Skocz do zawartości
Gość sulim

automatyczne zamykanie szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

juz resetowelm kompa i nic ciagle to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu nie robiłeś czegoś Vagiem? Nie było jakiejś ingerencji w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche temat sie rozbiegl, po przeczytaniu calego nie znalazlem nic o domykaniu szyb po wujeciu kluczyka ze stacyjki.

 

Jeslii ktos wie gdzie zmienic kodowanie, aby szyby sie domykaly same bez trzymania guzika na pilocie - byloby super

Edytowane przez Mike_00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że rok od ostatniego postu, ale, może się komuś przyda, tym bardziej, że szukajka wskazała na taki post.

Jeslii ktos wie gdzie zmienic kodowanie, aby szyby sie domykaly same bez trzymania guzika na pilocie - byloby super

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?60392-instrukcja-w%B3%B1czenie-autozamykania-szyb-podczas-deszczu&p=1474835&viewfull=1#post1474835

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problemy z domykaniem szyb z pilota odkąd silniczek tylnej lewej szyby zaczął mi "cykać". Obecnie szyba nie chce się otworzyć, choć nie za bardzo się tym przejmuję. ;)

Ale na pewno ma to wpływ na domykanie i otwieranie szyb z pilota. Problemy zaczęły się właśnie od momentu, gdy silniczek zaczął wyprawiać cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problemy z domykaniem szyb z pilota odkąd silniczek tylnej lewej szyby zaczął mi "cykać". Obecnie szyba nie chce się otworzyć, choć nie za bardzo się tym przejmuję. ;)

Ale na pewno ma to wpływ na domykanie i otwieranie szyb z pilota. Problemy zaczęły się właśnie od momentu, gdy silniczek zaczął wyprawiać cyrki.

Czyli mechanizm do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mechanizm do wymiany.

 

No domyśliłem się. :P Tyle, że tylne szyby i tak niezwykle rzadko otwieram, więc poczekam aż będę miał troszkę wolnej gotówki. A to pewnie nastąpi za kilka lat. :D

 

Mechanizm/silniczek pewnie tani nie jest. ;)

EDIT - właśnie sprawdziłem. Normalnie kosztuje około 700 PLN brutto, a cena, jak dla mnie 590 PLN brutto. :zeco

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie kosztuje około 700 PLN brutto, a cena, jak dla mnie 590 PLN brutto.
Za taka kasę to bym jeszcze gwoździem zabił żeby się nie otworzyło na pewno. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT - właśnie sprawdziłem. Normalnie kosztuje około 700 PLN brutto, a cena, jak dla mnie 590 PLN brutt
bez przesady panowie ;)

http://allegro.pl/mechanizm-podnoszenia-szyby-vw-passat-b6-3c0-prawy-i1839602496.html

http://allegro.pl/mechanizm-podnoszenia-szyby-kpl-passat-b6-i1815208175.html

a silniczek w podobnej cenie.

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek Cronosowi pewnie chodziło o nowy w ASO.
no nie wątpię, ale co to za różnica, tego i tak nie widać ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wątpię, ale co to za różnica, tego i tak nie widać ;)

pozdr

Nie no spoko, pewnie chodziło o to ze za taka kasę to mogą się w ogóle nie otwierać. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, chodziło mi o cenę w ASO, bo tam pracuję. :P Rozumiecie więc, że za takie pieniądze to nagle moja potrzeba zrobienia tego stała się bardzo nieistotna... :D

 

W używki na razie nie chcę się bawić, bo cholera wie, czy za miesiąc znów nie zacznie mi "cykać". Poza tym dziś i wczoraj znów szyba ożyła. Może coś tam po prostu nie styka.

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym dziś i wczoraj znów szyba ożyła. Może coś tam po prostu nie styka.
bardzo sporadycznie mam tak też, szyba tylna lewa nie rusza, ale wiem kiedy tak się dzieje. Moje aku umiera i jak auto postoi dłużej, napięcie zejdzie (do około 11 V), to szybka stoi, czy cyka to nie usłyszałem (zdarzyło mi się to trzy razy). Wystarczy, że przejadę się kawałek, aku się podładuje, lub sam podładuję, to wszystko działa jak powinno.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo sporadycznie mam tak też, szyba tylna lewa nie rusza, ale wiem kiedy tak się dzieje. Moje aku umiera i jak auto postoi dłużej, napięcie zejdzie (do około 11 V), to szybka stoi, czy cyka to nie usłyszałem (zdarzyło mi się to trzy razy). Wystarczy, że przejadę się kawałek, aku się podładuje, lub sam podładuję, to wszystko działa jak powinno.

pozdr

 

U mnie niestety dzieje się to bez ładu i składu. Do tego wczoraj zauważyłem śmieszną rzecz. Udało mi się otworzyć tą szybę, ale zamknąć już jej nie mogłem. No i nie musiałem... :-D W ciągu następnej minuty szyba sama kilkoma skokami się zamknęła... :zeco Może samochód chciał mi powiedzieć, że TA szyba MUSI być zamknięta? :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
argument przeważający: dzieci ;) Zostawiasz pociechę w aucie, wysiadasz (otwarte szyby), wrzucasz kluczyk do kieszeni, schylasz się, kluczyk się wciska i bum... alarm załączony i nie można zablokować procesu do czasu aż szyby się zamkną. Scenariusze z przytrzaśniętymi dziecięcymi główkami, rączkami, paluszkami pisze życie ;)

 

A antynapad - to wymóg do celów autostradowych - niech przy 130 nagle sam się załączy ;P Niby nie może, bo to, bo tamto, ale niech się załączy :P I po zawodach... Takie są realia i wytyczne Unijne... i im jestem starszy, tym więcej sensu w nich widzę :P

 

aaaaaaa... dodam tylko, że tę bajkę o przepisach sprzedano mi w salonie samochodowym, więc nie wiem czy jest na 100% pewna. Nie widziałem oficjalnych przepisów/regulacji etc. Widzę za to, że salony to stosują i faktycznie od jakiegoś czasu nie kupisz auta z firmowym antynapadem i domykaniem szyb...

 

*Unia unią, ale moze da się cos przeprogramować tak, żeby po krótkim naciśnięciu i puszczeniu przycisku pilota szyby się podomykały automatycznie ? Dzieci nie mam, zwierzaka też i jak kogos zostawiam w srodku to nie zamykam samochodu. Potrzebuje to dla własnej wygody. Szukalem wiele wątków w tym forum, ale wszędzie jest tylko o tym przytrzymaniu przycisku, a to widze że już każdy umie zrobić, albo jest w standardzie.

 

ahhh, znalazlem posta ze nie mozna tego zrobic za pomocą VAGa chociaz pozniej pisali ze niby mozna.... malo maslane. chyba sobie to odpuszcze.

Edytowane przez loyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat masz co nieco napisane TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale moze da się cos przeprogramować tak, żeby po krótkim naciśnięciu i puszczeniu przycisku pilota szyby się podomykały automatycznie ?
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/60392-instrukcja-w%C5%82%C4%85czenie-autozamykania-szyb-podczas-deszczu/page3?p=1474835&viewfull=1#post1474835

Pozdr

ps.kolega wyżej podał już temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mojej zabawy z szybą ciąg dalszy. Teraz również czasem cyka, ale doszło jeszcze coś. Jak odpalam silnik (obojętnie zimny, czy ciepły) to ta tylna lewa szyba potrafi opaść o jakieś 0,5 cm w trakcie kręcenia rozrusznikiem. Oczywiście da się ją później podnieść przyciskiem w tylnych drzwiach, ale sam fakt jest strasznie upierdliwy.

Nie dzieje się tak za każdym razem przy odpalaniu, ale w przeważającej większości.

 

Już wcześniej zdążyłem wydedukować, że coś mi nie styka w tym silniczku/sterowaniu. Przez to ciężko jest otworzyć tą tylną szybę z pozycji kierowcy. Bo z pozycji pasażera od strony tej szyby nie ma z tym problemu. Wszystko działa jak należy. Czyli wynikało by, że coś nie łączy na linii: drzwi kierowcy-tylna szyba. Oczywiście po podłączeniu samochodu pod kompa wyskakuje błąd sterowania tylnej szyby.

 

 

Generalnie miałem się nie przejmować tą usterką, bo rzadko otwieram tylne szyby, ale zastanowiło mnie to opadanie szyby przy odpalaniu. Co to może być? Kończący się akumulator, czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności