Skocz do zawartości
Gość loczek_ce

silniki 110 a 90 koni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skiba

to mnie oszukali bo mam bębny na tyle w 1Z a apropo problemu to wg mnie nie ma duzej roznicy miedzy tymi silnikami - mam 1Z , smigalem AFN i nie widze roznicy tych 20 kucy - jeszcze afn wiecej pali a nie czuje tej roznicy w mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mnie oszukali bo mam bębny na tyle w 1Z a apropo problemu to wg mnie nie ma duzej roznicy miedzy tymi silnikami - mam 1Z , smigalem AFN i nie widze roznicy tych 20 kucy - jeszcze afn wiecej pali a nie czuje tej roznicy w mocy

 

to zalezy jakim AFN'em smigales, jesli byl juz na wykonczeniu, to nic dziwnego ze nie czules roznicy, a druga mozliwosc to taka, ze jesli AFN byl zdrowy, to moze masz troche moc zwiekszona i stad takie porownanie. 20 kucy to nie jest malo, a juz na pewno nie za malo aby odczuc roznice. do tego troche wiekszy moment.

 

a ile pali Twoj 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AFN w automacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy się pojawił bo passata kupił hehe bo peugeot na Białorusi się zapalił i trzeba było coś kupił dzieki za zaproszenie a co jest jakiś fan klub Białystok passata ????????

 

fan klubu nie ma .... jest tylko kilku zapaleńców piwoszy ... a że akurat wszyscy śmigają pasztetami ... :cwaniak::cwaniak::cwaniak::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiba

trasa 4,5 , miasto w lecie 5 , w zimie 5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik

Przede wszystkim wydaje mi się że AFN ma inny zawór sterowania turbiną (N75). Widać to gołym okiem po otwarciu maski. 1Z mają taką kwadratową puszkę (na fotce zaznaczoną różowym kółeczkiem)

 

silnik_s.jpg

 

a AFN mają taką okrągłą i podłóżną.

zaworek.jpg

Do tego w AFN przewody ciśnieniowe są czarne a w 1Z fabrycznie kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w wygladzie n75 jest wynikiem innego sterowania turbina: podcisnieniowe vs nadcisnieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

silnik_s.jpg

 

 

 

do N75 to się zgodze i w 1z do tego nie ma tych przewodów z lewej strony obok kielicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiba

jesli sie nie myle to sa przewody od klimy i to nie ma zwiazku czy to AFN czy 1Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to są przewody od klimy, mam takie w 1Z:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik

Skiba, edde nie wiem o jakich przewodach mówicie. Ja mówię o czerwono niebieskim, który jest podpięty do tej kwadratowej puszki zwanej potocznie N75. W żadnym AFNie takich nie widziałem.

Jak pod machą np na zdjęciu znajdziecie coś takiego:

1Z.jpg

to możecie zamknąć ogłoszenie... 1Z.

Nie spotkałem się z kimś kto tak bardzo chciałby naciągać kupującego i zmienił by przewody, zawory i koła na 5 śrubowe by sprzedać jako 110 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... i w 1z do tego nie ma tych przewodów z lewej strony obok kielicha.

 

Barcik:

mówimy o przewodach od klimy, o których mówił damianko, cytowany powyżej a w oryginale poniżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustalcie najpierw gdzie jest lewa strona, bo dla jednych widze stojac przodem do samochodu a dla innych siedzac w samochodzie, a przewody od klimy to po stronie prawej ( siedzac w samochodzie ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na post, w nim fotka, pisze gość po lewej stronie obok kielicha a na fotce jeden kielich tylko widać a wokół niego tylko przewody klimy więc logicznym wydaje sie być że miał na myśli lewą stronę fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik
Barcik:

mówimy o przewodach od klimy, o których mówił damianko, cytowany powyżej a w oryginale poniżej ;)

eee... to co ma klima do silnika;) - mówimy o miękkich przewodach, a nie stalowych rurkach :).

Co do klimy to widziałem na zdjęciach fajnego passata który ma w opisie "klima", zdjęcie pokazuje iż faktycznie, są rury od klimy wokół kielicha, ale już na zdjęciu ze środka widać zwykłe pokrętła bez tych dwóch przycisków (AC/Obieg). Spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kolega Skiba powiedział,że przewody o których wspomniał kolega damianko to chyba klima (co ja potwierdziłem) i że to nie ma związku z rodzajem silnika ;)

 

uff, ciężki wątek nam się zrobił.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności