Skocz do zawartości

fraser

  • Liczba zawartości

    102
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez fraser

  1. http://www.neuspeed.com/75/0/0/1552/351040-upper-strut-tie-bar.html trochę partyzantka przy dolocie (rura jest ściśnięta). na zdjęciu jest klima, ale nie ma ABS-u (pompa z ABS-em ma zbiorniczek dużo wyżej, chyba by się nie zmieścił)
  2. A na jakiej zasadzie działa czujnik poziomu? Nie ma tam żadnego pływaka czy czegoś takiego - jak w zbiorniczku płynu hamulcowego.
  3. Piszesz chyba o starszym typie licznika. U mnie lampka jest w tym dolnym rzędzie i miga, gdy temperatura przekroczy jakieś 115 stopni. Do zbiorniczka idą dwa kable, więc chyba jest czujnik. Ale przekaźnika 43 nie ma. I tak się zastanawiam, czy powinien być. Miejsce jest puste.
  4. Jak to jest z kontrolerem poziomu płynu chłodniczego ("przekaźnikiem" 43). W niektórych Passatach B3 go nie ma - czy w nich w ogóle nie ma sygnalizacji za niskiego poziomu płynu, czy jest inaczej realizowana? Za wysoka temperatura jest sygnalizowana migającą lampką - a za niski poziom jak? Światłem ciągłym? Z dźwiękiem czy bez? Czujnik poziomu jest w zbiorniczku? I z innej beczki: próbował ktoś wymieniać łożyska w silniku wentylatorów 357 959 455F (AEG, dwubiegowy)? Należałoby zacząć od ściągnięcia śmigła. Pod naklejką osłaniającą ośkę od frontu spodziewałem się nakrętki albo pierścienia ściskanego, ale tam nic nie ma. Wygląda, jakby śmigło było tylko wciśnięte na siłę, albo całe mocowanie jest zalane plastikiem. Czy to jest nierozbieralne?
  5. Koncepcyjnie niezbyt wyrafinowane - po prostu trzeba odkręcić. Dostęp do śrub nawet niezły, trzeba tylko zdjąć dużą osłonę pod bagażnikiem (6 wkrętów, z łbem chyba 8 mm). Przyda się: - dobry klucz nasadowy z przedłużką - odrdzewiacz - duże okulary, żeby pył i okruchy rdzy nie leciały do oczu - bogaty zasób przekleństw Wymieniasz obejmy po kolei, żeby zbiornik cały czas wisiał na swoim miejscu. To chyba wszystko.
  6. Czy kanciasty przełącznik MFA z B3 jest w środku taki sam?
  7. Mógłby ktoś zerknąć, czy wiązka elektryczna do włącznika wentylatorów ma iść pod akumulatorem, w takiej szczelinie, czy obok aku, razem z przewodami płynu wspomagania? Czy kable powinny być od dołu czymś osłonięte, jakimś plasticzorem?
  8. Napisz coś więcej, czy w tym przypadku byłyby jakieś dodatkowe objawy? W sterownikach nie ma błędów (a diagnostyka działa - jak wyjmę wtyczkę z przełącznika E/S pokazuje "nieznana pozycja przełącznika"). Przy większych prędkościach słychać lekki świst, ale myślałem, że to zużyty dyferencjał. No i R załapuje z małym opóźnieniem, ale to chyba bez związku. Ogólnie wydaję mi się, że na 1. i 2. biegu nie brakuje mocy.
  9. Skoro wątek zmienił się z olejowego w techniczne rozważania o skrzyni APE, to zapytam: mam w 2.0 16V 9A APE objawy, które pasują do tego, co napisałeś: Z miejsca przyspiesza dobrze, do setki jakieś 10 sekund, ale na 4. biegu, np. przy 80 km/h, po wciśnięciu gazu do podłogi właściwie nic się nie dzieje. Dalej jest 80, a po minucie wciąż jest 80:) Chyba że wciska się gaz stopniowo, powoli - wtedy można przyspieszyć do 190 km/h (dane fabryczne V max 204 km/h) Skrzynia, jeśli chodzi o zmianę biegów, działa bardzo dobrze, więc dotychczas podejrzewałem potencjometr przepustnicy albo brak ciśnienia paliwa, ale potencjometr płynnie pokazuje procentowe otwarcie, a z paliwem też chyba OK, skoro na niskich biegach przyspieszenie jest normalne. VAG nie pokazuje błędów w skrzyni, z silnikiem też wszystko w porządku (sprężanie, rozrząd, zapłon, filtry, kable...). Czy luz w skrzyni może aż tak utrudniać przyspieszanie?
  10. Po kolei było tak: Przestał działać elektryczny silnik wspomagania hamulców. Długo szukałem odpowiedniej pompy na wymianę i trochę jeździłem bez wspomagania (wtedy nie działają tylne hamulce i abs, ale przednie hamują, pompa hamulcowa działa normalnie - bez wspomagania. Oczywiście nikomu tego nie polecam, w deszczu to samobójstwo - przód natychmiast się blokuje). A szukałem długo, bo to automat i ma inny zbiorniczek (wychodzi z niego tylko jeden przewód, nie ma tej części "sprzęgłowej"). Wtedy nie było żadnych wycieków. W końcu wymieniłem tylko pompę wspomagającą i wszystko było OK - nabija ciśnienie, zasysa jakieś 3 cm płynu. Nadal nie było wycieków. Minął następny rok, w którym samochód był prawie nieużywany, i teraz po krótkiej jeździe płyn zniknął, Oczywiście najpierw podejrzewałem to miejsce, gdzie "lazłem", ale pompa wspomagania łączy się z główną pompą jednym stalowym zakręcanym przewodem, i akurat z niego nie leci. Stąd pomysł, że pompa się rozszczelniła.
  11. Chwalmy Pana! Wątek powstał z martwych! Czy pompa może zacząć cieknąć po dłuższym okresie nieużywania? Czy jakieś uszczelki mogą "wyschnąć" albo się skurczyć? Ponad rok nie działał silnik elektryczny wspomagania (więc na części ABS-owej nie było ciśnienia), w ogóle samochód raczej stoi niż jeździ. Teraz odpaliłem, przejechałem się 20 minut i zapaliła się lampka, poziom spadł z max do min. Przewody ok, leci gdzieś z pompy. Niestety zestaw uszczelek do pompy 191 698 308 nie jest już produkowany. Próbował ktoś kiedyś wymieniać te o-ringi i zna ich wymiary? Mam drugą pompę, ale ona też leży już ponad rok nieużywana, więc przekładka nie ma sensu.
  12. Chodzi o prędkość silnika przy full throttle na D i hamulcu? 2700 obr/min
  13. Jeszcze kilka pytań do tego nieśmiertelnego tematu: 1. Chciałbym, żeby wyglądało jak najbardziej fabrycznie. Czy można by użyć "podwójnych" przekaźników z nowszych vw i audi, np. 4A0 919 471 albo 4B0 919 471? Wyglądają, jakby pasowały do standardowych podstawek - po prostu zajmują dwa miejsca, zgadza się? (nie wklejam fotek, zerknijcie na Znany Serwis Aukcyjny). Czy tam w środku są 3 oddzielne przekaźniki, tzn. samodzielność obwodów zostaje zachowana? Dołożyłbym dodatkowe podstawki 161 937 501 B relay plate 9 pin 2,8/6,5, wciskane na górze skrzynki bezpieczników. 2. Mam (miałem) w kanadyjczyku światła dzienne (świeciły słabiej niż mijania), ale po zamontowaniu przekaźników dzienne = mijania. Czy da się zamontować przekaźniki tak, by zachować światła dzienne, czyli by prąd na przekaźnikach pojawiał się dopiero po wciśnięciu przełącznika na desce? Jak właściwie jest realizowane to, że dzienne są osłabione? Nie ma tam chyba żadnego opornika? Niby światła mijania przez całą dobę to nie problem, ale szkoda plastikowych odbłyśników.
  14. A miałbyś jej nr VW? Znalazłem tylko lewą (823 941 817A), czyli nie to, o co chodzi w tym wątku. Podobno projektzwo dawało takie coś ze swoimi soczewkami do T4, ale to było 120 lat temu:dolamam
  15. wiem, ale mam uczulenie na takie zabiegi. Niby nic wielkiego, ale jednak by mnie irytowało. Może dlatego, że poprzedni właściciel przesadził - teraz pod kierownicą jest u mnie plątanina kabli godna boeinga 767. Chcę kupić ori wiązkę i zrobić to jak "najczyściej".
  16. ta zworka kosztuje 6 zł, więc jakby była plug and play, to wolę ją niż cięcie kabli.
  17. która to, lewa czy prawa?[ATTACH=CONFIG]70881[/ATTACH] A jak było w B4 bez przeciwmgielnych? (chyba nie wszystkie miały?) Jak wcisnę to w puste miejsce przekaźnika 10 w B3, w którym nie ma przeciwmgielnych, to zadziała? (tzn. czy połączenie długich i krótkich zadziała, nie przeciwmgielne):bezzebow
  18. to originales, nr 357 018 905 A [ATTACH=CONFIG]69504[/ATTACH]
  19. Kupiłem używaną szybę na tył, dobrze wyciętą, bez uszczelki. Czego jeszcze potrzebuję? Rozumiem, że na rysunku numery 8a i 8b to uszczelka, którą muszę kupić nową, a 9 - czy tę listewkę da się przełożyć ze starej szyby?
  20. I tak ma być. Wcześniej napisałeś a to już byłaby nadgorliwość. Oczywiście na płaskim zawsze powinien jechać bez gazu. Gdy przestało działać wspomaganie hamulców (a więc i cały tył), to na D z trudem utrzymywałem się w miejscu.
  21. dobrze, że wątek kończy się jakąś konkluzją. Ja nadal się głowię, czy zmieszać żółty oryginał z tym, co mam, czy dalej brnąć w czerwonego Dextrona. Tylko mały OT: całe życie byłem (i jestem) przekonany, że wszelki automat pod górką powinien właśnie stać bez hamulca, a nie jechać do przodu jak na płaskim. Tak jest u mnie. Problem ze staczaniem do tyłu miałem tylko, gdy zapiekały się tylne zaciski.
  22. Wiem, że o Ate Power Disc napisano już pół googla, ale czy ktoś może na 100% potwierdzić lub zaprzeczyć, że od zwykłych Ate różnią się tylko nacięciami, a materiał jest ten sam? Mam nowe klocki Ate Power Pad, dedykowane do tych tarcz, ale wolałbym założyć gładkie tarcze, bo Power Disc podobno chodzą dość głośno (mają prawo). Stąd pytanie czy między klockiem PP a tarczą PD występuje też jakaś "zgodność materiałowa". Z tej tabelki wynika, że z gładkimi Ate będzie ok, ale taką tabelkę to każdy może narysować.
  23. Kupiłem coś, co podobno dla uniknięcia akcyzy nazywa się "rozpuszczalnik ekstrakcyjny" i mazak się poddał. Nie musiałem polerować, plastik OK.
  24. Czym zmyć z kierunkowskazu nieszczęsny biały mazak (chyba olejny), którego handlarze używają do oznaczania części? Rozpuszczalnik nie zniszczy plastiku? Zmywacz do paznokci nie działa:wstyd
  25. fraser

    Część zderzaka

    Dzięki za szczerość. Połamanej nie chcę. Chyba jednak będę musiał kupić cały zderzak do rzeźby.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności