Skocz do zawartości
contradzik

osłona chłodnicy do B4 - gdzie to kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy wie ktoś ,gdzie można kupić osłone na chłodnice ? nigdzie tego nie moge znależć,nawet wsród asortymentu firmy Heko....,a kartonem nie będę zasłaniał,bo to okropnie wygląda ....pozdrawiam wszystkich użytkowników forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,czy wie ktoś ,gdzie można kupić osłone na chłodnice ? nigdzie tego nie moge znależć,nawet wsród asortymentu firmy Heko....,a kartonem nie będę zasłaniał,bo to okropnie wygląda ....pozdrawiam wszystkich użytkowników forum!

Kolego przy sprawnym układzie chłodzenia ( termostat!!! ) nie potrzebna ci nic przysłaniać. ja w zimie mam równo 90 stopni. Jak miałem niesprawny termostat miasto 90 stopni poza 70 stopni. B4 to nie polonez :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma chodzic jak nalezy nawet na mrozie tak jak pisał Miłosz.

Temperatura ma stac na 90 i koniec.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polonezie dobry termostat też załatwia sprawę :D.Znam to z autopsji :634:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę zasłania się po to, aby silnik szybciej osiągał te 90 stopni i tylko w tym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodnicę zasłania się po to, aby silnik szybciej osiągał te 90 stopni i tylko w tym celu.

 

W sprawnym układzie chłodzenia dopóki płyn nie osiągnie wymaganej temp. 90st. chłodnica jest praktycznie wyłączona z obiegu za pośrednictwem termostatu. Dlatego koledzy piszą, że termostat musi być sprawny . Przysłonięcie wlotu faktycznie trochę przyśpieszy proces nagrzewania, bo powietrze nie będzie owiewać górnej części chłodnicy, przewodów czy samego silnika, ale to są szczątkowe wartości, praktycznie bez znaczenia.

 

Że też się dałem wciągnąć w temat poruszany regularnie i setki razy wyjaśniany na forum....

 

contradzik - kupuj termostat - np. Wehler - przed montażem możesz go sprawdzić i będziesz miał święty spokój. Wszystko na ten temat znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej się nagrzewał i szybciej się może przegrzać. Po co Ci to ? To nie Żuk. Jak miałem Uno to zrobiłem taki numer a jak przyszedł cieplejszy dzień w zimie to musiałem szybciutko zjeżdżać na chodnik i wyciągać karton. Wg. mnie to nie ma sensu.:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodnicę zasłania się po to, aby silnik szybciej osiągał te 90 stopni i tylko w tym celu.

u mnie bez zasłaniania po jakichs 5km mam juz 90 stopni, takze nie wiem czy zaslanianie cos mi przyspieszy. Jak jest wszystko sprawne nic nie trzeba zaslaniac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat,auto jak w opisie i tez się zastanawiam nad przesłoną (w dobrym guście rzecz jasna).Kolejna zima na kalendarzu,do pracy mam jakieś 7 km i gdy dojadę na miejsce to ledwie 70 st. na wskazniku.To samo trasa,odkąd pamiętam (6 lat) to zagrzewał się tylko pow. prędkości 130-140 km\h i to też na chwilę,a odkąd wywaliłem kata, to 160-170 km\h nie robi na nim wrażenia i temp. na poziomie 85 st.Zanim mi ktoś odpisze że termostat jest walnięty to był sprawdzony i wszystko gra, mam też kilku kolegów z tym silnikiem co ja i mają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na zimę przysłaniam atrapę z przodu i z praktyki wiem, że to dużo daje, nawet przy sprawnie działającym układzie chłodzenia. Także oszczędźcie koledze contradzik komentarzy typu: "Po co to ci jest potrzebne" - o które kolega zapewne was nie prosi - tylko doradźcie mu, gdzie można kupić takową osłonę.

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj na Allegro tam jest wszystko do pasków.PozdraVWiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest z przed ponad roku także myślę że kolega contradzik juz sobie w tym poradził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezłego kotleta odgrzałem Sorrki.Gapa ze mnie.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że Kolega contradzik poszukiwał tego rok temu,ale teraz kolega Marazzz poszukuje takiej przesłonki,tak że temat raczej aktualny.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego poszukaj na Allegro tam jest wszystko do pasków.PozdraVWiam.

Niestety,na "aledrogo" nie ma.Też byłem w szoku.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności