Skocz do zawartości
Łysy

Przyciemniamy szybki

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chyba nie wątek o tym co robi policja. Panowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje łysy, ale to jest bardzo proste pytanie i nikt tu nie moze dac konkretnej odpowiedzi ,czy ma taki miernik ,i nic wiecej o to mi tylko chodzi , jesli nie ma takiego miernika to wtedy tematu nie ma , czy to tak trudno jest jednoznacznie odpowiedziec,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu na chwilę obecną nie ma na naszym rynku folii która po założeniu jej na przednie boczne szyby dawałaby 70% przejrzystości . a jeżeli pojedziesz gdziekolwiek i gościu ci powie , że jego folia przepuści tyle światła i wystawi ci certyfikacik to będzie lipa i ściema . aby uzyskać taki efekt trzeba dymić piecowo , a tu już cena skacze ostro do góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Mariusz masz racje ale są tez szyby które są juz w takim ciemnym kolorze fabrycznie zrobione, i zakładane do auta tak wiec bede chyba musiał zerwać, to i poszukac na allegro takich własnie bocznych ,przednich szybek i załozyc by władza sie nie do czepiała , ,,dzieki,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś wiem , sprawy się mają tak co do sprawdzenia szyb to obok tej firmy jest stacja diagnostyczna która ma sprzęt do sprawdzenia. Koszt oklejenia całego kombi wynosi 560, sam tył 380 5 szyb , koszt sedana wynosi 460 sam tył wynosi 280 , jak przyjedziemy 5 autami dostaniemy rabat 30 za sam tyły, a na całe auto to sprawa do ugadania .

Edytowane przez adampolice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie i oto chodzi czyli Adam jest ktos kto ma takie urządzonko i warto sie tam wybrać i sprawdzić a masz adres gdzie to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie i oto chodzi czyli Adam jest ktos kto ma takie urządzonko i warto sie tam wybrać i sprawdzić a masz adres gdzie to jest

Ale jeżeli masz szyby ciemniejsze seryjnie przyciemniane piecowo czy jakoś inaczej ale bez folii to nie masz obowiązku wymiany tych szyb!! Jak sobie sam przyciemnisz te szyby przednie na węgiel ale też w piecu to mogą Ci naskoczyć, mówisz Panie taki mi u dealera dali i już... rozpada się na kawałki? Rozpada! I to tak naprawdę jest ważniejsze niż ta przejrzystość moim zdaniem.

 

EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sobie sam przyciemnisz te szyby przednie na węgiel ale też w piecu to mogą Ci naskoczyć

mylisz sie - ori szyby atermiczne (przyciemnione) maja 70% przepustowosci swiatla - w przypadku V.A.G. to szyby z odcieniem zielonym - kazda ingerencja w taka szybe to przepustowosc swiatla ponizej 70% - kazdy misiek posiadajacy sprzet zabierze dowod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to tak naprawdę jest ważniejsze niż ta przejrzystość moim zdaniem.

Ale to Dominiku twoje zdanie. Każda szyba ma jakąś przepuszczalność nawet ta wypuszczana z fabryki. Normy jakieś obowiązują producenta samochodu i tak naprawdę policjant to też człowiek a nie debil któremu dano do ręki przyrząd do mierzenia przepuszczalności szyb.
mówisz Panie taki mi u dealera dali i już... rozpada się na kawałki? Rozpada!
Taa i debil policjant nie wie że można przyciemnić szyby piecowo. Tak naprawdę to czemu Dominiku zmieniłeś lampy w aucie na oryginalne bixenony i dołożyłeś zderzak ze spryskiwaczami (retoryczne pytanie). Ja też jeżdżę na HIDach i jeszcze żaden policjant się do nich nie przyczepił. Prawda jest taka że jak cię zatrzyma policjant z jakąś wiedzą na temat zabiorą DR i każą zmienić na oryginały i tyle. Boommax pisał wcześniej że jeździ już drugim autem z przyciemnionymi przednimi i nikt mu nie kazał zdzierać folii a pawelb6 jadąc na zlot w Spale trafił na upierdliwca (przypadek). Dlatego każdy robi jak uważa i tyle. Należy tylko kolegów uprzedzić o takiej opcji i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę to czemu Dominiku zmieniłeś lampy w aucie na oryginalne bixenony i dołożyłeś zderzak ze spryskiwaczami (retoryczne pytanie)

Hidów nie miałem od razu kupiłem ori bo stwierdziłem, że to największa siara jaka może być ;) zderzak i tak kupowałem bo chciałem zrobić go na gładko więc kupiłem już pod spryski, których do tej pory nie ma i nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tamat rozdmuchałem, ale własnie po to jest forum , zeby babola nie strzelic , tak wiec , jesli nawet ma sie orginalnie i piecowo przyciemniane szybki boczne, ( pasażer+ kierowca ) to i tak jak sie trafi na upierdliwego władze, to i tak on morze zabrać DR ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak on morze zabrać DR

 

Nie nie może, zależy jak orginalnie są zrobione, przpusowość światła 70% . Fabrycznie na pewno mocniej nie ściemniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczne sa juz na granicy przepuszczalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro już temat zszedł na normy i policję, ja zapytam tak:

Chcę przyciemnić szybki, cały tył raczej nie zbyt mocno, i do tego przód razem z czołową tak aby przynajmniej przednie boczne się komponowały / nie odróżniały mocno odcieniem.

Nigdzie nie mogę znaleźć ile są fabrycznie przyciemnione szyby w Passacie B5 3BG 2001 AWX comfortline. Nie wiem czy wersje miały wpływ jakiś czy nie, także może ktoś to sprawdzał i wie jak sprawa wygląda? Czy ew. można kupić szyby z niemal 100% przepuszczalnością?

A tak nawiasem orientujecie się jakie będą ceny robiąc piec na czołową i przednie boczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie mogę znaleźć ile są fabrycznie przyciemnione szyby w Passacie B5 3BG 2001 AWX comfortline
70 albo 75% przepuszczalnosci maja boczne, przednia troche wiecej, wiec nie mozesz ich wszystkich przyciemnic. Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dymiąc szyby o ~5% boczne jak mniemam nie będzie nawet widać zaciemnienia?

Jest możliwe, żeby jakoś przywrócić pełną czy choćby większą przepuszczalność szybie? A może zakup nowej ale z pełną przepuszczalnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może zakup nowej ale z pełną przepuszczalnością?
Możesz zakupić przyciemnione albo przyciemnić piecowo, bo jest taka możliwość. Tylko licz się z tym że przednia i boczne szyby muszą spełniać normy wyznaczone przez ustawę i jeśli będą przekraczać polskie normy to upierdliwego policjanta nie będzie to obchodziło czy masz przyciemnione folią czy kupiłeś takie tylko zabierze dowód i po przeglądzie będziesz mógł się po niego zgłosić w wydziale komunikacji. Ale to jak trafisz na upierdliwego policmajstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zakupić przyciemnione albo przyciemnić piecowo, bo jest taka możliwość. Tylko licz się z tym że przednia i boczne szyby muszą spełniać normy wyznaczone przez ustawę i jeśli będą przekraczać polskie normy to upierdliwego policjanta nie będzie to obchodziło czy masz przyciemnione folią czy kupiłeś takie tylko zabierze dowód i po przeglądzie będziesz mógł się po niego zgłosić w wydziale komunikacji. Ale to jak trafisz na upierdliwego policmajstra.

Tylko ja to wszystko wiem, i tak jak napisałem chciałem przyciemnić piecowo, ale nie przekraczając granicy polskiego prawa czyli 70% i nie naginam tego choćby co, teraz już chyba z kwitkiem nie odsyłają, a z resztą nie widzi mi się płacenie mandatów za takie coś...

Co miałeś na myśli zakupić przyciemnione? Bo chyba o dymione chodziło, a to również nic nie zmienia, bo jak będą mocniej to i norma będzie przekroczona.

Także interesują mnie 2 rzeczy teraz: czy mogę kupić niemal w pełni przezroczyste szyby (tzn. nie przyciemniane) oraz czy przyciemnienie do granicy prawa (czyli na bocznych ~5%) da jakieś widoczne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co miałeś na myśli zakupić przyciemnione?
Miałem na myśli szyby przyciemniane fabrycznie w które były wyposażane auta wychodzące z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi mili.

W ZST jest chłopaczek który robi 5 szybek za 250 zł :)

Czas wykonania 2-4 godzinek.

Będę do niego wstawiać swoje auto tak po 6.08. więc zdam recenzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności