Skocz do zawartości
Supernorby

Przełącznik zespolony - czy będzie działał nowszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

padł mi przełącznik zespolony w Passacie, a mianowicie nie działa włączanie świateł długich (pozycja "od siebie" ale działa miganie światłami długimi)

 

W samochodzie mam chyba najprostszy model "manetek" (bez regulacji prędkości działania wycieraczek na danym "biegu"). Mam możliwość kupienia przełącznika zespolonego trochę nowszego a mianowicie tego:

 

http://allegro.pl/przelacznik-zespolony-kombajn-volkswagen-passat-b5-i2765267332.html

 

 

Czy będzie jakiś problem z działaniem i montażem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz kupować. Na pewno będzie pasował. Choć można pokusić się o założenie manetki z tempomatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym wymieniac to tez bralbym z tempomatem, ale nie ten tani szajs topranu ;) Moze na razie nie widzi Ci sie tempomat, ale za jakis czas zmienisz zdanie i bedziesz mial juz manetke jak znalazl:) Podlaczenie to tylko pare przewodow i po klopocie, a na trasie sie przydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli mialbym wymieniac to tez bralbym z tempomatem, ale nie ten tani szajs topranu ;) Moze na razie nie widzi Ci sie tempomat, ale za jakis czas zmienisz zdanie i bedziesz mial juz manetke jak znalazl:) Podlaczenie to tylko pare przewodow i po klopocie, a na trasie sie przydaje:)

Używana oryginalna manetka tempomatu jest lepsza od nowej w zamienniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tempomatu nie bede już montował bo za 2 góra za 3 miesiące passatem tym nie bedę już jeździł :) Przekazuję go ojcu a sam myślę .... właśnie... o B6, A3 Sportback, A4 B7 (najmniej mi się podoba), Lancer no i E90 ...duży mętlik w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup manetkę z tempomatem, jak cię najdzie to sam podłączysz, na forum jest opisane co i jak. Super sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się wtrącić do tematu;) mam do wymiany manetke tempomatu bo załącza mi sie tempomat tylko jak mam włączony kierunek w prawo, czy od passata b5 fl też bedzie pasować????czy musze kupować cały zespolony z wycieraczkami, czy wystarczy tylko od strony kierunkowskazów i temp.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwole się wtrącić do tematu;) mam do wymiany manetke tempomatu bo załącza mi sie tempomat tylko jak mam włączony kierunek w prawo, czy od passata b5 fl też bedzie pasować????czy musze kupować cały zespolony z wycieraczkami, czy wystarczy tylko od strony kierunkowskazów i temp.???

Będzie pasowała od modelu po lifcie a nawet od skody. Możesz kupić samą manetkę od kierunków. Nie musisz kupować z manetką wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge znalezc caly opis wymiany manetki kierunkowskazow z tempomatem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Supernorby, a sprawdzałeś główny włącznik świateł? on też jest często przyczyną braku świateł drogowych.

też miałem taki problem, że migawka działała, a włączenie drogowych "od siebie" już nie. u mnie pomogło samo wyciągnięcie włącznika i przeczyszczenie styków w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie moge znalezc caly opis wymiany manetki kierunkowskazow z tempomatem????

Tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać kolejnego tematu powiem krótko:

Nowa manetka z FEBI'ego to koszt ok 48 zl, więc chyba nie majątek, a przynajmniej nowe styki i pewnie na kilka lat wystarczą. Nie wiem czy jest sens pakować się w używkę od ponad dwudziestoletniego auta.

 

W poniedziałek zakładam :) Jak ktoś zainteresowany, podzielę się wrażeniami (instalacja u mnie w paszczku gdzieś gubi 2 volty prądu - mierzone przy żarówkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dodac temat pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dodac temat pytanie ?

 

Za świeży na forum jesteś by takie rzeczy robić. Szukaj podobnego tematu i w nim pisz.

 

Nowa manetka z FEBI'ego to koszt ok 48 zl, więc chyba nie majątek, a przynajmniej nowe styki i pewnie na kilka lat wystarczą. Nie wiem czy jest sens pakować się w używkę od ponad dwudziestoletniego auta.

 

Już sama jakość wykonania (pod względem wyglądu) mi się nie widzi by montować zamiennik - ale co kto woli. Ja latam na używce i nie narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sama jakość wykonania (pod względem wyglądu) mi się nie widzi by montować zamiennik - ale co kto woli. Ja latam na używce i nie narzekam ;)

 

 

 

Magoo z ciekawości zapytam, o ile masz niższe napięcie przy zapalonych żarówkach względem aku? Mierzyłeś może? Styki tam pracują od 20 lat... nie mają szans się nie zetrzeć. Mniej czy więcej, co za róznica, wkrótce będzie to samo. Chyba, że masz dobre dojścia na oryginał z aso to się pochwal na pw, Ty zarobisz i obydwaj być może skorzystamy :D

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magoo z ciekawości zapytam, o ile masz niższe napięcie przy zapalonych żarówkach względem aku? Mierzyłeś może?

 

Nie mierzyłem. Jak masz spadek napięcia na żarówce to załóż przekaźniki i żarówka będzie mieć pełne napięcie - jak z AKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce patentow zakladac w aucie, wole utrzymac serię, jak fabryka zaprojektowala.

Wymieniam przelaczniki i zobaczymy co z tego wyjdzie (juz wiem, ze wlacznik zespolony swiatel na desce zabiera 0,30 V)

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie pasowała od modelu po lifcie a nawet od skody. Możesz kupić samą manetkę od kierunków. Nie musisz kupować z manetką wycieraczek.

 

Od Audi A6 C5 też pasuje. U mnie przy wrzucaniu kierunku zapalały się czasem długie, wymiana manetki pomogła. I bogu dzięki, że to nie przełącznik świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik wymieniony. Całkiem dobrze wykonany zamiennik przez FEBI'ego, praktycznie nie do odróżnienia.

manetka upload.jpg

 

Panowie, mam teraz napięcia rzędu:

 

Przy aku - włączony silnik - 13,9V

Przy zarowce pod obciazeniem, włączony silnik- 12,3V

Kostka od tyłu przy włączniku zespolonym na desce, na wyłączonych światłach 13,6V, przy włączonych 12,3V czyli tyle samo co przy żarówce. Wymiana przełącznika (manetki) ciut dała, jakieś 0,4V, ale mimo wszystko mam wrażenie, że to mało.

Gdzie szukać spadków, a może tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadków upatruj w długich, cienkich kablach...

Tak jak pisano wcześniej - chcesz uniknąć spadków? Montuj przekaźniki + jak najkrótsze kable.

Instalacje robione z oszczędności bez przekaźników mają to do siebie, że gubią prąd przez co światła są słabsze.

Nie jest to wcale bardzo dużo roboty, można zrobić to bez większej wiedzy, przy odrobinie czasu i dokładności, by połączenia były pewne i odpowiednio zabezpieczone.

Jeśli masz taki spadek na żarówce, to różnicę w jasności odczujesz dość znacznie - dlatego uważam, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności