Skocz do zawartości
Gość niemrawy

Kto ma gaz w tym aucie>> Passat B5 98r 1.8 20V Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niemrawy

Witam wszystkich i z zapytaniem do was kto ma instalacje gazową w automacie Passat B5 1.8 20v bez turbo 98r automat nie tiptronic 4 biegi rocznie robie niewiele około 8-10 tys koszt założenia+ przeglądy chyba wydają mi sie bezsensowne przy moich przebiegach ile wam to pali.? po miescie moje zużycie benzyny zależy jak czapka rano upadnie na czoło to lekko jadąc 11 w dużym ruchu 13 srednio miesięcznie 11,5 czasem 10,5 w trasie pali 7-8 mnie się wydaję ze gaz zakładać to niema sęsu co wy nato ?

 

,a kto ma niech napisze ile wam palą gazu ? i jak to sie sprawuje POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych przebiegach gaz zwraca się po ok. 1 roku i 4-6 miesiącach. Cenę sekwencji założyłem w granicach 2400-2700 (za np BRC). Z doświadczenia i opowieści "zagazowanych" wiem, że po założeniu instalacji jeździ się więcej (przyjemniej tankować), więc okres "odrabiania" kosztów instalaji zminiejszy się. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam automata ale pewnie spalanie bedzie podobne i wyniesie ok 10-11l na 100 km

w gre wchodzi tylko sekwencja wiec to wydatek ok 2800

napelnienie zbiornika 50l (kolo zapasowe) to 100 zl

wiec masz prosty wynik ze 100km kosztuje jakies 20zl

 

poszukaj dobrego instalatora bo to podstawa

 

ciesz sie instalacja - :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Od kilku dni jeżdżę zagazowanym B5 1.8 20V manual. Instalacja BRC sequent 24. Jeszcze pare kilometrów i pierwsza regulacja. Zużycie chyba trochę wysokie, bo ok. 11,5l/100 (80%trasa). Da radę coś zmniejszyć przy regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kecaJ

Moje smoczysko 1.8 125kM Automat kombi 20V trasa do 120km/h 8,2l/100km miasto 13l/100km i choćbym pękł nie zejdzie niżej bez utraty mocy! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtasZ

Hej

 

kecaJ jaką masz zainstalowaną instalacje gazową (firma typ ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiix

ja mam dopiero instalace od 250km i jeszcze nei wiem jakie mam spalanei ale narazie jest ok a centralke mam vector, wtryski valtek reduktor ovl

 

o spalanie napisze juz niedługo ale jesli nawet po miescie spali mi 12-13 gazu to i tak taniej o 20 zeta spokojnei niz 11-12 benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszło mi 11,24l gazu na 100km. Niby to była trasa, (365km), ale drogi podlasia i lubelszczyzny, ciągłe zatrzymywania z powodu remontu dróg, wyprzedzanie tirów, ciągników, kombajnów i innych wynalazków rolniczych. Sam przejazd przez Lublin zajął mi ok. 40 minut bo załapałem się na szczyt. Styl jazdy dość agresywny, miejscami prędkość powyżej 150km/h, więc chyba nie jest tak źle. Po powrocie do domu mam przegląd gwarancyjny w zakładzie zakładającym mi gaz, zrobiłem dopiero ok 1500km. Jednak tankowanie to czysta przyjemność - do pełna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiix

ja po pierwszym tankowaniu i prze pierwsza regulacja wyszlo mi dokładnie 15 itrow , al e to przed pierwsz regulacja i pierwszy bak gazu a zreszata jazda czasem mocny but w podłoge i 70% miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdziłem takim ok poł roku 1.8 20v 125km gazu zeżre ok 12-13l w miescie i wiecej trasa 9l mniej sie nie da poniewaz i tak ten silnik trzeba wkrecac na wysokie obroty zeby choc troche poczuc mocy

a juz trasa nad morze przy włączonej klimie i 5 osobami nie pozwalała schodzic ponizej 3.5tys obrotów zeby cos wyprzedzic stad nie wierze że mozna spalic mniej chyba że zamula się na dobre i jeżdzi jak Jas Fasola.:debil

Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że nie potrafisz jeździć . To co w moim podpisie pali 14 w mieście i 12 w trasie ---gazu. Rodzina ma takie jak twoje i miasto 10-11 , trasa do chorwacji , auto załadowane i więcej jak 8 nie chciał spalić. Automat to litr ekstra.

 

Gazuj kolego i nie słuchaj głupot -- podstawa to STAG300 na dobrych gratach (Silver + Hana) albo LR OMEGAS no i ktoś kto potrafi to zainstalować ( a nie wrzucić pod maskę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dobrych gratach (Silver
To nie jest dobre dużo lepsze rozwiązanie i dużo tańsze to AC R01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiec jaka polecacie instalacje do tego silnika z automatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie silnik z turbo i wlożonego STAG 4. bez problemu daje sobie radę i nie czuje żadnej utraty mocy na LPG. może u Ciebie wystarczy STAG 3. ogólnie polecam no i te koszty jazdy na gazie:dobrze silnik uruchamia sie na benzynie po 30 s przechodzi na gaz. jak nie obserwujesz kontrolki to nawet nie poczujesz, w którym momencie sie to zadziało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stag to tylko sterownik -- napisz jaki masz reduktor i wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski magicJet a reduktor Tomassetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !! ja mam instalke BRC koszt 2500zł mam ja już od 7 miesięcy i przejechałem juz na niej 10 tyś !!! instalacja rewelacyjna u gazownika byłem tylko na adaptacji zaraz po założeniu !!! spalanie w mieście 10,5 a trasa około 8,5 !!! zbiornik 50L w kole tylko że mieści mi się około 37 litrów!!!! wydaje mi się ze troszkę za mało ???? ile się wam mieści w zbiorniku gazu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten reduktor to bieda, wtryski też -- napisz jeszcze które tomasetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbiornik 50L w kole tylko że mieści mi się około 37 litrów!!!! wydaje mi się ze troszkę za mało ???? ile się wam mieści w zbiorniku gazu????

 

Ja mam zbiornik 53l, pierwsze tankowanie weszło 48l a teraz jak wyjeżdżę aż się instalacja wyłącza to zalewam 42 litry (mam lekko podgięty drut od pływaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do butli 50l ma wejść dokładnie 40l gazu, bo według przepisu butle mogą być napełniane w 80%, ja jak montuje butle to zawsze podginam pływak żeby wchodziło 90-95%,

black1985
Pamiętaj że nigdy butli nie wyjeździsz do końca,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności