Skocz do zawartości
Gość sulim

automatyczne zamykanie szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość utini

A mozna w jakis sposob dodac do menu opcje "Convenience"? U mnie sa pozostale opcje a tej nie ma...

 

...ale domykanie dziala, tylko trzeba przytrzymac dluzej i trzymac caly czas, az sie zamkna szyby.

 

Co zrobic zeby sie jeszcze przy zamykaniu skladaly lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Brak opcji Convenience w menu. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs
A mozna w jakis sposob dodac do menu opcje "Convenience"? U mnie sa pozostale opcje a tej nie ma...

 

...ale domykanie dziala, tylko trzeba przytrzymac dluzej i trzymac caly czas, az sie zamkna szyby.

 

Co zrobic zeby sie jeszcze przy zamykaniu skladaly lusterka?

 

Nie da sie niestety:mad:

 

Co do opcji convinece musi byc... jesli nie ma znaczy ze nie masz MFA+ tylko zwykle.

 

Co do samego zamykania tak jak pisali inni, długo trzymasz przycisk na pilocie ( mozesz zarówno zamknąc jak i otworzyć szyby ) lub trzymać palec na klamce jesli jest kessy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA+ to inny hardware czy inny software w MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Witam!!!

 

Mam wielką prośbę odnosnie opcji MFA+

Możecie mi napisać co można zmienić poniższymi opcjami komputera. Nie chciał bym eksperymentować metodą prób i błędów. Trochę wczesniej eksperymentowałem i pozmieniałem, że teraz musze odkęcać sprawę domykania szyb i drzwi bo niechcący zmieniłem

 

Convenience: ->Mirror adjust (both, individually, back)

 

Light&Vision: ->Coming home(time)

->Leaving home(time)

->Comfort indication(on/off)

->factory settings

 

Winter tires: ->speed km/h

 

Units

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc w tej sprawie

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Light&Vision: ->Coming home(time) -- czas, przez jaki beda sie swiecic swiatla po wylaczeniu silnika (znajdz posta na ten temat, bylo niedawno)

->Leaving home(time) -- jak wyzej, tyle ze bodajze ile swiatla maja sie swiecic po odryglowaniu drzwy (sprawdz bo tego nie jestem pewien, z nazwy tak powinno byc)

->Comfort indication(on/off) -- eee, szczerze to zapomnialem, ale ostatnio tez w tym dokladnie Forum bylo na ten temat, nie dalej jak ze 2 tygodnie temu, luknij prosze...

->factory settings -- przywraca ustawienia fabryczne, jak pomotasz, moze pomoc, choc niekoniecznie

 

Winter tires: ->speed km/h -- korekta pomiaru predkosci dla opon innych niz fabryczne, czytaj zimowych

 

Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

 

 

Convenience: ->Mirror adjust (both, individually, back)

 

Units

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc w tej sprawie

 

Marek

 

Both - ustawiają się obydwa lusterka tzn, ustawiasz lewe a prawe się automatycznie dostosowuje"

Individual - osobno ustawiasz

Back - tego nie mam ale myślę że obniża się prawe lusterko przy wrzuceniu wstecznego żeby było widać np krawężniki lub linie na parkingu. Po wrzuceniu innego biegu wraca na swoje miejsce.

 

Unit- jednostki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back to chyba po prostu powrót do menu "wyżej" ale jeśli by to było tak, jak piszesz Vvalery, to byłoby super. Dziś sprawdzę, jeśli to jest to - napiszę.

 

Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Jesteście super :-))

 

Dzięki serdeczne za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisalem wczoraj - Back to jedynie powrot do poprzedniego menu....

Dzieki yanon za mile slowa ;-)

 

Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak jak napisalem wczoraj - Back to jedynie powrot do poprzedniego menu....

Dzieki yanon za mile slowa ;-)

 

Rev

 

Ale taka funkcja jest w MFA+ w convienience tylko ja jej niestety nie mam i nie można jej dodać.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam MFA+ i wlasnie sprawdzilem - Back jest na samym dole i jak sie wybierze to wychodzi sie "oczko" wyzej w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back - tego nie mam ale myślę że obniża się prawe lusterko przy wrzuceniu wstecznego żeby było widać np krawężniki lub linie na parkingu. Po wrzuceniu innego biegu wraca na swoje miejsce.

Wyobraźnia Ci się włączyła :). Rzeczywiście byłoby fajnie mieć taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyobraźnia Ci się włączyła :). Rzeczywiście byłoby fajnie mieć taką funkcję.

 

Taka funkcja jest - sprawdźcie w instrukcji - obniżanie lusterek przy wrzuceniu wstecznego. Konkretów nie znam, ale napiszę więcej jak wrócę z auta i obejrzę manuala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs
Wyobraźnia Ci się włączyła :). Rzeczywiście byłoby fajnie mieć taką funkcję.

 

Ja mam taką funkcje. Jesli masz pamięc foteli i pakiet lusterka ustawiasz sobie lusterką w druga pozycje i po wrzuceniu wstewcznego lusterko przechodzi z tej 1 pozycji do jazdy na pozycje drugą. Musisz miec na panelu lusterek ustawione na pozycje "R" po wrzuceniu 1 i zmiane na pozycje"0" lusterko wraca do pozycji 1

Edytowane przez Khs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszedłem i sprawdziłem.

Z niemiecka to ta funkcja nazywa się "Spiegelabsenk." Po angielsku nie wiem, ponieważ w instrukcji jest tylko w języku braci z zachodu.

Opis - cyt. "Po włączeniu funkcji opuszczania lusterek, przy włączeniu wstecznego biegu lusterka zewnętrzne opuszczają się, aby można było zobaczyć krawężnik." - manual 3.1, str. 26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyobraźnia Ci się włączyła :). Rzeczywiście byłoby fajnie mieć taką funkcję.

 

Ja to po prostu przeczytałem w instrukcji Matsil, której ty pewnie nie masz..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to po prostu przeczytałem w instrukcji Matsil, której ty pewnie nie masz..:P

Skąd wiesz, że nie mam. Mam, nawet w 3-ch językach :P. Tylko, że nie czytałem i teraz mi głupio :633:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz, że nie mam. Mam, nawet w 3-ch językach :P. Tylko, że nie czytałem i teraz mi głupio :633:.

 

:)

 

Wydaje mi się, że opuszcza się tylko prawe z tego co pamietam, a nie obydwa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności