Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko obwód świateł mijania/drogowych głupieje gdy zasila cewki przekaźników

Napisz pod jaki numer na przekaźniku podłączyłeś ori zasilanie świateł, całą resztę tez opisz czyli pod co dałeś plus i masę.

Dlatego ja jestem zwolennikiem przekaźników pod kierownicą , tym bardziej w B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori zasilanie świateł poszło na cewki przekaźników, +12 z aku na jedną stronę styków NO z drugiej strony styków NO odejście na światła mijania oraz drogowe, a masa prosto z ujemnego zacisku aku poszła bezpośrednio do reflektorów, do ich styków masowych.

Numerów styków nie podam, bo nie pamiętam jaki nr ma styku ma cewka, a jaki styki NO w przekaźnikach, a wyciągać ich nie chcę, bo dojście nie jest za ciekawe. Są to zwykłe samochodowe przekaźniki z tylko 1 parą styków NO.

A co do przekaźników pod kierownicą, to taka przeróbka moim zdaniem mija się z celem jeśli ma się sprawny przełącznik, bo nie rozwiązuje problemu spadku napięć na instalacji tak dobrze jak przekaźniki zamontowane w komorze silnika i porządne zasilanie do reflektorów. Chętnie bym coś z tymi cudami jakie się dzieją zrobił, ale jeśli się nie da, to pozostaje z tym żyć bo nic złego nie dzieje się z instalacją, nic się nie upala, nie dymi, akumulatora nie wyładowuje. Na pewno nie pokręciłem nic w podłączaniu przekaźników, bo to jest prosty układ a z racji zawodu (elektryk) na co dzień zajmuje się nieco bardziej skomplikowanymi układami i także nie stanowią one dla mnie problemu. Poza tym takie same cuda dzieją się jak odłącze przekaźniki. Wszystko jest OK tylko po ponownym podłączeniu żarówek pod tą nieszczęsną wiązkę która zasilała lewy reflektor :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z kolei mam problem ze światłami mijania (prawa strona) bezpieczniki są dobre z tyłu żarówka jest dobra przepalona była tylko z przodu , czy możliwa jest opcja że przy przepalonej żarówce z przodu nie działa tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do przekaźników pod kierownicą, to taka przeróbka moim zdaniem mija się z celem jeśli ma się sprawny przełącznik

Przekaźniki zakładamy po to aby odciążyć przełącznik i zespolony przy kierownicy, oryginalnie zasilanie idzie przez włączniki, te się grzeją i z czasem rozsypują, drugi powód to styk we włącznikach, każdy z nich to ubytek napięcia, przekażniki na powrocie z włączników przed skrzynką przekaźników zupełnie wystarczają aby napięcie na żarówkach było równe akumulatorowi.

Wracając do Twojego problemu to sugeruję jeszcze zajrzeć do samego włącznika, ori kontrolka postojówek ma diodę kierunkową, jesli ktoś kiedyś ingerował we włączniku i usunął diodę to niestety trzeba wstawić diode zamiast żarówki, od podświetlania też.

Żaróweczka to najczęstszy powód nie gasnących świateł mijania mimo wyłączenia stacyjki lub wyłącznika na postoje.

Ja miałem podobny problem i po wstawieniu diód problem znikł.

 

zy możliwa jest opcja że przy przepalonej żarówce z przodu nie działa tył ?

Nie, sprawdź czy jest dobra masa we wtyczkach żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że to może być wina podświetlenia włącznika ?! Jutro to sprawdzę i wywalę żarówkę zamiast niej wstawię diodę.

To jedyna żarówka jaka się ostała w podświetleniu włączników, bo w pozostałych mam już w 100% białe diody zarówno w podświetleniu symbolu jak i w kontrolce wbudowanej w włącznik tylko w tym od świateł została żarówka w kontrolce i żadnej diody prócz tej którą sam wstawiłem nie było tam widać.

A co do wstawienia przekaźników pod kierownicą to moim zdaniem napięcie na żarówkach na pewno wzrośnie w porównaniu z oryginalną , niemodyfikowaną instalacją, ale nie osiągnie wartości takiej jak na zaciskach akumulatora. W oryginale do świateł idą przewody 1,5mm2, ja użyłem 2,5mm2 a na główne zasilanie 4mm2 i dopiero po takiej modyfikacji mam napięcie na żarówkach niemalże równe napięciu na zaciskach akumulatora (jest spadek napięcia rzędu 0,2V).

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do wstawienia przekaźników pod kierownicą to moim zdaniem napięcie na żarówkach na pewno wzrośnie w porównaniu z oryginalną , niemodyfikowaną instalacją, ale nie osiągnie wartości takiej jak na zaciskach akumulatora. W oryginale do świateł idą przewody 1,5mm2, ja użyłem 2,5mm2 a na główne zasilanie 4mm2 i dopiero po takiej modyfikacji mam napięcie na żarówkach niemalże równe napięciu na zaciskach akumulatora (jest spadek napięcia rzędu 0,2V).

a nie chciałeś zastosować oddzielnych przekaźników na każde włókno żarówki h4? Trochę to bezpieczniejsze od stosowania jednego przekaźnika na całe światła mijania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, sprawdź czy jest dobra masa we wtyczkach żarówek.

 

 

Wielkie dzięki miałeś rację teraz wszystko działa jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie chciałeś zastosować oddzielnych przekaźników na każde włókno żarówki h4? Trochę to bezpieczniejsze od stosowania jednego przekaźnika na całe światła mijania...

 

 

Moim zdaniem to trochę przerost formy nad treścią. Przekaźniki są elementami które się praktycznie nie psują więc myślę, że tak jak jest teraz, tak może być. W moim drugim samochodzie (Audi B3) mam też 1 przekaźnik na mijania, 1 na drogowe i 1 na przeciwmgłowe i w dodatku wszystko zabezpieczone tylko jednym bezpiecznikiem i nigdy nic złego się nie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźniki są elementami które się praktycznie nie psują

przekaźniki może nie, ale styki przekaźników + podstawki + wilgoć + sól drogowa robi w robotę. jeden mi zaśniedział w komorze silnika i tylko wymiana pomogła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat masz rację, dlatego docelowo moje przekaźniki zamknę w hermetycznej obudowie która uniemożliwi dostawanie się wilgoci do nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lebow miał rację. Winna była żarówka kontrolki świateł postojowych, wymiana żarówki na diodę LED rozwiązała problem definitywnie. Co ciekawe żarówka była podłączona w szeregu z diodą 1N4007, czyżby ta dioda była przebita ? Może jutro to sprawdzę, tak czy siak nie zamierzam do żarówki wracać skoro dioda świeci równie dobrze i przynajmniej się nie grzeje :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz ja odkopię ten temat. Postanowiłem sobie wstawić przekaźniki, wszystko było pięknie, ale nagle wyskoczył drobny problem. Otóż gdy włączam postojówki, to czasami włączają się światła mijania. Czy zapłon włączony, czy nie, to postojówki bardzo rzadko same świecą, zazwyczaj włączają się jeszcze mijania. O co chodzi? Przekaźniki raczej dobre, każdy ma nr 53 i pochodzą z VW. Potraficie mi pomóc? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś coś źle podłączyć.

Moze włącznik masz popsuty?

Wcześniej nie robiło się tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, teraz ja odkopię ten temat. Postanowiłem sobie wstawić przekaźniki, wszystko było pięknie, ale nagle wyskoczył drobny problem. Otóż gdy włączam postojówki, to czasami włączają się światła mijania. Czy zapłon włączony, czy nie, to postojówki bardzo rzadko same świecą, zazwyczaj włączają się jeszcze mijania. O co chodzi? Przekaźniki raczej dobre, każdy ma nr 53 i pochodzą z VW. Potraficie mi pomóc? Pozdrawiam!

To wina żaróweczki w przełączniku musisz przelotować masę z jednej na pin bodaj 30 poczytaj w tym wątku user LEBOW pisał o tym na pewno. Chodzi o to że napięcie jest podtrzymywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałeś coś źle podłączyć.

Moze włącznik masz popsuty?

Wcześniej nie robiło się tak?

 

Właśnie wcześniej tak się nie robiło, podłączyłem tak jak jest napisane w pierwszym poście i jest tylko problem włączających się świateł mijania z postojówkami, ale to nie zawsze się tak dzieje.

 

To wina żaróweczki w przełączniku musisz przelotować masę z jednej na pin bodaj 30 poczytaj w tym wątku user LEBOW pisał o tym na pewno. Chodzi o to że napięcie jest podtrzymywane.

 

O proszę. Wina żaróweczki w przełączniku, tym od włączania świateł? Gdzie tę masę przelutować, bo nie wiem zbytnio, w tym przełączniku? Poszukuję informacji na wcześniejszych stronach, może znajdę.

 

EDYCJA:

Mam.

 

Lebow miałem dokładnie to samo. Jak sobie sprawdzisz to na postojówkach jest na kablu od świateł mijania ok. 5-6V, wystarczy żeby przekaźnik nie puścił, ale za mało żeby się załączył. Rozwiązanie banalne ... wyciągnij i rozbierz wyłącznik świateł. Pod spodem masz opisane zaciski. Chodzi o kontrolkę świateł w tym zielonym okienku. Odłącz żarówkę od zacisku 64 i przylutuj do 31 - masa tej drugiej żarówki podświetlającej piktogram na włączniku.
Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy pomogło, u mnie po założeniu przekaźników to samo. Powinno pomóc, bo po mrugnięciu długimi postojówki wracają, czyli przekaźnik trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać czy pomogło, u mnie po założeniu przekaźników to samo. Powinno pomóc, bo po mrugnięciu długimi postojówki wracają, czyli przekaźnik trzyma.

 

Właśnie wróciłem z garażu. U mnie nie było styku 64 jak było napisane, tylko bodajże 58 (no w każdym razie jak się przyjrzy wtyczce, to dochodzi do tego styku brązowy kabelek). Odlutowałem nóżkę żarówki z tego styku, odwróciłem żarówkę podpiłowując odrobinę tą opraweczkę żeby nóżka sięgnęła do masy drugiej żarówki (styk 31) i przylutowałem. Efekt? Postojówki są, mijania są, drogowe są. Wszystko we właściwych ustawienia przełączników. Problem zażegnany. Dodatkowy plus tej roboty jest taki, że żarówka, która się zapalała przy włączonych postojówkach (ta w tym okieneczku), świeci teraz też przy włączonych światłach mijania. Gaśnie przy wyłączonych światłach.

 

Jeszcze tylko znaleźć zamiennik do tej co oświetla piktogram i będzie pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze tylko znaleźć zamiennik do tej co oświetla piktogram i będzie pięknie...

 

http://allegro.pl/zarowka-mini-12v-50ma-transparent-10szt-2-2zl-2591-i4550107006.html polecam te, lub wersję 14V, która jest w ofercie tego użytkownika (mają także różne kolory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/zarowka-mini-12v-50ma-transparent-10szt-2-2zl-2591-i4550107006.html polecam te, lub wersję 14V, która jest w ofercie tego użytkownika (mają także różne kolory)

 

To jeszcze przeproszę za pisanie nie na temat. Czy te żarówki podświetlają też piktogram od regulacji wysokości świateł i pokrętło regulacji grzania foteli z tą skalą? Bo tam też są żarówki, jak mnie pamięć nie myli, ale czy te same co w powyższej aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności