Skocz do zawartości
mb1

Stuki przy lewym przednim kole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio pojawiły się u mnie dziwne stuki. Podczas jazdy ze skręconymi kołami w lewo słychać regularne stuki wydobywające się z okolic przedniego lewego koła, przy jeździe na wprost i skręcie w prawo stukania nie słychać. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub do wymiany? Zrób test - skręć koła w lewo i mocno przyśpieszaj - jak stuka/terkocze to przegub. Zresztą może być też jakiś wahacz do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej któryś z wahaczy, przegub by tez bylo slychac jakby skrecal w prawo a pisze ze wtedy nie ma stuków...sprawdz luzy na koncowce drazka kierowniczego i łącznik stabilizatora :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ostatnio pojawiły się u mnie dziwne stuki. Podczas jazdy ze skręconymi kołami w lewo słychać regularne stuki wydobywające się z okolic przedniego lewego koła, przy jeździe na wprost i skręcie w prawo stukania nie słychać. Jaka może być przyczyna?

 

Ja miałem to samo tylko przy prawym kole wymieniłem przegób i było wszystko ok. koszt około 240 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej któryś z wahaczy, przegub by tez bylo slychac jakby skrecal w prawo a pisze ze wtedy nie ma stuków...sprawdz luzy na koncowce drazka kierowniczego i łącznik stabilizatora :ok:

 

a wlasnie ze nie, jak padniety lewy przegob to przy skrecaniu w lewo bedzie rzezil a w prawo nie:) miesiac temu wymienilem, ten sam objaw, jadac na wprost lub w prawo cisza, a w lewo stukanie

 

dobry przegob GKN Driveline 230 zl ewentualnie regenaracja starego oryginalu 200 zl (tak zreszta robia w serwisach VW jak spytasz o przegob powiedza ci 1800 nowy lub 750 jak oddasz stary - a wtedy wsadza regenerowany, oddaja zreszta w to samo miejsce co ja:).

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, sęk w tym że stuk który dochodzi nie jest zbyt głośny, takie delikatne pukanie, słyszem nie raz odgłos padniętego przegubu i był on o wiele głośniejszy raczej chrobotał niż pukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a myslisz ze u mnie to od razu walilo ze muzyki w aucie nie slyszalem? postepowal stopniowo. Pytanie czy jadac po duzych nierownosciach ale prosto (np na kostce ) cos stuka? jak nie i tylko przy skrecaniu w lewo to dla mnie jest to logiczne, wahacz by walil po nierownosciach a nie przy skrecaniu w lewo.

 

ale najlepiej to pojezdzic jeszcze, jesli to przegob - no kolo Ci sie nie urwie a i na pewno mu wiecej nie zaszkodzisz.

 

pozatym nie siedzimy u Ciebie w aucie i nie slyszymy wiec nie odpowiemy nigdy na 100% co jest powodem, my tylko naprowadzamy kolegow na to co moze byc nie tak wiec jesli nie masz jescze pewnosci to udaj sie do dobrego mechaniora niech popatrzy i oslucha.

 

pozdrawiam

Tomek

 

p.s. nie jestem hazardzista ale stawiam 5taka ze przegob lewy kto wchodzi? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub, przegub na 99,9% :) Jeżeli walnięty jest lewy przegub jak obstawiamy to przy skręcie w prawo wcale nie musi nic stukać. Jeżeli byłby to łącznik stabilizatora lub wahacz to będzie stukać na nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździmy, zobaczymy stuka już jakiś czas z taką samą głośnością, ale mimo to dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na bank przegub zewnętrzny. Podróbka to koszt około 350 zł, orginał minimum 700zł. Włąsnie wymieniałem i miałem takie same objawy. Jakiś ćwok źle mi założył gumę, która spadła i po jakimś czasie padł przegub.

 

Pozdro

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Na bank przegub zewnętrzny. Podróbka to koszt około 350 zł, orginał minimum 700zł. Włąsnie wymieniałem i miałem takie same objawy. Jakiś ćwok źle mi założył gumę, która spadła i po jakimś czasie padł przegub.

 

Pozdro

Tomek

 

z cenami nieco sie Toie pomylilo :wpale: pisalem jakie ceny dokladnie, i jaki przegob sprawdzalismy cowarto kupic w podrbce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO skoda, stwierdzili w moim passacie przegub wew prawy (jak rozpoznac czy wewnętrzy czy zewnętrzny? - mam nadzieję, że się nie mylą).

 

Widzę, że polecacie przeguby firm: Spidan, GKN Driveline gdzie mozna je kupic? Szukałem na allegro są tylko jakies taniochy po 100zł a nie chce ponownie za 10tys km wymieniac znowu przegubu dlatego szukam gdzie kupic jakiś lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegub wew prawy

 

No przeciez powiedzieli Ci że wewnętrzny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przeciez powiedzieli Ci że wewnętrzny....

 

 

No i okazuje się że w serwisie sprzedaz ponad wszystko. Pojechałem do serwisu Bosha i stwierdzili, że według nich to jest przegub zewnętrzny (mi też się tak wydawało) na szczęscie nie dałem się na ciągnąc w serwisie. Zapłaciłem 220zł za przegub spidana + 80zł wymiana i wszystko jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem do serwisu Bosha i stwierdzili, że według nich to jest przegub zewnętrzny (mi też się tak wydawało) na szczęscie nie dałem się na ciągnąc w serwisie. Zapłaciłem 220zł za przegub spidana + 80zł wymiana i wszystko jest OK

 

Tania ta wymiana - mi w serwisie Boscha w Piasecznie krzykneli za wymianę przegubu zewnętrznego 200PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez stuka i okazało się że to drążek kierowniczy lewy ;/ więc może u Ciebie tez to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mi stuka lewy zewn. może podpowiecie jakiej firmy kupić dobry i w miarę przystępny cenowo przegub. słyszałem ze w dieslach z powodu dużego momentu obrotowego lepiej wymieniać na te z górnej półki. ja mam 1.9 130 kucy z 2003 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mi stuka lewy zewn. może podpowiecie jakiej firmy kupić dobry i w miarę przystępny cenowo przegub. słyszałem ze w dieslach z powodu dużego momentu obrotowego lepiej wymieniać na te z górnej półki. ja mam 1.9 130 kucy z 2003 r.

 

ja kolego bym Ci polecał GKN driveline. Przeleciałem już 20 tysi od wymiany i od pukać nie stuka, a cena ok. 250pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,podlacze sie pod temat,bo u mnie podobna sprawa.Czasem przy cofaniu mam stukniecie i to raczej przegub,ktory jeszcze nie wiem.Problem jest rowniez taki ze choc zostalo wymienione cale zawieszenie +amorki,pasio zrobil sie twardy,takie mam wrazenie-to samo bylo przed wymiana zawiechy.Jadac z predkoscia ok 60km/h po nierownosciach wszystko sie w nim trzesie i nie mowie tu o jezdzie po dziurach jak lej po bombie.Wszystko czuc na kierownicy jakbym jezdzil na max gwincie i 18"felgach tragedia.Moze ktos mial taki problem?Czy to moga byc uszkodzone poduszki pod silnikiem,czy przegub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej od przegubu nie trzęsło by Ci się wszystko w środku. Na pewno byłoby go słychać podczas jazdy, przy ruszaniu lub na zakrętach - najczęściej terkotanie lekkie trzaski.

Co do poduszek, one mogą przenosić drgania na karoserię jak i na środek ale dziury w drodze raczej nie mają tu nic do rzeczy jednak warto sprawdzić. Często takie problemy występują przy usterkach w układzie kierowniczym np.przekładnia luzy itp.

A to zawieszenie dobrze złożone??

Co do stuknięcia podczas cofania to, przynajmniej u mnie czasami przednie klocki lubią puknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności