Skocz do zawartości
dolkom

klocki hamulcowe za szybko się zużywają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Moje pytanko brzmi:czy to normalne ,że nowe klocki hamulcowe firmy Ate,przecież dobra firma,zużyły sie i kwalifikują sie do wymiany po 8 tysiącach kmów?Mi się wydaje,że nie.Co może byc przyczyną tak szybkiego zużycia?Proszę o podpowiedź. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wada fabryczna, ze to nie taki materiał, jaki powinien być - albo twój styl jazdy :kwasny: Jak co chwilę zmieniasz gaz z hamulcem :evil: Mi klocki skończyły sie po 5000, ale lipnej firmy były, więc takich już nie kupuję :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może drewniane były? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolkom, podstawowe pytanie to jakie miałes tarcze, jakief firmy?

 

Nie wszystkie klocki są "dopasowane" do tarczy, mogą być za miękkie w stosunku do porządnej tarczy no i duży wpływ ma też technika jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w warsztacie ci wała wykręcili znam takie przypadki. Ktoś nadgorliwy wymienia za wcześnie odkładają a potem zamiast nowych wkładają tamte.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście moze masz zatarte zaciski hamulcowe, ale to widać po goracych felgach a w ekstremalnych przypadkach po spadku osiągów auta i zwiększonym spalaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze. A jakiej firmy klocki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też podłaczam sie do pytanka planuje wymienić klocki tarcze i szczęki. Jakie kupić śmigam szybko ale nie agresywnie. Zależy mi żeby były dobrej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od jakiegoś czasu używam ferodo premier i nie narzekam, tarcze: brembo sa w przystępnej cenie i nie njgorszej jakości, też planuję wymiane na tarcz przodzie (wentyle), na tyle są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Mi Valeo siadły po 10tkm - ale tylko na lewym kole.W prawym miałem co najmniej 8mm okładzin.Zacisk trzymał.Ale chyba bardzo delikatnie - nawet to koło nie było dużo cieplejsze od prawego.Po regeneracji zacisku założyłem nowe Textary i jak narazie(też koło 10tkm) - ścierają się jednakowo na lewej i na prawej stronie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kupiłem jakieś twarde dziadostwo tyle że jak je założyłem to nie wiedziałem że one takie twarde(w niebieskim opakowaniu nie pamiętam firmy) założyłem i hamulce 25% myślę dotrą się będzie oki fakt dotarły się byłoi lepiej jakieś 65% zrobiłem na nich 30tkm i nawet w połowie się nie zdarły jak to zauważyłem to odrazu poleciałem do sklepu i zamiast kloce za 40pln kupiłem za 85pln. na niedotartych klocach miałem lepsze heble niż na tych jeżdzonych. i nad pedałem nie trza było się tak znęcać. teraz zawsze jak kupuje kloce to patrze żeby nie było w nich zbyt durzo opiłów (chyba metali) i narazie się sprawdza ale czy to reguła to nie wiem. klocki starczają mi na jakieś 10-15 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przymierzam się do wymiany (mój wątek: http://www.forum.vw-passat.pl/topics2/wymiana-tarcz-i-klockow-przod-potrzebuje-numery-vt14226.htm#129297 )

Od kupna passata pod koniec października zrobiłem 23 tkm i jeszcze tarcz ani klocków z przodu nie ruszałem. Wymieniałem tylko tarcze i klockki z tyłu. Tydzien temu byłem na diagnostyce i hamowniki sa ok. Nie wiem jakiej firmy są tarcze ale klocki mam lukasa. Czy znowu kupic Lukasa?

 

Koledzy piszą że przejeżdżają 10 tkm. To muisłbym klocki zmieniac co 2 miesiące ?! :dobani: Dobrze że jezdze raczej delikatnie bez zbednego hamowania. Duzo hamuje silnikiem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

jakie polecacie klocuszki??

mi wsadzili niedawno ale one piszcza i kicha... zapewne beda sie sypaly na alusy...

 

jakie polecacie??

 

Delphi

Lucas

ATE

MAFF

Breck

Textar

EBC

 

ktore polecacie?? zeby sie nie ztarly przy hamowaniu z 200 do zera ;-)

 

scieralnosc klockow jest uzalezniona od:

 

klockow (material z jakiego sa wykonane czyli jakosc)

tarcz (czy nie zatwarde do klockow)

stylu jazdy (jak ktos bedzie sie rozpedzal do 200 i hamowal do 0 samymi hamulcami)

stanu zaciskow

 

moze sa do naszych paskow ceramiczne klocki?? tak jak do Porsche... ;-) to chetnie kupie... pozdro :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Miałem LUKAS niedawno zmieniałem wrzuciłem Tekstara ,za radą sprzedawcy ,jedno co mnie zdziwiło passek to pierwsze auto jakie mam w którym zaraz po wymianie klocków auto łapie koła (bez mulenia) nie wiem czy to przez te klocki ?coz pojeździmy zobaczymy co są warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem LUKAS niedawno zmieniałem wrzuciłem Tekstara ,za radą sprzedawcy

Jak sie pytalem w sklepie to mi tez sprzedawca polecil Textary. Moze cos w tym jest? Cena podobna jak Lucas (ok 130-140zł/kpl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto łapie koła (bez mulenia)

 

jak to rozumieć? blokuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Dokladnie zaraz po wymianie jak mu depnołem hamulec do oporu to zadziałał jak należy a nie jak kiedyś że klocki musiały się spasowac do tarczy ,a zdziwiony jestem bo sprawiały wrażenie bardzo twardych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulahop

Mam u siebie klocki Textar ( na takich , Pasek przyjechał z Niemiec) po przebiegu ok.30 tys. km po Polsce, pozostało ich jeszcze ze 20 % grubości.

 

Moim zdaniem b.dobre klocki polecam .

 

Zwróć uwagę również na tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam u siebie klocki Textar
A Tarcze sie za szybko nie zużywają (jak twarde klocki to nieraz tarcze szybko siadają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem :P Podepnę się pod temat:)

 

Przymierzam się do wymiany klocków na przodzie. Obecnie mam tarcze i klocki fabryczne ATE i zrobiłem na nich :przestraszony: ok 80 tys km ( hamuje silnikiem :) ). Klocki o dziwo jeszcze są a tarcze mają ok 2 mm rant ale te klocuszki strasznie pylą :dobani: i mam ich dosyć !!!

Zastanawiam się co wybrać bo po znajomości mam ATE po 180 pln i Ferrodo Premier też za 180 pln. Klocki te mają wytrzymać jedną wymianę tarczy a więc nie zrobie więcej jak 30-40tkm. Skłaniam się do ferodo a Wy co o tym myślicie? Podobno są twardsze....

 

 

 

Tylko mi nie podsuwajcie jakiegos badziewia :D choć nie powiem że poczytałem o EBC Greenstuff no ale koszt to 370 pln do B4, do B3 są po 270 :[

 

 

Płyn zalewam K2 DOT 5.1, już zakupiony :P

 

I jeszcze dorzucę test klocków i tarcz :)

http://www.ebcbrakes.pl/samochody/testklockow.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności