Skocz do zawartości
hepos

Odboje amortyzatora -tył jak je zamocować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

W obydwu amortyzatorach wypadła mi z gniazd guma będąca odbojem, co doprowadzilo do jej przerwania i zniszczenia. Dodatkowo osłona opadła na dół. Chcę wymienić obydwie osłony z odbojami, ale nie wiem w jaki sposób mocuje się tą gumę do gniazda. Czy ona jest tylko wciskana? Ze starego odboju został mi ten górny kawałek, ale jak go wcisnę w gniazdo to zaraz wypada.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest on na wcisk w gniazdo

ja obecnie tez mam porwane bałwanki ale skleiłem je mocna tasma przylepna techniczna a sam brzeg balwanka ktory wchodzi do gniazda obwinałem izolacja parciana by bylo szorstko i cała zime sa na swoim miejscu

wiem ze powinienem dac nowe odboje i osłony ale narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe odboje też czasami potrafią odpadać, ja dodatkowo przykręciłem na 2 wkręty(tylko muszą być krótkie), przez alu mocowanie i teraz nie wypada:). Jedyne oryginalne mocowanie to na wcisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nowe odboje sachsa nie wypadają z nowych poduszek lemfordera, aczkolwiek podejrzewam, że zluzowanie odbojów to kwestia czasu. Pomysł z wkrętami wydaje się być niezły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dodatkowo przykręciłem na 2 wkręty

 

sorry, nie wierze :o

tyle tego gnoju przewaliłem, ze ani razu nie zdarzylo mi sie zeby odboje sie nie trzymaly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry, nie wierze :o

tyle tego gnoju przewaliłem, ze ani razu nie zdarzylo mi sie zeby odboje sie nie trzymaly..

 

Widocznie za malo. Mi poza moim trafily sie conajmniej 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie za malo. Mi poza moim trafily sie conajmniej 2

 

to proponuje kupic w koncu cos lepszego typu kayaba czy monroe. Te nie wypadaja. Chyba, ze sie je odwrotnie założy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuję klej do szyb, nie ma mocnych na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to proponuje kupic w koncu cos lepszego typu kayaba czy monroe. Te nie wypadaja. Chyba, ze sie je odwrotnie założy

a byś sie zdziwił monroe bylo wsadzone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem: Spadają mi odboje w tylnych amortyzatorach i gdy są na dole, strasznie skrzypi w samochodzie. Czasami na nierównościach same wskoczą na swoje miejsce i wtedy nie piszczy. Czym można je przykleić, żeby były cały czas na swoim miejscu, czyli na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One mają być umieszczone trwale w górnym mocowaniu więc możesz użyć choćby kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności