Skocz do zawartości
FILIP190

B4 podświetlenie wnętrza tył

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanko dotyczy podłączenia lampek nad pasażerami z tyłu.

Mój pasek nie był w nie oryginalnie wyposażony.

Znalazłem takowe i już są wsadzone.

Czy ktoś się orientuje jak je podłączyć aby działały tak jak fabrycznie ma być??

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim autku jest to zrobione w ten sposob, że plus jest stały a masa idzie z "włączników" ktore są przy drzwiach. Przy otwarciu przednicz drzwi świeci się tylko lampka z przodu przy lusterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czujnika (stykowego) w drzwiach wychodzi kabel (masa) a drugi idzie od stałej masy. i + oczywiście też na stałe. jak masz w pozycji 0 to nie świeci nic, jak w pozycji drzwi to pobiera masę z stycznika drzwi a jak w pozycji 1 to pobiera stałą masę. :) mogę wrzucić foty lampek z wtyczkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki.

przypuszczam, że brąz z białym paskiem to masa z drzwi a cały brąz to masa stała.

S7302945.jpg

S7302946.jpg

S7302947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko:

czy lampki od podswietlenia tylu w passacie b4 i b3 sa takie same tzn. pracuja na takiej samej zasadzie

- swieci ciagle

- nie swieci

- swieci po otworzeniu drzwi

 

chodzi mi o swiatlo przy otwieraniu drzwi bo raszta juz chodzi

podobno w b4 swiatlo ktore zapala sie przy otwartych drzwiach sterowane jest masa z czujnika w slupku...

u mnie natomiast to nie dziala

ale kiedy zamiast masy z czujnika podam plus to swieci

 

wychodzi mi na to ze lampki ktore posiadam

-steruje sie stalym plusem

-stala masa

-plusem ktory pojawia sie przy otwartych drzwiach

 

czyli inaczej niz powinno byc

 

a z kolei lampka z przodu jest sterowana zmienna masa

 

troche to zagmatwane...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz zamienionych kabelków? - tam gdzie ma być stały plus dałeś stałą masę (i przy "ręcznym" włączaniu będzie OK, natomiast przy włączaniu poprzez włącznik/czujnik drzwiowy nie ma siły by działało.

Jak na lampce są trzy styki to kombinuj tak długo, aż będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip na 99% są wyprowadzone kostki, ściągnij sobie plastik ten w którym siedzi lampka (musisz odkręcić rączkę i zdjąć osłonę słupka - pod nią wkręt).

Co do działania, działają tak jak w B3 - stały plus, masa z włącznika lub krańcówki. Na lampce masz oznaczenia, 30 = stały plus, 31 = stała masa, TK = masa z krańcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki nie sa wyprowadzone, jeśli wcześniej takowego podświetlenia nie było - przynajmniej w B4. Przerabiałem ten temat u siebie i podłaczyłem stały plus z podświetlanych daszków przeciwsłonecznych, masę stałą pod śrubke raczek nad drzwiami i masę do czujników krańcowych lewej i prawej strony. Podświetlenie działa razem z lampką z przodu przy otwieraniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie wiązka idzie od lampki nad lusterkiem - ja akurat wyjąłem ze złomowanego paska a lampki wsadziłem od omegi i jest git.

u mnie oznaczenia były takie :

brąz - stała masa

brąz biały masa po otwarciu drzwi

3 kabelek - chyba czerwony (nie pamiętam) +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności