Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Kleko czerwony plus po stacyjce ,czarny -masa ,żółty-przewód przy lampie od postojówek .Jak Ty to podłączyłeś ,że nie działa ?

o ja, zółty chyba pod xenona ojciec podłączył:wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy podpinaniu się wg mojego sposobu nie potrzeba już podpinać żółtego kabla pod nic. W momencie włączenia świateł postojowych na pinie TFL ginie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia mojego paska ze światełkami Philipsa

 

:manga

Obraz 008.jpg

Obraz 011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, odłączyłem żółty kabelek od xenonu i działa! :jupi

 

:browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się zastanawiam, czy może coś takiego włożyć by do kratek od halogenów przeciwmgielnych?

link do aukcji Wyglądało by chyba świetnie, a i homologacja jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak się zastanawiam, czy może coś takiego włożyć by do kratek od halogenów przeciwmgielnych?

link do aukcji Wyglądało by chyba świetnie, a i homologacja jest :)

 

Próbować zawsze warto ;) Można też taniej:

http://sklep.wesem.pl/7/6713/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_LOR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w tą oprawę można spokojnie wmontować LED ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od standardowych halogenów różnią sie tylko tym, że na szkiełku mają wyrytą homologację do dziennych?

Każdy policjant będzie mnie raczej zatrzymywał z takim czymś, ponieważ będzie to wyglądało jak bym przerobił i jeździł na włączonych tylko przeciwmgłowych.

Trochę IMHO do passata nie pasują te listewki diodowe, takie coś bardziej by mi pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można teraz pokombinować , ja nie mam przeciwmgłowych więc musiał bym zainwestować super LED lub coś podobnego :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak się zastanawiam, czy może coś takiego włożyć by do kratek od halogenów przeciwmgielnych?

link do aukcji Wyglądało by chyba świetnie, a i homologacja jest

Mam coś do tego: http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy-dziennej-4-smd-auto-rl-70-i1362167693.html podobnego.:manga

Obudowa i cała reszta identyczna tylko że moje są na 4 Osram'owskich Power Ledach.

Polecam. :dobrze

 

Od standardowych halogenów różnią sie tylko tym, że na szkiełku mają wyrytą homologację do dziennych?

Oczywiście że nie. To całkowicie inna moc świecenia oraz kierunek rozproszenia światła.

Każdy policjant będzie mnie raczej zatrzymywał z takim czymś, ponieważ będzie to wyglądało jak bym przerobił i jeździł na włączonych tylko przeciwmgłowych.

Przecież na pierwszy rzut oka widać że jedziesz na światłach dziennych a nie na przeciwmgłowych. Nie da się przecież włączyć fabrycznych halogenów, aby świeciły się same.

Po za tym miałem osobistą przyjemność być kontrolowany przez policję.

Spojrzeli na światła i spytali ile takie kosztują i gdzie można je kupić. :bleble

Pozdro.

26122010(001).jpg

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy policjant będzie mnie raczej zatrzymywał z takim czymś, ponieważ będzie to wyglądało jak bym przerobił i jeździł na włączonych tylko przeciwmgłowych.

Wg prawa możesz używać świateł dziennych razem z pozycyjnymi w autach rejestrowanych przed styczniem tego albo poprzedniego roku, więc nie jest to jakiś szczególny problem jazda na halogenach, co potwierdza parę osób z forum, które tak jeżdżą. Aż tak upierdliwe miśki to nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek, spasowały się one idealnie z tym otworem od przeciwmgłowych, bo na zdjęciu jakoś tak wyglądają, jak by z tyłu były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vipereeek, spasowały się one idealnie z tym otworem od przeciwmgłowych, bo na zdjęciu jakoś tak wyglądają, jak by z tyłu były.

Obudowa jest ok 1-2mm szersza od średnicy otworu, więc na wcisk pasują idealnie.

Montaż taki mija się jednak z celem. Z powodu ukształtowania kratek światła zamiast świecić na wprost, świeciły by ci pod kątem ok 20-30 stopni względem osi auta. Dlatego też po zewnętrznych stronach spasowane są one ,,na zero,, z kratkami, a od wewnątrz jest dziura ok 1cm. Przysłoniłem ją jednak szczelnie odpowiednio wyciętym kawałkiem gumy ze starych dywaników samochodowych. Wygląda jak by tak miało być oryginalnie. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro takie DRL http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-atest-jak-philips-i1499891423.html. Czy możecie coś więcej o nich powiedzieć? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tych DRL-ków, osramy parują, ori philipsy 5 LED trochę kosztują, a cena tych jest nawet kusząca. Żeby to tylko jakiś kot w worku nie był...

Znalazłem komentarze odradzające LEDy VERTEX-a, zdecydowałem się jednak na skośne Osramy http://allegro.pl/osram-led-skosne-swiatla-do-jazdy-dziennej-automat-i1502855415.html

Edytowane przez SeM@PassatB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was założone DRL do passata B4 najlepiej takie jak tutaj _chris_ zaprezentował:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1046166#post1046166

Na allegro takie właśnie lampki można dostać w całkiem dobrej cenie:

http://allegro.pl/osram-swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-led-drl-rl-i1631984419.html

Chciałbym zobaczyć jak w ogóle takie światełka (bądź inne podobne) wyglądają na tym modelu samochodu. Każde foto mile widziane ;)

Edytowane przez Koszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszi prosze zdjecie z mojego paska wlasnie z tymi ledkami wiem ze nie twoj model autka ale moze troszke wyobrazni i bedzie git :-) tu

 

ponadto wklejam wam wypis z noty technicznej dopuszczenia auta do ruchu drogowego

 

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,(45)

 

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

 

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej(45)

 

 

 

45) Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.

 

informacje zaczerpniete z tąd

 

 

no i teraz ogolnie problem bo moje autko jest zarejestrowane przed 31 grudnia 2009 a wiec musze miec aktywne swiatla dzienne razem z tylnymi i tu jest problem gdzie podac zasilanie aby zapalay sie tylko tylne swiatla ?

Edytowane przez diablo__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz ogolnie problem bo moje autko jest zarejestrowane przed 31 grudnia 2009 a wiec musze miec aktywne swiatla dzienne razem z tylnymi i tu jest problem gdzie podac zasilanie aby zapalay sie tylko tylne swiatla ?

 

Niema takiego czegoś-poczytaj przepisy jeszcze raz :hyhy

MOGĄ świecić z pozycyjnymi (bądź też sam tył) ale nie muszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diablo czytaj przepis literalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli styka jak moje dzienne zapalaja sie automatycznie po odpaleniu autka i gasna po wlaczeniu jakichkolwiek innych swiatel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności