Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

To może coś w zawieszeniu,przy wahaczach np.

Chociaż jeżeli z zawieszeniem jest ok to może faktycznie to skrzynia...

Ja bym jednak się skupił na zawieszeniu bo dziwne że tylko przy pierwszym ruszaniu jest taki objaw..,myślę że jakby skrzynia dawała takie objawy to chyba by musiała przy każdym ruszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu słaby/stary olej w skrzyni. Przy 1 ruszaniu jest zimny i nie ma swojej lepkości, jak się rozgrzeje już jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej jest czysty jak łza. Moze faktycznie jakis swozen przy wahaczu. Jutro na stacje wlece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całe zawieszenie najlepiej dobrze przetrzepać i zawieszenie silnika ze skrzynią może coś nie dokręcone skoro wszystko wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na zaprzyjaźnionej stacji i żadnych luzow , a jednak chrupnie sobie, sprubuje dokręcić całe zawieszenie , może gdzieś na srubie przeskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ,u mnie był problem z luźną śrubą pod akumulatorem trzymającej maglownicę ale z tamtej strony czyli z prawej mi hałasowało.

Może też warto sprawdzić mocowanie jej.Ja sprowadziłem auto 5 lat wcześniej i nic nie było robione przez ten czas z układem kierowniczym a jednak się obluzowało...normalnie ze dwa obroty musiałem dokręcić,a już chciałem też całe zawieszenie kupować.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie obadac wszystko pokolei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pytanie do praktyków - czy do AFN(110KM) podejdzie skrzynia z ATJ (115KM)? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie podano jakie rodzaj skrzyń stosowano do rożnego rodzaju silników.

 

http://www.dieselschrauber.de/Getriebe_Main.html

 

Passat (3B)

Do silnika AVF, a taki posiadam montowano, lub pasują skrzynie :

 

ELP, ELN - 6-cio biegowe

 

FCP, FCQ, FCR, FRF,FTS

 

Zastanawia mnie, czy skrzynie od silnika AVB i wcześniejszym AVG o oznaczeniu EEN równiez pasują do silnika AVF.

Do silnika 130 KM o oznaczeniu AWX natomiast jeszcze inne : FHN i GGB.

Jako, że noszę się z zamiarem przekładki z automatycznej EYF chciałbym wiedzieć jaka powinna być skrzynia.

Mam możliwość zakupu na allegro, od kolegi z forum, oraz mechanik który ma to robić może coś mieć ( najprawdopodobniej demontaż z powypadkowego samochodu wszystkiego w komplecie)

 

Chciałbym wiedzieć na czym stoję, żebym nie kupił zbędnej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za numer i z jakiej skrzyni pochodzi? 01E 301 108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to numer ze skrzyni (nie chce mi się sprawdzać :P ) to jest to tylko kawałek skrzyni. Np korpus skrzyni lub tylni dekiel skrzyni. Nic z tego numeru nie znajdziesz.... bo dużo skrzyń ma te same elemęty zewnętrzne... a w środku inne zębatki ;) Szukaj kodu..... 3 literowego ;)

 

 

Edit:

 

Pozatym numer jest błędnie odczytany... i nie kompletny (brakuje prawdopodobnie litery na końcu).

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To numer skrzyni od 2,0 TDI 136 km. Ciekawi mnie czy przypisuje do mojego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest numer skrzyni :wmorde Juz Ci pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałem tematu automatycznych skrzyni,

ale na moje konkretne pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

 

Padła mi skrzynia automatyczna.( zmiana biegów w trybie "d"

 

Passat b5 1999rok 1,9 tdi 110km. Automat 4 biegowy.

Problem objawia się w następujący sposób:

Po włączeniu biegu w tryb "drive" skrzynia odnajduje tyko 3 biegi i z niego rusza.

Możliwość zmiany biegów " ręcznie" czyli 3,2,1... działa bez problemu. Nie ma 4 biegu w trybie automatycznym.

Co sprawdziłem...

Olej jest.

Wszystkie styczniki suche. Nigdzie nic nie cieknie wiec rozkładam ręce.

Wsteczny działa bez problemu. Neutralny również. nadmienię że wcześniej nie było ze skrzynią najmniejszych problemów.

Przyjechałem normalnie w piątek wieczorem do domu w sobotę auto już nie działało.

 

Ratujcie bo mam mega mega problem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie moj problem polega na tym ze kupilem passata 1.9 tdi b5Fl z 2003 roku z szescio biegową skrzynia(z czego bieg 6 czasem wejdzie bez problemu a czasem zgrzyta, jesli juz wejdzie to trzeba ja przytrzymywac inaczej wyskakuje, jakies pomysly co jest przyczyna?)Po za tym jadac caly czas na piatym biegu obroty trzymaja sie w granicach 3000 przy 100km/h wydaje sie troche za duzo (czy mozliwe jest ze jakis magik zalozyl skrzynie z benzyniaka?) Pewnie bede musial zmienic skrzynie tylko nie wiem jaka bedzie pasowac tzn o jakim oznaczeniu.podaje nr VIN WVWZZZ3BZ3E368986 GDYBY KTOS MOGL POMOC BEDE WDZIECZNY DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj próbowałem odczytać oznaczenie mojej skrzyni z naklejki umieszczonej w bagażniku obok zapasu ale wiem że nic nie wiem, które to oznaczenie. Bardzo proszę o pomoc Zrzut ekranu 2014-05-23 23.54.07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat ERY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
automat ERY

 

wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niezbyt ogarniety jestem na tym forum, szukałem i szukalem ale odpowiedniego tematu nie znalazłem. Pytanie moje odnośnie wymiany skrzyni biegów automatycznej na manualną, ponieważ od jakiegoś czasu mi się coś pierdzieli i się zastanawiam nad wymiana. Autko passat b5fl 1.9TDI 101km silnik AVB a skrzynia to nie wiem.. Pytanie czy wszystkie skrzynie podejdą do tego silnika, bądź jakie podejdą..? czy z 130 konnego bedzie pasować? Dzieki z góry za odpowiedz!

 

 

Na nalepce kolo zapasówki wyczytałem ze to jest automat EPV

Edytowane przez Fleonago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia GGB 1,9 tdi ( AWX, AVG, AFN inne)przebieg okolo 30000km ( po kapitalnym remoncie) gw. info PW

Edytowane przez gery3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności