Skocz do zawartości

wazel

  • Liczba zawartości

    86
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wazel

  1. W jednym się zgadzamy kolego Misior1993, gdybym miał jakiekolwiek potwierdzenie z serwisu, również bym się nie zastanawiał. A tak któż to wie co działo się z danym egzemplarzem. Dzięki za filmik, ładne autko. Pozdrawiam
  2. Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Sam nie wiem co o tym myśleć. Sprzedawca wygląda na uczciwego, to nie typ handlarza. Serwisant, który sprawdzał czujnikiem auto nie natknął się na szpachlę. Piszesz, że wnęki i progi są cieniej lakierowane, ale w przypadku tego auta, również były odpowiednio grubsze, rzędu 130-140. Nie boję się mieć malowane auto, ale lepiej bym się czuł, gdybym miał jakieś potwierdzenie z serwisu. Natomiast obawiam się tego, że przy odsprzedaży przyjedzie znawca z czujnikiem i będzie się mądrzył, że auto to wrak, całe malowane. Pozdrawiam
  3. Właśnie co to znaczy Poniżej zamieszczam odpowiedź Pani z VW Polska dziękuje za kontakt. W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, że przy jednokrotnym nakładaniu wszystkich warstw grubość powłoki lakierowej dla poszyć zewnętrznych mieści się w zakresie 70-150um. Jednak wysokie wymagania stawiane powłokom lakieru fabrycznego wymagają niekiedy wykonania poprawek. W związku z tym, producent na nowych samochodach dopuszcza łączną grubość powłoki w zakresie 50-350um. Różnica w grubości nie stanowi podstawy do reklamacji jeśli lakier ma idealny wygląd. Dotyczy to powłoki nakładanej w fabryce.
  4. Czujnik sprawdzalismy na innych samochodach i tam bylo ok 140 wiec chyba dzialal ok. Co wiecej wzielismy inny czujnik i ten drugi wskazywal ok 10-20 mikrometrow mniej niz ten pierwszy ale i tak bylo ok 220-240. Sprawa nie daje mi spokoju, bo auto naprawde w dobrym stanie z pelna historia serwisowa, sporo czesci wymienionych. Gdyby udalo sie uzyskac jakies potwierdzenie importera w tej sprawie bylbym spokojniejszy. Dzieki za odpowiedz i szukam dalej.
  5. Witam wszystkich, Dzis umowilem sie na sprawdzenie auta w salonie przed kupnem. Chodzilo o passata B6. Sprzedajacy jest pierwszym wlascicielem i zakupil auto w polskim salonie. Auto bylo regularnie serwisowane i technicznie niemal bez zarzutu. Wg sprzedajacego, zaden element nie byl lakierowany. Po pomiarze grubosci powloki lakieru okazalo sie kazdy element ma ok 250 mikrometra. Wyglada to tak jakby auto bylo lakierowane dwukrotnie. Nigdzie pracownik serwisu nie znalazl szpachli a szyby wszystkie w oryginale. Sprzedajacy byl bardziej zdziwiony tym faktem niz ja i zazekal sie, ze nigdy nie byl u lakiernika. Nie wiem czy wierzyc, czy nie, ale sa przypadki podwojnego lakierowania jeszcze w fabryce na etapie produkcji. Niestety w serwisie nie miali takiej informacji. Ciekaw jestem waszych opini na ten temat. Pozdrawiam Przemek
  6. a czy zbieżność była ustawiana?
  7. wazel

    Klapa Gaszaca

    U mnie powodem niedziałającej klapy gaszącej był tzw gaszak zamontowany na zaworze EGR wygląda on tak: http://allegro.pl/zawor-gaszak-egr-przepustnica-audi-vw-seat-skoda-i2348972085.html kupiłem go na giełdzie w Poznaniu, tyle że za 50 PLN i klapa zaczęła pracować prawidłowo
  8. wazel

    Świece żarowe

    jeżeli rok produkcji zgadza się z opisem to 97 mm
  9. może już było, ale sprawdź gaszak (taka czarna gruszka) na zaworze egr. powinien pracować właśnie w momencie gaszenia silnika.
  10. a że tak spytam, co masz za objawy że jest konieczność wymiany przegubu wew.
  11. wazel

    Świece żarowe

    do Ciebie zdecydowanie 97 mm
  12. kolego u mnie od momentu zakupu również zauważyłem dziwny odgłos wycia na 5 i 6 biegu ale tylko w przedziale od ok 110 do 130 km/h i podobnie jak u Ciebie tylko przy przyspieszeniu (jestem wyczulony na takie rzeczy więc to słyszę, żona obok nic nie słyszy). Przy hamowaniu biegami i poza tym zakresem nic nie słychać. Póki co zrobiłem już ok 80 kkm i żadnych zmian. Tak naprawdę to nie wiem czy to pochodzi ze skrzyni a może z czegoś innego. Ktoś sugerował przeguby wewnętrzne. Jeśli chodzi o mnie to będę jeździł dopóki nie zacznie bardziej hałasować. pozdrawiam
  13. to czy będzie pasować od nowszego silnika nie wiem, ale chyba silnik ATJ ma tarczę o średnicy 240 mm w przypadku skrzyni 6 biegowej a jaką ma przy skrzyni 5 biegowej to nie wiem. AWX ma 228 (5 bieg), a AVF 240 (6 bieg)
  14. musisz odkręcić dolną osłonę (4 śrubki) i nieźle zanurkować aby to dostrzec. Przyznam, że szukałem bezpiecznika z kilka minut. Druga niedogodność to to, że jest on zabezpieczony takim "ząbkiem" zapobiegającym przypadkowemu wypadnięciu i przez to jeszcze cięższym do wyciągnięcia. pozdrawiam
  15. ja korzystałem z tej strony: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40304 pozdrawiam
  16. nie, nic nie świeciło a zdjęcie kierownicy i czyszczenie manetki zajęło mi ok 2 godz. przy czym robiłem to pierwszy raz. pozdrawiam
  17. witam, może to pomoże: http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1389802#post1389802 pozdrawiam
  18. kolego przez chwilę miałem to samo. Zaczęło się od palenia bezpiecznika kierunkowskazów. Raz przepaliło mi bezpiecznik od awaryjnych. Dodam, że miałem tez problem z "cykaniem" przerywacza bez kierunków. U mnie pomogło przeczyszczenie manetki kierunków. Oj było co czyścić.Drugi Twój problem również mnie dopadł. Brak mrugnięcia kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu samochodu. VAG pokazywał mi błąd 01131. I tu pomocny był kolego vipereeek pozdrawiam
  19. instrukcja montażu: http://www.michal-orzel.freehost.pl/Instrukcja2.pdf Jutro będę wszystko sprawdzał. W sumie to dziwna sprawa bo przełącznik działa prawidłowo i wszystkie światła działają ok. Teraz pytanie po co tam jest to napięcie i co daje skoro bez niego i tak wszystko działa ok?
  20. tak na szybko wydaje się, że wszystko działa. Do przewodu Xz podłączyłem zasilanie na przekaźnik do świateł dziennych i dziś po którymś kolejnym uruchomieniu światła nie załączyły się. Po sprawdzeniu na wtyczce nie było napięcia. Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za to napięcie? http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-nie-chinskie-ledy-zobacz-i1653486981.html
  21. zapomniałem dodać, że wszystkie bezpieczniki z głównej skrzynki przy drzwiach sprawdzone
  22. witam, Mam pytanie, zginęło mi zasilanie na pinach Xr i Xz od wtyczki do włącznika świateł. Napięcie powinno pojawić się tam po przekręceniu stacyjki w położenie zapłon (kontrolki na zegarach). Czy za brak napięcia odpowiada bezpiecznik a może coś innego? Proszę o jakieś wskazówki
  23. witam, podczas ostatniej zabawy zauważyłem u siebie ten błąd. Zgodnie z podpowiedzią próbowałem znaleźć moment, w którym przeskoczy z 2-żyłowego na 1-żyłowy. Otwierałem kolejno drzwi, opuszczałem okna, zamykałem i otwierałem centralny zamek - bez zmian. Zmiana następuje kiedy odpalę samochód. Przeskakuje na 1-żyłowy i od razu wyskakuje znany błąd. Może ktoś ma jakieś pomysły? pozdrawiam
  24. Na egr masz taką czarną gruszkę. W momencie gaszenia zamyka klapkę gaszenia dzięki czemu gaszenie jest bardziej miękkie i nie rzuca silnikiem. gaszak wygląda tak: http://allegro.pl/zawor-gaszak-egr-przepustnica-audi-vw-seat-skoda-i1470245125.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności