Skocz do zawartości
Gość loczek_ce

silniki 110 a 90 koni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość loczek_ce

jaka jest wizualna różnica między silnikiem 110 konnym a 90 konnym bo kupiłem tak jak mi powiedziano 110konny ale w 1995 roku nie było jeszcze anf ?? i chciałbym się dowiedzieć jak je odróżnić od siebie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numery silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

a gdzie się one znajdują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej po numerze silnika :D ,poza tym AFN wydaje mi sie że ma inną ciut pompe wtryskową i inne turbo ale tego nie zobaczysz.Sprawdz numer silnika pierwsze znaki numeru to symbol silnika i juz wiesz wszystko.

Może wyposarzenie coś ci podpowie AFN-y miały czesto białe tarcze zegarów. No i jeszcze jedno źródło nalepka w bagażniku. Tam masz napisane jaki silnik. :568:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

mam czarne zegary ale jak rano wstanę to sprawdzę

 

pisze w bagażniku 1z a na silniku jakby kątówką zdarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz 90ke niestety...poza tym masz na pewno felgi na 4 sruby, a AFN mialy juz na 5 - to tez taki maly szczegol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

przed kupnem pytałem sie tutaj czy to mozliwe że w 1995 r siedzi silnik afn ale zamknęli mi temat to ktoś powiedział że tam siedzi afn bo dałem link do aukcji na allegro a masz racje 4 szpilki zrobie może fotke i ją tu umieszcze ale jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi śrubami to chyba pojechałeś za mocno, AFN-y są też na 4 śrubach, to VR-y są wszystkie na 5-ciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nawciskali ci kitu z ta 110, ale 90 tez jezdzi i moze bedzie sluzyc lepiej niz przypadkowy afn. masz 1Z. najlatwiej afna poznac po turbinie. spogladam i juz wiem co za silnik, no chyba ze trafimy na nowsza wersje 90 ze zmienna gemetria. ale zawsze zostaje wlepa w bagaziku, a jak wlepy nie ma to bym sie zastanowil nad takim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie sugerowałem się filtrem oleju. Jak masz filtr FILTRONa i oznaczenie OP 525 to silnik 90 a jak OP 525/3 to 110. Ale jeżeli siedzi innej firmy filtr to zajrzyj np. tutaj http://ekatalog.intercars.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tymi śrubami to chyba pojechałeś za mocno, AFN-y są też na 4 śrubach, to VR-y są wszystkie na 5-ciu

 

To ty kolego pojechales AFN byly tylko z 5 srubami a jesli spotkales z 4 to przekladka, oczywiscie jesli nie pomyliles AFN z 1Z.

 

AFN byly tylko z 96 roku, mialy turbo z zaluzjami, maja 2 masowke, kola na 5 srob i jako jedyne tarcze przednie o srednicy 280 oraz kilka innych pierdol w osprzecie silmnika.

 

Na dziendobry niech nikt sie nie sugeruje pokrywa silnika bo 90 tez mialy taka przykrywajaca alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

fotki nie zrobiłem bo jakoś nie było kiedy ale sugerując się filtrem to mam 1z Op 525 ok to już wiem :) ale tak czy siak jestem z tego samochodu zadowolony tylko te klamki i elektryczne szyby żeby były lepsze to by było już całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tymi śrubami to chyba pojechałeś za mocno, AFN-y są też na 4 śrubach, to VR-y są wszystkie na 5-ciu

 

pokaz chociaz jednego AFN'a ktory ma 4 sruby w feldze :)

raczej Ci sie pomylilo z tym, ze 90 konne 1Z mialy felgi na 5 srub - to owszem ale nie odwrotnie

 

maja 2 masowke

 

z tego co mi wiadomo, 90 tez maja 2masowke, ale tu juz nie dam glowy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, co do dwumasówki to żadne (1Z) napewno nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze jakiś "nowy" z Białego sie pojawił ... zapraszamy na spotkania piwne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

nowy się pojawił bo passata kupił hehe bo peugeot na Białorusi się zapalił i trzeba było coś kupił dzieki za zaproszenie a co jest jakiś fan klub Białystok passata ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Najlepiej "sugerować się odpowiednikami filtrów FILTRONA lub Sędziszowa" to może sie okazać że mamy opla astro/corsę kombi cabrio a nie paska .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN miały chyba też tarcze na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFN miały chyba też tarcze na tyle...

1Z też miały tarcze na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1Z z taraczami na tyle :)

 

ja patrze na pompe zawsze i widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności