Desper
-
Liczba zawartości
521 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez Desper
-
Odświeżę kotleta: Moja żona na co dzień powozi passkiem i od początku jak w niego wsiadła, narzeka na smród spalin, ale tylko podczas dopalania dpf-a. Normalnie podczas miejskiej jazdy, nic nie czuć - nawet w korku, czy na światłach. za to jak zacznie się procedura dopalania (obroty w górę, spalanie powyżej 1l na postoju), to pojawia się nieprzyjemny zapach w kabinie - także przy zamkniętych oknach. Podejrzewam, że nieuniknione będzie oglądanie wszystkiego od spodu... ale może ktoś ma jakieś sugestie?
-
Wcisnąłeś smar miedziany pod gumę przy tłoczkach?
-
Zrozumiałem tak, że Mirek pisał o swoich sprężynach.. W takim razie dzięki śliczne Panowie. Pozostaje rozpocząć poszukiwania na rynku wtórnym
-
Kolego, zobaczysz i moje sprężyny w etce?
-
Problem w tym, że nie są oryginalne i auto miękko i niżej siedzi. Chciałbym przywrócić oryginały, ale jest ich bodajże kilkanaście rodzajów. Gdybym znał dokładny numer (a to powie prawdziwa etka po numerze VIN), to oznaczenie kolorowe odnajdę w etce online i wtedy bedę wiedział już które używane sprężyny ewentualnie brać. Trochę to skomplikowane, ale rodzaj sprężyn ma duże znaczenie, a nowe w aso kosztują ok 900pln za komplet na tył...
-
Witam i ja Byłby ktoś z Was w stanie podać mi jakie konkretnie oryginalne sprężyny powinienem mieć z tyłu? Końcówka literowa jaka powinna być przy 3C0 511 115 ?? VIN: WVWZZZ3CZ9E011842 Z góry dzięki za pomoc. ASO nie chce się podzielić taką informacją
-
Przy takim trybie jazdy, jak opisujesz, to powinieneś w zasadzie zapomnieć o dpfie. Wyłącz tą kontrolkę i ciesz się z jazdy
-
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
Desper odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
"Rzecznik VW stwierdził, że dodatkowa gwarancja nie jest konieczna, bo wprowadzane nowe rozwiązania były kompleksowo testowane, by zyskać pewność, że nie będzie ujemnego wpływu na komponenty silnika czy systemy dezaktywacji spalin" Skoro tak dokładnie testowali i są tacy pewni, że nic się nie stanie, to co stoi na przeszkodzie, żeby dać tą gwarancję? Zaprzeczają sami sobie. Jeśli o mnie idzie to od czerwca, kiedy to dostałem polecony, że pracują nad rozwiązaniem - nie było więcej kontaktów. Zapomnieli o mnie? -
Wyraźnie na zdjęciu jest kolego pokazany czujnik TEMPERATURY SPALIN. Na wydechu jest tylko jeden czujnik ciśnienia, a raczej różnicy ciśnień: przed i za dpf. Masz go pod maską, blisko podszybia, po stronie pasażera, a z wydechu połączony jest dwoma rurkami. I on faktycznie kosztuje coś ok 600PLN. Czujek temperatury jest za to 3: pierwszy ten w kolektorze, o którym głównie tu mowa, bo najczęściej pada, następny siedzi przed dpf i ostatni za dpf. Nie siej proszę herezji
-
2.0 TDI-CR (CFGB) - obsługa serwisowa po 165 tyś. km?
Desper odpowiedział shel82 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Panowie! wszystko obsłuży i wszystko się zrobi, tylko nie jakieś vagkanpro, czy coś tam. szukajcie w aliexpress, tak są klony vcds i to w 100% funkcjonalne jak oryginał. Wada jest taka, że nie można tego aktualizować, bo program po połączeniu z bazą danych, natychmiast uwali klonowany kabel. Najlepiej zabezpieczyć do tego jakiś prawie zutylizowany lapek, odciąć go od neta i ma się narzędzie diagnostyczno-kodujące za < 100pln. do własnego użytku ofkozz -
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
Desper odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
heh, Angela chyba dobrze zadziałała, żeby się maszynka vw dobrze toczyła, bo okazuje się, że pomimo całej afery, właśnie teraz toyota została zdetronizowana przez vw w sprzedaży aut na świecie. Wygląda na to, że gigantowi nic nie zaszkodzi ;> -
Czujnik nr 1 siedzi w kolektorze, przed turbiną i zakończony jest czarną wtyczką (przynajmniej w cbbb). 3 dni temu wymieniłem. Dojście przerąbane (od spodu, jedną ręką, kombinacja alpejska...). Wymieniłem na taki: http://allegro.pl/czujnik-temperatury-spalin-03l906088bs-audi-vw-an-i6336041370.html Narazie jest spokój.
-
30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje
Desper odpowiedział Angelus → na temat → Elektryka, oświetlenie
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana -
30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje
Desper odpowiedział Angelus → na temat → Elektryka, oświetlenie
Wielkie dzięki! Tryb amerykański sobie włączyłem już jakiś czas temu i jest to na prawdę świetne rozwiązanie, ale do pełni szczęścia brakowało w tym wszystkim właśnie tego, żeby wszystko realizowane było przez lekko przygaszone halogeny -
30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje
Desper odpowiedział Angelus → na temat → Elektryka, oświetlenie
o! to ja mam pytanie: jak zakodowałeś tryb amerykański poprzez halogeny? Jest to możliwe w 3C0, czy tylko 3C8? -
30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje
Desper odpowiedział Angelus → na temat → Elektryka, oświetlenie
A dzienne w jaki sposób masz realizowane? Zakodowane z BN? Co się wtedy świeci? A swoją drogą to w/g mnie to ma sens tylko jak dzienne są na dwókolorowych ledach, razem z kierunkami. -
Strzelanie układ kier. przy skręcaniu
Desper odpowiedział Daku → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Też to przerabiałem: łożyska kolumny. -
Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR
Desper odpowiedział guutson → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
I tak oto z tematu "lista zadowolonych użytkowników TDI CR", zrobiło nam się udowadnianie wyższości świąt Wielkiej nocy nad świętami Bożego Narodzenia.. znaczy się wyższości pompek/cr nad cr/pompkami. -
O muj borze!! On pół auta rozebrał!! 8-}
-
Dziękuję serdecznie!
-
Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi
Desper odpowiedział Łuki0 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Tfu... No o kolektor właśnie mi chodziło -
Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi
Desper odpowiedział Łuki0 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Kupiłem swojego pasia w lipcu 2015, czy mi się dobrze wydaje i poprzedni właściciel na niedługo przed sprzedażą natknął się na ten problem i zaoszczędził mi parę pln wymieniając całą przepustnicę? -
Puk puk! Odgrzebię stary wątek, bo sprawa wisi nade mną, ale nie do końca to samo, bo mam w rękach regenerowaną turbinę i chcę ją "tylko" wymienić. Do dyspozycji mam najazd na osiedlowym parkingu strzeżonym - czy dobrze rozumiem, że w zasadzie wszystko robi się od dołu? Czy przy odkręcaniu części wydechu nie pojawia się problem z wyjmowaniem dpf-a? Czy nie dochodzi wtedy kwestia wykręcania czujników temperatury spalin, sond lambda, etc.? Nie przeszkadza przypadkiem jeszcze maglownica w takiej sytuacji? Odkręcenie półośki nie nastręcza jakiś specjalnych kłopotów? Wiem że wiele pytań, ale jestem nieco zestresowany, nie dłubałem w b6 jeszcze i ciut się obawiam, bo w porównaniu do b5 (które przez 7 lat zdążyłem dość dobrze poznać i nabyć wprawy w rozkładaniu i składaniu) to tu jest wszystko tak nawciskane, że ojaje... no i silnik jakoś nie w te stronę wsadzili ;P Z góry dziękuję za odpowiedzi.
-
co to za dzwięk w silniku ? (filmik)
Desper odpowiedział hucker → na temat → Silnik, skrzynia biegów
:sciana Skoro masz B5, to czemu pytasz w dziale b6??? -
co to za dzwięk w silniku ? (filmik)
Desper odpowiedział hucker → na temat → Silnik, skrzynia biegów
skoro już mowa o turbinie: orientuje się ktoś, czy w ASO istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy do wymiany turbiny, czy trzeba wszystko pojedynczo zamawiać?
