Skocz do zawartości
Walker

Można włączyć tryb czasowy wycieraczek z ominięciem czujnika deszczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to jest dokładnie z wycieraczkami w passacie 3bg. Mam sensor deszczu ale albo nie działa albo go mi wymontowali więc okresówki mi nie chodzą na deszczu. Ale dla czego nie mogę sam sobie właczyć okresówek i ustalić tempa ich pracy? wszystkie pozostałe tryby pracy wycieraczek działają nie mam tylko czasówek. Jakiś pomysł? może pomoże czyszczenie manetki ale chyba nie, obawiam sie że to coś z tym czujnikiem lub jego brakiem :confused:

Edytowane przez Walker
uwaga moderatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Mam podobne wrażenie w moim pasiu. Ciekawe czy jest jakieś wytłumaczenie i ewentualne rozwiązanie dla tego problemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu dziala tylko w polozeniu manetki na pozycji auto.Regulacja predkosci tez dziala w polozeniu auto.To wszystko zacznie dzialc jesli na ten wlasnie czujnik najdzie woda(deszcz).I wtedy dopiero mozesz regulowac predkosc wycieraczek.Na pozostalych ustawieniach manetki predkosc juz jest dostosowana.

Tak wlasnie to u mnie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja auto to pierwsza w górę czy środkowa - wyłączone wycieraczki?

U mnie czujnik się zepsuł albo odkleił, w każdym bądź razie na deszczu nie działa. Dlaczego nie mogę korzystać z wycieraczek okresowych? Powinny działać na pozycji pierwszej w górę tak? a ich prędkość powinienem regulować małą dźwigienką. Jednak gdy przełączę manetkę na pozycję pierwszą w górę to wycieraczki zmażą raz i stają bez względu na ustaloną prędkość. Gdy próbuję zmienić prędkość znów zmaza raz i koniec, o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest tak jak napisales (odklail sie czujnik - a jak byl odklejony i nieumiejetnie przyklejony za pomoca zelu to nie bedzie dzialac) to na 1-szym cyknieciu w gore zadziala raz pozniej beda czekaly wycieraczki na sygnal z czujnika (ktory nigdy nie dotrze) w tej pozycji mozesz sobie ustawic czujnosc czujnika (czyli jak czesto maja dzialac wycieraczki).

Przy 2-gim cyknieciu w gore u mnie zaczynaja szybka prace (niezalezna od czujnika) a chyba za 3-cim cyknieciem zapierdzialaja (rowniez niezaleznie od czujnika).

 

Wlasciwie to nie jestm pewien co do 3-ciej pozycji czy jest wogle czy nie - zawsze jezdze na 1 - automatycznej z wykorzystaniem czujnika deszczu.

Nie sadze zeby byla mozliwosc ominiecia czujnika w trybie automatycznym (jesli juz to zmiana ustawien gdzies komputerze by nie rozpoznawal czujnika deszczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dodatkowa regulacje na manetce. w polozeniu auto dziala z czujnikiem deszczu, jednakze po ustawieniu recznym, nie reaguje na czujnik, tylko dziala czasowo.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że przez ten czujnik :| i gdzie tu ta miażdżąca niemiecka logika? Zepsuje się czujnik i radź se sam w uporczywym rzadkim deszczu... To skandal że nie można ręcznie ustawić szybkości pracy wycieraczek, jednak passat b3 był lepiej przemyślany :/

Teraz pytanie do zorientowanych. Rozebrałem raz obudowę stopki lusterka i na fotel wyleciała mi okrągła zielona płytka z elektroniką. Ta płytka ma być przyklejona do szyby czy tam coś jeszcze miało być a znikło? Może ma ktoś zdjęcie kompletnej płytki do porównania?

--- scalone ---

ja mam dodatkowa regulacje na manetce. w polozeniu auto dziala z czujnikiem deszczu, jednakze po ustawieniu recznym, nie reaguje na czujnik, tylko dziala czasowo.

pozdro :provw:

Jeśli jest tak jak mówisz to brak czujnika nie powinien przeszkadzać w działaniu wycieraczek na czasowym i u mnie więc może inny defekt już nic nie czaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nazekaj na niemiecka mysl techniczna poprostu tam nikt nie przewidzial iz beda w polsce wymieniac szybe w jakims przydomowym warsztaciku i uszkodza czujnik

Ta plytka powinna byc zamknieta w czarnej okraglej obudowie i malo kto o tym wie ale kolega wyzej juz o tym pisal ze musi on po kazdym wyjeciu byc zamontowany na specjalnym zelu to wyglada jak taka twarda galaretka jest juz odpowiednio docieta a mozna ja dostac w aso koszt kilkanascie zlotych bez tego nie bedzie dzialac jak nalezy

a po drugie czujnik deszczu nie dziala tylko gdy poleje sie szybe woda dziala on na zasadzie fotokomorki tak ze latwo sprawdzic czy dziala poprostu przesuwajac dlon po szybie (w miejscu w ktorym jest zamocowane lusterko)

pierwsza pozycja w gore to tryb czujnika a ta maneteczka regolujemy jego czulosc im bardziej w lewo tym jest mniej czuly i analogicznie w prawo bardziej

pozycja druga wyscieraczki pracuja w trybie ciaglym z mala predkoscia

pozycja trzecia tryb ciagly z duza predkoscia

jest jeszcze ruch manetki na dol tak jagby na sprezynie powoduje on jednorazowe przetarcie szyby

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie dzięki pomogłeś mi trochę idę do garażu skoro działa jak czujnik ruchu to jak go rozbiorę i śmignę przed nim ręką powinny działać wycieraczki a później przykleję na silikon i zobaczę czy idzie podobno jak to się zrobi z umiarem to będzie git. Co do 3bg i tak myślę że go spieprzyli to chyba jedyna konstrukcja gdzie urwany pasek alternatora wkręca się w rozrząd...szczęśliwie zamknęło się w 3 cyfrowej sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik działa tak jak mówili koledzy. Ten czujnik mozna wyłączyc wymieniając przekaźnik. Do czujnika (nr 192) jest inny niz do zwykłej czasówki (nr 377).

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten czujnik mozna wyłączyc wymieniając przekaźnik. Do czujnika (nr 377) jest inny niz do zwykłej czasówki (nr 192).

 

Michał odwrotnie bez czujnika deszczu przekaźnik 377 lub 603, z czujnikiem deszczu przekaźnik 192 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie odwrotnie :) Przepraszam za pomyłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mam zły przekaźnik wsadzony jak to poznać? gdzie one w ogóle są? w razie czego tak jak wymienię przekaźnik na przekaźnik 377 lub 603 to powinny działać czasówki z ręcznym nastawieniem szybkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mam zły przekaźnik wsadzony jak to poznać? gdzie one w ogóle są? w razie czego tak jak wymienię przekaźnik na przekaźnik 377 lub 603 to powinny działać czasówki z ręcznym nastawieniem szybkości?

 

nawet nie raczysz poszukać na forum tematu odnośnie gdzie znajdują się m.in. przekaźniki w passacie: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Podmiana tych przekaźników jest bezpieczna nic się nie stanie? Lusterko nie przestanie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu czujnika deszczu. Zamieszczam parę zdjęć niestety z komórki i mało widać ale jakiś ogólny obraz jest.

aac5079be237e502m.jpg

 

To jest ten czujnik. Czy to ustrojstwo ma być przyklejone do tego czegoś na drugim zdjęciu? Czy tylko włożone na miejscu w tą puszkę i przykryte tym wieczkiem z lekkim luzem?

 

66dba10bc1a020b3m.jpg

 

A może to ustrojstwo ma być tylko przyklejone?

Po ostatnim grzebaniu potrafi już nawet 3 razy szybę zmazać na czasówkach ale później nie ruszy za c...

proszę o wypowiedzi i radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek kiedys pisał ze potrzebny jest taki silikon dostępny w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta czesc z drugiego zdiecia to jest obudowa tego czujnika ktora utknela w tym uchwycie w szybie nalezy wjac to zlozyc czujke do kupy (o ile po takim rozebraniu bedzie jeszcze dzialac) i miedzy szybe a czujke juz kompletna nakleic zel o ktorym mowa byla wczesniej trzeba to robic ostroznie itylko jeden raz tzn jesli sie zel zle przyklei to po odrwaniu i ponownym przyklejeniu nie beedzie spelnial swojej roli pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał odwrotnie bez czujnika deszczu przekaźnik 377 lub 603, z czujnikiem deszczu przekaźnik 192 ;)

witam to wkoncu jak bo pogubiłem sie jesli chce miec zwykłe czasowki to jaki powinienem miec przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon przezroczysty pomiędzy szybą, a czujnikiem (czujnikiem całym - jego obudową, a nie jego bebechami). Bebechy złóż jak były.

 

Przekaźniki masz 192. Zamień na 377 jak nie masz sprysków świateł. Jak masz - załóż 603.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności