Skocz do zawartości
Gość lukerahl

Czeska Praga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukerahl

Niedawno byliśmy z dziewczyną + siostra i jej narzeczony na weekendzie w Pradze:)Posta adresuje do wybierających się:) pokonanie ponad 500 km w jedną stronę zajęło nam troszkę dłużej niż myśleliśmy,startowaliśmy z Chrzanowa(już mieszkam w tym miasteczku:)korki,stan dróg itd itd....chciałbym od razu przestrzec przed taxi driverami Praskimi--większych skurwy..(przepraszam ale nie mogę sie powstrzymać) nie widziałem, buraki chcą tylko kasę zdzierać nie oferując usług jakie powinni...na plus do mojego rodzinnego Krakowa zalicze: cudowne mosty(stylowe , w starszym stylu nadające miastu,szczególnie w nocy niepowtarzalnego charakteru.metro-naprade szybka komunikacja(żałuję że w pierwszą noc pojechaliśmy pasiem i.....spędziliśmy 2,5 godziny na poszuzkiwaniu mojego autka:):):):):), rozkład uliczek położony na różnuej wysokości co znacznie lepiej wygląda niż Kraków....cudowna Katedra w Hradczanach, świetne jedzenie za niewielkie pieniądze...na minus Czesi-beznadziejni..no może jeszcze kilku młodych przedstawicieli było ok,taksówkarze---jak już pisałem,Generalnie polecam!!!!!!!!Warto zobaczyć to jedno z piękniejszych miast w Europie...jak ktoś będzie chciał jakieś info pisać...do jutra jestem w Krak i mam neta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z noclegami ???

też się wybieram na któryś weekend z żonką :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerahl

co do noclegów to myśle że nie ma co patzreć na lokalizacje,tak jak pisałem wcześniej jest tam metro i bardzo szybko można się przemieścić do centrum,my płaciliśmy 70zł za osobe i jak na warunki było to baaardzo drogo..ale to cena załatwiania wszystkiego dzień wcześniej przez znajomych znajomych kolegi:):)spokojnie można zejść z tej ceny i ieć naprawde dobre warunki,polecam wyjazd tak po sezonie..teraz Praga jest strasznie zatłoczona...acha dużo tańszą alternatywą są pokoje w akademikach...tam uż naprawde nieduże pieniądze się płaci ale komfort podejrzewam kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo tańszą alternatywą są pokoje w akademikach...tam uż naprawde nieduże pieniądze się płaci ale komfort podejrzewam kiepski

Ja korzystałem z tej formy noclegów i było naprawdę gitarrra! Jak cały dzień śmigasz po Pradze i w dodatku raczysz się browarkami, to w nocy tylko śpisz i rano znowu w miasto. Pod prysznicami tez nie najgorzej - tak więc polecam!

Co do taxi, to może trafiłeś na jakiegoś buca, bo akurat mnie i ekipę przewiózł po niższej stawce (uzgodnionej przed wejściem do taryfy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko albo aż zostało ją urobić że nie do wuja do Gdyni ...a do Pragi na długi weekend sierpniowy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leseser

mam banalne pytanie jesli chce zabrac dziecko jaki dokument musi posiadac?? bo brat chce jechac z malzonka ale dziecko nie ma zadnego dokumentu musi cos miec czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam w Pradze akademiki - zwykle spałem na Strahovie (10 wielkich akademików, niedawno wyremontowane), a teraz w drodze powrotnej z Chorwacji zaklepałem sobie miejsce w hostel Dejvice - zobaczymy jak będzie.

Cena - 700 KCZ za pokój za noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko musi mieć paszport albo być wpisane do paszportu rodzica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leseser

to dziecko chodzi do przedszkola czy wystarczy ze w urzedzie wpisza ja do paszportu rodzica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie myle to jeden z rodziców musi wyrobić wspólny paszport dla siebie i dziecka, więc prościej jest wyrobić osobny paszport dla dziecka. W obydwu przypadkach potrzebna jest zgoda dwojga rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leseser

akurat ze zgoda nie ma problemow z tym ze brat wybiera wie w poniedzialek na urlop do krakowa i zakopca i chcial zajechac do Pragi ale widze ze nic z tego :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się do Pragi na majówkę mam już zarezerwowany hotel, ale hotel życzy sobie 25E na dobę za Parking :wkurzony, kolosalna cena jak za parking, jak to wygląda z parkowaniem samochodów np. na ulicach tak jak to bywa u nas w PL? czy są jakieś wyznaczone parkingi ? płatne bezpłatne w jakich cenach orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co byłem ostatnio (czyli w 2008 roku :haha ) to parkingi w centrum były płatne. Tak samo na starówce koło Hradczan. Ja parkowałem przy hotelu Savoy (czy Grand... już nie pamiętam) w takiej bocznej uliczce. Były tam parkomaty, ale była to też sobota, więc nie trzeba było nic płacić.

 

Nie wiem, czy są jakieś wyznaczone parkingi, ale ja po prostu patrzyłem gdzie i jak parkują miejscowi i czy nie mają za szybą jakiś przepustek, czy coś w tym rodzaju. Jeśli wszystko było ok, to i ja stawałem. I jak do tej pory żaden mandat nie przyszedł. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybieram się do Pragi na majówkę mam już zarezerwowany hotel

Również 3 majowe dni spędzę z żoną w Pradze. Hotel również zarezerwowany.

 

ale hotel życzy sobie 25E na dobę za Parking

hmmm....Muszę sprawdzić jak to jest w moim hotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jedziemy na majówkę.

 

Byliśmy już w tym roku.

Auto zostawialiśmy w hotelu i 5 dni tylko metrem się poruszaliśmy - tanie i wygodne.

Moge polecić także przewodnika z usług korzystaliśmy - cena ok 40zł za osobę (podam na PW żeby nie robić reklamy itp). Naprawdę ciekawie opowiadający , Polak, mieszkający 7lat w Pradze.

 

Damian,

Do zobaczenia w Pradze :D hehe jazda autostradą do przyjemnych nie należy ale idzie się przyzwyczaić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to grubo, ja też jadę na majówke, może jakiś mały zlocik zrobimy :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możemy, potem obowiązkowo piwko hehe (za tą cene to grzech nie wypić kilku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to grubo, ja też jadę na majówke, może jakiś mały zlocik zrobimy

Ja się będę kręcił wokół Mostu Karola (i nie tylko) w dniach 4-6.maj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności