Skocz do zawartości
Gość profesor1

VW Passat B5 2005 z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość profesor1

Witam

Pisiadam vw passata B5 z 2005r jest on sprowadzony z USA. Ostatnio miałem wypadek i mam takie pytaine czy bede do niego pasowały czesci europejskie bo szłyszałem, że mogą mieć troche inne wymiary. Uszkodzony mam przód lampy chłodnice maska błonik wzmocnie nie czołowe. Jak to jest z tymi czesciami czy będo pasować? I jeszcze mam jedno pytane czy jak mam zwukła klime to żeby przerobić na climatronić wystarczy tylko kupićsterownik climatronicu czy jeszcze trzeba cos przerabiać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam jedno pytane czy jak mam zwukła klime to żeby przerobić na climatronić wystarczy tylko kupićsterownik climatronicu czy jeszcze trzeba cos przerabiać

Sterownik sam nie wystarczy.

Koszt całkowitej operacji wacha się w granicach 1800-2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części pasują te co wymieniłeś od wersji 1.8T zakładając że masz taki silnik bo nic nie napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 140KM?Jak tak to będą części pasować,nie wiem jak osprzęt silnika i chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor1

Czyli czesci blacharskie beda pasowały a jak z osprzętem silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W europie były te 136 konne w tym roczniku ale nie wiem czy będzie pasować coś od 130PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDI z US ma 134 KM (100 kW).

Z informacji jakie uzyskałem w serwisie VW jest kilka innych elementów w osprzęcie silnika (głownie ze względu na normy czystości spalin). Nawet filtr oleju jest nieco inny - choć problemów z zakupem nie ma. O części blacharskie się nie pytalem - jak na razie nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor1

a czy czesci typu chłodnica itp beda pasowały od 1.9 tdi 130KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem - jeśli jest taka możliwość proponuje podjechać do serwisu VW - tam po numerach nadwozia sprawdzą od jakiego modelu pasują części (nawet historię pojazdu mogą sprawdzić). Przynajmniej w moim mieście serwis okazał się miły i gratisowo udzielił informacji.

 

ps. Nie wiem czy szanowny forumowicz zauważył ale VW Passat 2005 US nie posiada standardowo światła przeciwmgielnego tylnego (czerwone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profesor1, Twój bolid jest w automacie? Jest to silnik BHW czy BGW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na pewno lampy są inne, ponieważ świeca pod innym kątem ponieważ w Polsce jeździmy prawą stroną i światła świecą pod kątem w prawo a w USA jest obrót o 180 stopni czyli jeździmy lewą stroną i światła świecą pod kątem w lewą stronę

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno lampy są inne
w USA (...) jeździmy lewą stroną i światła świecą pod kątem w lewą stronę

Hmmm, dasz sobie rękę obciąć? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że w angli to ja wiem, jeszcze chyba w japoni czy gdzieś tam u skośnookich, ale w usa? hmm... :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy przednie faktycznie powinny być inne ale nie z tego powodu że w Hameryce jeździmy "lewą stroną" :rotfl: tylko dlatego że tam są światła symetryczne, a w Europie asymetryczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sojkis a ty masz u siebie chyba też lewe lampy,bo w Polsce i w Hameryce powinny być takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że tam są światła symetryczne, a w Europie asymetryczne .

I to jest prawda. W USA lewe jak i prawe światło świeci na taką samą odległość a w Europie prawa strona jest "wydłużona" i doświetla dalej pobocze. Ale zapewne po sprowadzeniu auta wszystko zostało przerobione na europe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii świateł Passat w wersji na US ma światła asymetryczne - czyli spełniające normy europejskie. Nie trzeba więc nic zmieniać, Jedyna uwaga dotyczy światła przeciwmgielnego tylnego - którego nie posiada. Z tego też wzgledu trzeba było dokonać drobnej modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor1

kuczlaw jest to automat i silnik BGW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności