Skocz do zawartości

idol23

  • Liczba zawartości

    404
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez idol23

  1. Witam, Dzielę się z wami cennikami i innymi materiałami które zbierałem kiedyś przez kilka lat. Wszystkie dostępne są w PDF z możliwością podglądu. Jeśli się podoba zostaw komentarz ? VAG materiały
  2. Hej, nie mam już B6 od kilku lat ale znajomy kupił takiego w Szwajcarii i świcie mu się kontrolka. Pojechał na diagnostykę i powiedziano mu, że to błąd poduszki w prawym fotelu. Pytanie, czy jak zastosuje tą metodę wymagany będzie VCDS do kasacji błędu czy sam zniknie?
  3. Ja kupiłem Passata GTE Variant i dostałem 10% rabatu. Znaczy kupiłem 5 takich aut do firmy. I jestem zadowolony z transakcji. Auto sprawuje się świetnie. I gdyby był tańszy to radziłbym każdemu spróbować hybrydy. Przyjemność jazdy gwarantowana!
  4. Witam, jako ze moja firma stoi przed zakupem nowej floty zastanawiam się info dość poważnie nad passatem GTE. Byłem w Norwegii 2 tygodnie, gdzi prowadziłem wykłady w ramach działalności firmy. Dostałem do dyspozycji nowiutkiego golfa gte 2017 i polubiłem to auto. Do tego stopnia ze zatankowałem go raz do pełna. I przez dwa tygodnie wskazówka paliwa spadła do poziomu 3/4. Wrażenia z jady? Fantastyczne. Cisza, spokój. I ostatnio byłem u dilera w Krakowie na jazdach testowych passatem gte co prawda w sedanie ale to nie ma znaczenia. W ogólnym rozrachunku jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Fajnie przyspiesza. Bardzo żwawo co jest ogromna zaleta i zasięg tez jest ok. Spokojnie wystarczy na dzień jazdy po Krakowie. Cena 179tys za podstawowy wariant nie jest tragiczny. Po dodaniu kilku istotnych dla mnie dodatków jak ACC, Side Assist czy Webasto cena i tak jest poniżej 200tys. A mam w planach kupić 5 takich aut. I teraz pytanie do was. Czy ma ktoś hybrydowego Passata GTE i jak opisze swoje doświadczenia z tym autem? Ogólnie rzecz ujmując kupuje tą technologie i tyle Rozwazam tez kupno jednego e-Golfa ale to nie ten wątek. Pozdrawiam
  5. Tutaj dzielę się z wami cennikami do aut grupy VAG. Zbierane pieczołowicie przez kilka lat: https://1drv.ms/u/s!An6tkJkFLrPNga8K6rXfSHZyvqvCeg W miarę czasu będę dodawać nowe cenniki itd. Link będzie uaktualniany Pozdrawiam
  6. W zasadzie jesteśmy w unii europejskiej 12 lat. Można by pomysleć, że w ramach tej instytucji można liczyć na jakieś normalne zachowania ze strony policji. Jeżdzę dużo po Europie. Niemcy, Francja, Czechy czy Ukraina nie są mi obce. Ale to co dzieje się na Słowacji i tamtejszą policją to dramat. Wczoraj zostałem zatrzymany w Koszycach na wylocie w stronę Prešova. Podejrzewałem, że to rutynowa kontrola ale nie. Wmówiono mi, że na ograniczeniu do 70 jechałem 92 km/h. Zażyczyłem sobie udowodnienia przewinienia. Pan policjant powiedział, że prędkość się skasowała i nie może mi pokazać. Ja odparłem ze nie przyjmę mandatu bez okazania dowodów. To się zaczęło. Pan zaproponował 50€, ja odmówiłem, gdyż nie wiem czemu zostałem zatrzymany i na jakiej podstawie skoro nic nie ma. Pan się wkurzył. Kazał wyjsć z samochodu i zaczął patrzeć do bagażnika za gaśnica i apteczka. Zonk nie ma apteczki ani kamizelki nie wspominając o żarówkach. Ja byłem bardziej przebiegły ( w końcu Polak) i zapytałem się pana milicjanta czy słyszał o konwencji wiedeńskiej i o prawie unijnym, które mów ze wyposażenie ma być zgodne z krajem rejestracji auta. Pan oczywiście myślał ze wciskam mu kit. Kontrola trwa już 45 minut. Milicjant mów, że dokumenty zostają zatrzymane do momentu opłacenia mandatu. No to ja dalej idę w zaparte i proszę o dowody. W miedzy czasie drugi milicjant zatrzymał.... Polaka za uwaga winietę przyklejona w niewidocznym miejscy. Pani przyjęła mandat 20€. Po kilku doszedłem do wniosku, że pan leci na łapówkę. Powiedziałem mu ze mam tylko 30€. Milicjant oddał dokumenty i kazał jechać mocno znudzony cała sytuacją. W samochodzie mam rejestrator z funkcja podobna do tej w driftboxie. Pokazuje precyzyjna prędkość po gps. Jak się okazało na 70 wyszło 76. I tak milicja Słowacka zniechęca do tego kraju. Przyznam płaciłem rożne mandaty w Niemczech ale tam policja jest normalna, podobnie w Czechach. Kiedyś ojciec płacił mandat 80€ za nie wypełnienie odcinka kontrolnego. Zraziłem się do Słowacji. Raz, że drogi bez szału, dwa milicja pazerna na pieniądze. Macie podobne odczucia? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  7. Dlatego powinno się ujednolicić pobór opłat. Jestem osobiście za winietami. Są wygodne i proste. Żadne tam Viatool mnie nie interesuje.
  8. Ojciec mój wacha się między Passatem a najnowszym A4 tylko ma dylemat po za 170tyś z hakiem ma topowego diesla w VW a w audi tylko 150KM :\
  9. Panowie, mam prośbę. Potrzebuję nr katalogowego popielniczki tzw. kubka do Audi A3 8V rocznik 2013 wersja tego kubka z logiem audi na wieczku.
  10. Czytałem w internecie na jakiejś stronie motoryzacyjnej, że silniki 1.6TDI będą wymagać zmian w budowie. Podobno ma być nowy EGR zamontowany, a w przypadku 2.0TDI tylko oprogramowanie. BTW: Akcja ma być obowiązkowa! Nie przejscie akcji może się skończyć utratą dowodu rejestracyjnego za niezgodność z normami spalania. info dziennik gazeta prawna
  11. Za parę ładnych miesięcy czyli w grudniu będzie w salonach możliwość oglądania i zamówienia. Takie info dostałem od Renault Polska. Wiadomo, to jest forum o Passacie i to Passat w zamierzeniu wielu jest tym najlepszym jednak w moim osobistym odczuciu ten PR jest głównie budowany przez gazety typu Motor lub Auto-Świat, no bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w nowym wydaniu AŚ pierwsze miejsce w teście ma Superb, a potem Passat? Patrząc np. Francuskiego odpowiednika VW czyli np. Renault to ten drugi jakoś nie cierpi już z powodu wpadek jakościowych tak jak to jest w VW. Talisman wygląda genialnie, Passat nudno ale to Passat wygra bo jest "dobracowany" a za 2 lata zacznie rdzewieć przy lampkach w klapie. Czysty obłęd
  12. Szkoda, że nikt nie pisze o konkurencji jak np. nowy Talisman. Ciągle ta nudna skoda
  13. To ma wyglądać tak, że może ubyć koni podczas akcji serwisowej i tak mając 140KM może ich być już tylko około 120~130 więc lipa. Osobiście gdybym miał celować w nowe auto to coś z Francjii. Nowy Talisman powala i w moim odczuciu jest bardziej reprezentatywny niż Passat no i może za pewne skorzystać na tej aferze bo zawsze Laguna była w cieniu.
  14. Dobrze mówisz. Zemściła się na nich ta chciwość. Problemy z silnikami, rdza w Pasacie B6, chlanie oleju przez TSI, kiepskie podejście do klienta. Zemściło się? Zemściło. Teraz na 100% spokornieją bo będą budować reputację. BTW BMW też jest podejrzewane o takie praktyki tak samo jak i Opel czy Citoren. Będzie grubo.
  15. W USA ludzie pozywają szefa Apple za to, że pobrała im się niechciana aktualizacja systemu do ich iPhone czy też pozwy przeciw McDonald's za ości w rybie. Niestety to kraj w zasadzie pełen dziwactw czasami gorszych niż te w Polsce. Wracając do tematu to Amerykanie są pseudoekologami no bo jak wytłumaczyć że tam jeździ masa pickUp z silnikami 7 litrowymi i zostawiającymi czarną chmurę za tylnym zderzakiem? Obawiam się ze to odbije się źle nie tylko na Vagu ale i na całej niemieckiej motoryzacji. Szkoda ale też nie da się nie zauważyć mnóstwa wpadek koncernu w ostatnich kilku latach. Dziś spotakalem się z informacją że w Polsce jeździ około 100 tys aut z wadliwym oprogramowaniem, nie jestem tez pewny czy do napraw kwalifikują się silniki z pompowtryskiwaczami. VW ma ogłosić najwieksza na świecie akcje naprawcza także w Europie.
  16. Witam! Interesują mnie wasze opinie na temat dróg na Słowacji i Czechach. Kłóciłem się z kumplem, który uważa, że są świetne. Mam całkowicie odmienne zdanie, a Wy? P.S Świetny temat na OffTop
  17. Wiem, rozumiem po to jest ta społeczność forum[emoji2]. Zgadzam się w 100%. Passat B8 to auto, w którego VAG włożył kupę kasy i go dopracował. Ja jestem już przekonany do Forda mimo, że w tym wątku powiedziano tyle superlatywów na temat Passata, że wybór byłby oczywisty. Ale nie. Moja B6 zerdzewiała i padł silnik po 5 latach od kupna. Kupiłem go jak 3 latka z przebiegiem 130tyś km a do wczoraj na liczniku miał cos koło 260 tyś. W Fordzie pokładam większe nadzieje, nawet Mazda jest ciekawa. Podoba mi się koncepcja tych aut (Ford, Mazda) bo Passat to samochód do bólu przewidywalny.
  18. Moja B6 tez zerdzewiała jak Mercedes Okular a to podobno mercedes jest Premium?
  19. Widzę masakryczne oburzenie na to co powiedziałem. Ja napisałem tylko o wersjach Titanium i Highline bez żadnych opcji. To co jest w standardzie. Nie zaprzeczam Passat jest lepiej wykończony, wiem testowałem u dilera bo zamierzam cos kupic dla rodziny. Na korzyść Passata przemawia wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa itd. Ale to wszystko odbija się na cenie początkowej. I to widać. Bardzo widać. Ja rozumiem, że koledzy wolą Pasaata ale teksty typu Ford g wart to mozna w bajki wsadzić. Ford poszedł z jakością do przodu i nie zalicza takich wpadek ze swoimi silnikami. Przykład? 1.0 Ecoboost. Silnik perfekcyjny. No i wygląd. Mondeo wyglada pięknie. Passat jest nudny, bardzo nudny by być dokładnym. Ford się wyróżnia na ulicy, a dodając pakiet optyczny i dobrą alufelgę efekt będzie kozacki. Co do Lamp. Skoro świecą wg Motoru lepiej od tych to co teraz? Ludzie mają ich nie kupować? Bez sens. Nie od dziś wiadomo dla kogo robią te testy redakcje typu AŚ czy Motor. Szkoda, bo myślałem ze tu jakaś kultura jest.
  20. Powiem w Prost. VW Passat B8 to samochód drogi... i to bardzo. Wersja Higline 2.0TDI 150KM 6b kosztuje 131tyś, a Mondeo... 117tyś 2.0TDCI Titanium Dla mnie temat skończony...
  21. Hej! Dzisiaj po południu wróciłem z kilkudniowego pobytu na Słowacji. Chciałbym się z Wami podzielić refleksją co do dróg i ogólnej kultury na drogach. Słowacja to nie jest dla mnie obcy kraj. Jako,że mieszkam jakieś 30km od granicy często podjeżdzam do przygranicznych sklepów po piwko ale mam tez rodzine, która mieszka w Koszycach, a którą rzadko odwiedzam. Trasa jak zwykle taka sama: Część1 Przejście graniczne w Niedzica-Zamek (Zapraszam wszystkich nad piękne jezioro Czorsztyńskie i spływ dunajcem pod trzema koronami- widoki niesamowite!) nie wielkie, co najważniejsze nie trzeba stać w kolejkach jak kilka lat temu. Nie ważne. Podróż trwa, a już na samym początku widać,że to nieco inny kraj. Przede wszystkim motoryzacja. Na Słowacji jeżdżą w ogromnej ilości auta Skody. Są dosłownie wszędzie. Wiele z nich pamięta czechosłowację i wcześniejsze lata. Zmienia się też krajobraz, ciągle ten sam. Czuć czasy komunizmu nawet bardzo. To są w końcu wschodnie rejony kraju, ale dość mocno kontrastują tak jak u nas z zachodnią częścią. Jednak dla mnie szokujące jest to, że na ogół chwalone słowackie drogi wcale nie były w takim dobrym stanie jak by się mogło wydawać. Zaraz to zauważyłem po przejechaniu kilku kilometrów. Jesteśmy w Starej Lubovli. Miasto ładne, znajdujący się tam zamek to ciekawa atrakcja turystyczna ale tylko latem, kiedy widoki są najpiękniejsze. Miasto dość zwyczajne ale posiadające ciekawą historię. Mijamy spokojnie kilkanaście wsi, w których jakby nikt nie mieszkał. Jest spokojnie, bardzo spokojnie. (Przez chwilę poczułem się jak na Ukrainie podczas ostatniej podróży). Ciągle jedziemy wąskimi drogami, a obok tejże drogi jest kanał, w którym płynie woda. Dość niebezpieczne bo można wpaść, a to był całkiem pokaźny kanał. Łykając kolejne kilometry zatrzymuje nas policja. Pyta o cel podróży i czy mam obowiązkowe wyposażenie. Mówię mu: mam koło, lewarek, kamizelkę, gaśnicę, trójkąt, apteczkę ale nie mam bezpieczników i żarówek. Niestety, Pan chciał wypisać mandat w wysokości 50Euro. Odmówiłem- powołałem się na traktat wiedeński o ruchu drogowym http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowym Pan nie wierzył. Stałem tam 1godzinę a było dość zimno. Udało się. Ruszyliśmy dalej bez mandatu. Kolejne zdziwienie. Wszyscy nas wyprzedzają po czym gwałtownie hamują wjeżdżając w teren zabudowany. Bardzo nie fajne i niebezpieczne, w końcu to zima. Część2 jutro
  22. idol23

    Car net

    Trzeba mieć opcje telefonu comfort ponieważ to ona odpowiada za komunikacje.
  23. Kumpel stwierdził ze po co wydawać 1,5 klocka za nic skoro mozna 1/8 ceny naprawić stary? Przyznam miałem już umawiać sie do ASO.
  24. Udało się naprawić rozrusznik za 230zł + 20zł czyszczenie przewodów od masy. Auto pali jak nówka. Dzięki Panowie!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności