Skocz do zawartości
Gość srubek10

LUSTERKA M3 w Passat B5...POMOCY!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość srubek10

Witam mam powazny problem. Mam Passata B5 99r. i standartowe elektryczne i podgrzewane lusterka Chcialem je zmienic i kupilem sobie elektr lusterka m3 z kierunkiem. Chcialem je zmienic ale jak dzisija rozebralem tapicerke od strony kierowcy i zobaczylem kostke od lusterek to sie przezegnalem. Z lusterka od VW wychodzi 12 kabli a z lusterka M3 tylko 3 kable. Wiem ze 2 kable sa od pogrzewaczy to mozna wywalic wiec zostaje 10 kabli. Poradzi mi ktos jak to połączyc??Czy wogole ktos to robił??Juz nie chodzi mi o podgrzewanie bo M3 nie sa podgrzewane ale zeby dzialalo ustawieniei jakos to podłączyc...Prosze o jakies informacje...Pomozcie mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem to lusterko nie jest sterowane po "canie"?

 

Już wiem że nie.

Znalazłem te lusterka na alegro. W opisie jest wzmianka o regulacji mechanicznej, więc te przewody muszą służyć tylko do zapalania kierunkowskazów.

I jeszcze dwie środkowe diody jako postojówki.

Czyli jeden przewód prawdopodobnie wspólny, kierunki i dwie środkowe diody na trzecim przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to 3 kabelki pod rząd pierwszy jest czarny 2 i 3 kolorku nie pamiętam(chyba niebieski z białym i niebieski z szarym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś bo jak nie to daj znać.Rozkręce mój boczek i powiem ci jakie to są dokładnie kolorki kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość srubek10

Tak siedzialem nad tym cala niedziele. Z tych 12 kabli potrzebne byly tylko 2. Pierwszy kabelek steruje góre i lewo a drugi kabelek dół i prawo. A mase sobie wzialem z drzwi. A tak a propo te 3 kable z lusterka sa od sterowania elektrycznego zas nastepne trzy od masy, postoju i kierunku. Do "marjanko" te lusterka akurat sa elektryczne a nie mechaniczne. A kable od kierunku i postojów swoja droga. Chodzilo mi przede wszystkim o podłączenie sterowania. Jest juz wszystko OK.

Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest juz wszystko OK.

Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Zrób foty i pokaż jak to teraz wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam podobne zmartwienie,może trochę na zapas,mam Paska B5 3BG 2001r i kupiłem sobie lusterka z kierunkiem od 2004,wiem ,że z montażem nie ma problemu,ale jak wygląda podłączenie?czy kostki pasują?wiem,że prądy do kierunków podciągam we własnym zakresie.

Jeszcze jedno,czy ktoś mi powie jak zdemontować obudowę lakierowaną?,ponieważ muszę je przemalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmujesz wkład jest na zatrzaskach i masz śruby na wierzchu

 

a nerki też ktoś będzie wkładał od m3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład,czyli szkło?pewnie tak lekko nie zejdzie?a mówisz o nerkach w miejsce kierunków na błotniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkład,czyli szkło?pewnie tak lekko nie zejdzie?

Tak wkład czyli szkło. Podważasz palcami lustro od zewnętrznej strony i ciągniesz do siebie, oczywiście z wyczuciem, żeby szkło nie pękło, i powinne wypiąć się zatrzaski. Nie jest to zbytnio skomplikowane czy trudne. :)

 

P.S. Kolega miał na myśli "nerki"/grila z BMW. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za poradę,co do błotników,po założeniu lusterek z kierunkiem te w błotnikach będą zbędne,trzeba będzie załatać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po założeniu lusterek z kierunkiem te w błotnikach będą zbędne,trzeba będzie załatać

Kiedyś tu na forum widziałem fotki zaślepek tych kierunków. Może to jeszcze gdzieś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś tu na forum widziałem fotki zaślepek tych kierunków. Może to jeszcze gdzieś jest.

 

 

zaslepki wolfsburg dostępne w ASO. fotki np u kolegi Remik83

 

a co do nerek to tak jak kolega GURAL powiedział :D ale to robota dla dobrego kowala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerki sobie odpuszczam,BMW już było:)

Ale fajnie by było jakby ktoś mi pomógł znależć jakiś adres gdzie można zakupić owe zaślepki kierunków,bo lakiernik już ustala termin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nerki sobie odpuszczam,BMW już było:)

Ale fajnie by było jakby ktoś mi pomógł znależć jakiś adres gdzie można zakupić owe zaślepki kierunków,bo lakiernik już ustala termin:)

odwiedź ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ryłem po necie bardzo długo i nie mogę znaleźć nic na temat tych zaślepek kierunków w błotniki,a dokładnie gdzie można je kupić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisali koledzy wyzej, w ASO ;) Nie w necie tylko jedz do salonu VW i tam zamowisz bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57zł szt w ASO,pojedź i zapytaj lub zadzwoń i zamów i potem odbierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,zadzwonię.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze zdjecia jak wygladaja te zaslepki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności