-
Liczba zawartości
63 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez passat4ever
-
Niestety nie mam w czym wybierać w moim mieście.. najchętniej oddałbym to komuś z forum kto ma narzędzia i chce trochę dorobić
-
Mechanik powiedział że konieczne będzie ściągnięcie kolektora ssącego, za samą robociznę powiedział 350zł. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć do czego idzie wężyk z króćca zaznaczonego strzałką? Ten grubszy wiem że idzie do odmy lecz z tym cieńszym mam zagwózdkę..
-
Dzieki kolego za odpowiedź Z wykręconą przepustnicą miałem taki dostęp, że widziałem tylko króciec od odmy który de facto pękł i został w wężu idącym do kolanka przed przepustnicą, a cieńszy gumowy wężyk dosłownie kruszył się pod palcami (swoją drogą nawet nie wiem do czego on szedł....). Więc generalnie muszę wymienić odmę i dwa wężyki idące od kolanka. Modlę się nad tym tematem już trzeci dzień.. , w 1.9TDI AFN nie miałem takiego problemu z wyciągnieciem turbo jak tutaj z tą odmą i przepustnicą.. Jakbym wiedział że za 150zł ktoś mi to wymieni to z pocałowaniem dłoni bym skorzystał z usługi.. Kolego, naprawdę dałeś radę zmienić odmę tylko z wyciągniętą przepustnicą?
-
Chciałbym odświeżyć temat ponieważ w trakcie czyszczenia przepustnicy zobaczyłem sparciałe węże wychodzące od odmy i pękniętą odmę uwaloną olejem. W jaki sposób najprościej dostać się do odmy i ją wymienić ? Czy trzeba koniecznie demontować kolektor? Ile może policzyć warsztat za taką usługę ? Bo nie wiem czy jest sens bawić się z tym samemu...
-
Witam Proszę o analizę logów, pacjent to Touran 1.9TDI BXE 105km, chip na 140. Po regeneracji turbiny wolno reaguje na wciśnięcie gazu, jakieś 2 sekundy, ogólnie przyspiesza nieźle. Logi dynamiczne: http://vaglog.pl/log_264889.html http://vaglog.pl/log_264888.html http://vaglog.pl/log_264887.html http://vaglog.pl/log_264885.html Statyczne: http://vaglog.pl/log_264893.html http://vaglog.pl/log_264894.html
-
Ciekawi mnie tylko czy jeżeli sprawa jest w toku to czy mogę teraz sprzedać auto ? Czy rzeczoznawca będzie się odnosił do zdjęć zrobionych przez PZU czy musi przyjechać i osobiście zobaczyć..
-
Dzięki za obszerną odpowiedź Kalkulacja już dawno zrobiona przez polski związek motorowy i niestety PZU nic mi nie "dołożyło". Dziś zaniosłem wszystkie papiery prawnikowi, w czwartek wnosi pozew o resztę kwoty która mi się należy. Prawnik nie potrzebny wiadomo... ale koleś siedzi w temacie odszkodowań więc będzie wiedział co robić. Zobaczymy jak to się potoczy a potrwa to pewnie kilka miesięcy. Mówił że będzie powołany rzeczoznawca z sądu.
-
Dzięki za odpowiedź, a jakie są szanse na wygranie tego typu sprawy ? Mam zamiar iść z tym do prawnika jeśli już mam wkroczyć na drogę sądową. Czy sąd powołuje jakiegoś swojego rzeczoznawcę ?
-
Witam W ostatnim czasie byłem uczestnikiem drobnej kolizji drogowej (starszy pan nie zauważył mnie w lusterku zmieniając pas i wjechał na mnie) w wyniku której mam wgnieciony błotnik, przetarty zderzak i kierunkowskaz oraz obtartą oponę. Przyjechał rzeczoznawca PZU, dokonał oględzin, wieczorem otrzymałem wycenę szkody na 1200zł co przyprawiło mnie o śmiech a zarazem zdenerwowanie bo wiem że nie jest możliwe za tą kwotę naprawić tego. Powołałem więc niezależnego rzeczoznawcę, który wycenił tą szkodę na blisko 5tys zł. Wysłałem tą wycenę do PZU na co otrzymałem odpowiedź że nie widzą podstaw do zmiany strony i wypłaty wyższej kwoty. Niezależny rzeczoznawca polecił mi aby wziąć wszystkie dokumenty z tej sprawy i udać się do prawnika w celu założenia sprawy. I tu jestem w kropce.. bo nie wiem jakie są koszty założenia sprawy, a jeżeli sprawy nie wygram to jakimi kosztami zostanę obciążony. Czy waszym zdaniem warto iść w opór i zakładać sprawę czy raczej ciężko będzie coś z nimi ugrać?
-
2.8 v6 4 motion , wyrzuca płyn chłodniczy
passat4ever odpowiedział passat1.8t → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam Chciałbym nieco odświeżyć temat bo nie znalazłem innego, który by pasował do mojego pytania; a mianowicie mam możliwość zakupu Passata 2.8 2003r "w dobrych pieniądzach", autko poflotowe w ładnym stanie wizualnym. Niestety, zostałem poinformowany, że ubywa płynu chłodniczego i autko bierze olej. Świecąca kontrolka płynu oraz silnika. Faktycznie w zbiorniczku dość sucho. Silnik odpalony po miesiącu stania - pracuje ładnie, jednak przejażdżka była niemożliwa z powodów "polityki firmy". Chciałbym się dowiedzieć jakie konsekwencje mogą być tych przypadłości, które wymieniłem. Czy brak płynu chłodniczego to od razu uszczelka pod głowicą ? Jeśli tak to jakie to są koszta ? Prosiłbym o jakieś uwagi osób obeznanych w temacie 2.8 bo chciałbym oszacować czy warto się "pchać" w taki zakup. Pozdrawiam -
0:25 proszę jakie cudo
-
Do przyciemnienia szyb w domu, garażu itp będzie idealna. Jednak jeśli chcesz przyciemnić szyby w samochodzie to jedynie folia termokurczliwa, którą za pomocą opalarki (min 500st) i rakli "dokształcisz" folię. Rolka porządnej folii 75x300cm to ok 100zł i w górę nie polecam z allegro Pozdrawiam
-
A znaczek może w karbon ? żeby jeszcze choć trochę było go widać
-
Miałem tak samo gdy był dziurawy wąż intercooler - turbo. Po wymianie wkręcał się już normalnie na obroty... Sprawdź czy nie masz dziurawych gumowych węży Jak przyspieszasz to nic nie syczy spod maski ?
-
Turbina w TDI - ma gwizdać czy nie???
passat4ever odpowiedział MłodyWilk22 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Moim zdaniem jeśli nie jeździsz jak emeryt i czasem pociśniesz powyżej 4tys obr (oczywiście na ciepłym silniku) to sporo jeszcze pojeździsz Mój ojciec zrobił już z takim "huczeniem" jakieś 40tys km a dynamika autka bez zmian tyle że dźwięk jeszcze głośniejszy -
Mam u siebie folie 5% na tyłach i w dzień jest dobra widoczność ale w nocy mało co widać.. więc cofanie w nocy raczej tylko na czuja
-
To będzie coś takiego jak tu: http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_vw-passat-b5-fl-kombi-z-prywatnej-reki-tempomat-passat-torun-70055887.jpg I również polecam przyciemniać na maxa czyli folie 5% Chyba nie ma sensu przyciemniać lekko, np. na 50%, no chyba że komuś tak pasuje do projektu Pozdrawiam
-
22 sekunda: Passat B5 1.6 Teledysk 1999 rok, wtedy takie B5 to było coś
-
Witam, chciałbym po 6 latach odświeżyć temat bo nie znalazłem nic co bardziej pasuje do mojego pytania / problemu. Przymierzam się do odświeżenia foteli w pasku (beżowa skóra z alcantarą) niestety boczki są już trochę poprzecierane i szukam jakiegoś zestawu do renowacji, na allegro jest tego sporo, np: http://allegro.pl/renowacja-farba-lakier-szpachla-do-skor-kierownicy-i4815465769.html tylko skąd mogę się dowiedzieć jaki lakier do tego zamówić, w aukcji jest podana paleta ale na oko ciężko dobrać jaki to będzie kolor. Czy ma ktoś doświadczenie z renowacją foteli, może ktoś wie jaki odcień ma beżowa skóra w passacie ? Pozdrawiam
-
To i ja się chcę pochwalić Takiego resoraka udało mi się w dobrych pieniądzach z Norwegii przywieźć
-
Czy np. ten filtr podejdzie u mnie ? http://allegro.pl/knecht-filtr-paliwa-audi-a4-1-9tdi-afn-avg-passat-i5036956029.html A skoro jest filtr 2 częściowy to konieczne jest ściąganie wężyków ? Myślałem że wystarczy po prostu nowy, zalany filtr wkręcić od dołu oczywiście przy poluzowanym chwycie filtra..
-
Witam Panowie Obecnie mam zamontowany filtr Bosch 1 457 434 184 : Czy w tym modelu odkręca się samo wieczko bez ściągania wężyków i zakłada tylko nową puchę ? Kupiłem Filtrona PP 839/1 i niestety zaworek nie pasował a na aukcji wyraźnie było napisane że pasuje do AFN...
-
Jeśli już to raczej pozostałbym przy samym dachu + szyby obowiązkowo Przy srebrnych passatach zawsze na plus wychodzi jakby dać listwy w kolor + ew. z chromem No ale to zależy od twojej koncepcji - - - - - aktualizacja - - - - -
