami, żeby było ok?

Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak otworze drzwi kierowcy na wyświetlaczu pokazuje mi otwarte drzwi pasażera, jak otworze pasażera to kierowcy. Zamienione coś jest. Pozostałe drzwi, maska i klapa ok.

Czyli wygląda na to że masz paska z anglii po przeróbce. Co trzeba zrobić to nie bardzo się orientuje i zostawię odpowiedź komuś, kto przerabiał już ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek przyjechał z niemiec na początku roku. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale zauważyłem, że w polsce już ktoś wymieniał moduł komfortu (na module opis po polsku :)) i zastanawiam się czy to on jest odpowiedzialny za to bo możliwe, że on jest z rozebranego anglika. Dodatkowo mam z nim problem tego typu, że nie włącza mi fabrycznej syreny alarmowej(typu klaskon). Syrenka ok, połączenie pomiędzy modułem a syrenką ok. A nie wzbudza syrenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważyłem, że w polsce już ktoś wymieniał moduł komfortu (na module opis po polsku i zastanawiam się czy to on jest odpowiedzialny za to bo możliwe, że on jest z rozebranego anglika.

No możesz mieć rację, właśnie sprawdziłem w ETKA i są moduły przeznaczone do angoli i europejczyków. I pewnie przez to błędnie podaje informacje do licznika które drzwi są otwarte. dobrze by było podmienić komfort od kogoś kto ma na pewno EU i wtedy sprawa by się wyjaśniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszyscy znajomi co maja paska albo nie maja alarmu albo tylko 2szyby el. Nie wiem czy takie moduły będą do mnie pasować. Jeśli byś miał informacje co ewentualnie zrobić, żeby ten moduł co mam usprawnić (wskazanie poprawne otwartych drzwi) lub ewentualnie problem z syrenką alarmu to będę wdzięczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam podobny problem mam pełen fis i niewyswietla mi otwarcia klapy bagaznika mimo ze po otwarciu zapala sie lampka powie mi ktos co to moze byc ??? kupiłem juz auto z taka usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie styk od czujnika otwarcia zasniedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taki styk jest ? czy to ten sam styk ktory zapala lampke w bagazniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności