Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

A blokowałeś w Windowsie dostęp oprogramowania do netu ?

Wygląda na to ,ze chyba nie.

Samo wyłączenie W-Lan na czas diagnozy nie zawsze wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba kabelek uwalony wiec czas na nowy a z chin to miesiac idzie wiec musze nabyc cos u nas tylko gdzies czytalem ze ten naj.12.....cos tam nie zrobie nic z silnikiem 1.6 tdi ????? ma moze ktos do sprzedania w rozsadnej cenie ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM tez mam problem z HEX-CAN-USB komputer po zainstalowaniu sterownika z płytki wykrywa ROSS TECH INTERFACE poprawnie ale po włączeniu programu i probie zrobienia test wyskakuje komunikat status ok i dwie jakieś daty natomiast interface not found co radzicie pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma ryż to trzeba o niego dbać żeby nie usechł od Wi-Fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem tutaj nowy na forum i od razu mam prośbę. Dzisiaj uwaliłem swojego vcds 12.12 (FT232RL Atmega162) może ktoś mi pomoże i podeśle działający wsad oczywiście starszy bo wiem ze 12.12 jeszcze nie ma.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam problem ze swoim kabelkiem HEX-CAN w menadżerze urządzeń w ogóle mi go nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mysle ze forumowicze pomoga mi w adaptacji a moje pytania otóż dzis kupilem kabelek do swojego passata b5 mialem zamiar w nim zrobic domykanie szyb z pilota i inne pierdulki otóż problem jest w tym ze kabel sie laczy ale nie wiem jak uruchomic pomocnika kodowania a jak go uruchomie to jest pole do zaznaczania bitow ale bez opisow program posiadam vcds 10.6 po polsku nr mojego modułu komfortu 1J0 959 799 AH proszę o jakies wskazowki porady jak mozna to ogarnąć w razie czego to moj email [email protected] lub gg 3677447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy i mysle ze forumowicze pomoga mi w adaptacji a moje pytania otóż dzis kupilem kabelek do swojego passata b5 mialem zamiar w nim zrobic domykanie szyb z pilota i inne pierdulki otóż problem jest w tym ze kabel sie laczy ale nie wiem jak uruchomic pomocnika kodowania a jak go uruchomie to jest pole do zaznaczania bitow ale bez opisow program posiadam vcds 10.6 po polsku nr mojego modułu komfortu 1J0 959 799 AH proszę o jakies wskazowki porady jak mozna to ogarnąć w razie czego to moj email [email protected] lub gg 3677447

 

 

Poczytaj temat " MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG" Jeżeli masz samochód taki jak w podpisie to z szybami powojujesz przy użyciu VDC Pro i kablem VAG KKL com. Kodowanie długie i uruchomienie szyb przy użyciu klona VCDS jest możliwe w VW B6.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje Mario11 o tym co napisałeś czytałem juz chodzi o przekodowanie modułu komfortu ale czy jest to gra warta świeczki.

?jest to sprawdzony sposób kabel który posiadam to hex can na chipie atmega 162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy i mysle ze forumowicze pomoga mi w adaptacji a moje pytania otóż dzis kupilem kabelek do swojego passata b5 mialem zamiar w nim zrobic domykanie szyb z pilota i inne pierdulki otóż problem jest w tym ze kabel sie laczy ale nie wiem jak uruchomic pomocnika kodowania a jak go uruchomie to jest pole do zaznaczania bitow ale bez opisow program posiadam vcds 10.6 po polsku nr mojego modułu komfortu 1J0 959 799 AH proszę o jakies wskazowki porady jak mozna to ogarnąć w razie czego to moj email [email protected] lub gg 3677447

 

Tutaj masz programik do uruchomienia domykania szyb i innych bajerow w module komfortu. Zrobi wszystko za Ciebie

http://www.motordiag.cz/mkm/full/index.php

 

ja u siebie uruchomiłem szyby bez problemu tym programem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

VCDS ver 10.6.3 pl, wyskakuje komunikat o przekroczeniu ważności, out of date itd.

Jaka datę ustawić w komputer żeby zadziałało? :-? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na dzień kiedy działał OK np. kiedy go kupiłeś.

Chyba ze masz go od kilku dni to proboj cofać lata i sprawdzaj kiedy komunikat nie będzie się pojawiał.

Moja propozycja połowa 2013r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co kupiłem, jutro sprawdzę. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz programik do uruchomienia domykania szyb i innych bajerow w module komfortu. Zrobi wszystko za Ciebie

http://www.motordiag.cz/mkm/full/index.php

 

ja u siebie uruchomiłem szyby bez problemu tym programem.

Pozdro

 

Motordiag tylko i wyłącznie do Passata 3BG na pełnym CAN. Kolega ma sterownik 1J0 więc tylko kkl com i VCD Pro. Ja tym robiłem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

VCDS ver 10.6.3 pl, wyskakuje komunikat o przekroczeniu ważności, out of date itd.

Jaka datę ustawić w komputer żeby zadziałało? :-? :-)

 

Po prostu zamykaj ten komunikat krzyżykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, ale nadal licencja jest nieważna.

Inna sprawa, VCDS Beta 11.6.0 - używana do dzisiaj bezproblemowo, nigdy z dostępem do sieci. Dzisiaj pojawił sie komunikat o wygaśnięciu licencji. Przeinstalowanie od nowa nic nie daje. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamykam, ale nadal licencja jest nieważna.

Inna sprawa, VCDS Beta 11.6.0 - używana do dzisiaj bezproblemowo, nigdy z dostępem do sieci. Dzisiaj pojawił sie komunikat o wygaśnięciu licencji. Przeinstalowanie od nowa nic nie daje. Jakieś pomysły ?

 

Jeżeli masz kabelek z e-service to wersja VCDS 10.6.3 PL udostępniana przez nich jest "demo" czyli nie pełna.. Licencja nie będzie na zielono. Spróbuj zainstalować jeszcze raz kabel i program Beta 11.2, (11.3), (11.6). Miałem tak parę razy jak się bawiłem kablem z e-service i VCDS 11.11.0 i 11.11.2, a nie Beta 11.2 ,11.3 i 11.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...od pewnego czasu mam problem z moim kabelkiem hex can klon...Vcds 11.11 łaczy sie kazdym sterownikiem lecz po 10sec. wywala bład (too many communication errors) miał ktos z was moze taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nadal poruszam znany już temat, czy ktoś może posiada działający wsad do kabelka"ryż"?

Ja miałem jakiś stary wsad i sam się on nawet bez netu aktualizował z programy VCDS AKP 10.6.5 PL.

Teraz wsad się wysypał w interfejsie i chciałbym go ponownie zaprogramować.

Pomoże ktoś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechu ,pisałeś do mine na PM.Jak znajdę to Ci podeślę.

 

1.Z tym wsadem jest tak że laptop NIE MOŻE MIEĆ NIGDY DOSTĘPU DO INTERNETU!

Nawet jak zainstalujesz czystą windę ,potem Adako i nawet przy wyłączonym programie włączysz internet (np. na czas instalowania sterowników) , to i tak VCDS ściągnie aktualizacje którą wgra po uruchomieniu programu nawet bez internetu.

 

2.Nie ważne czy instalujesz program ,czy rozpakowujesz przez PPM.

 

3.Jeżeli chcesz tego używać (jak wiele innych programów "made in china" ) ,to kup laptop w cenie 200pln IBM ,DELL D600 z którego usuń sterowniki Modemu i LAN.Wi-FI usuń.

 

Gwarantuję Ci święty spókuj.

 

Ja swego czasu wgrywałem wsady co dzień ,teraz problem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności