Skocz do zawartości
baciar

Przerobienie carbon 'u na aluminium

Rekomendowane odpowiedzi

I już to założyłeś? :P Na razie to słabo wygląda, u mnie to tak wyglądało, a też idealnie nie było (nie skończyłem bo sprzedałem auto)

[ATTACH=CONFIG]82929[/ATTACH]

 

założyłem a co sobie będę żałował jest to do poprawki ale nie ma czasu póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic 2 din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uzylem czegos takiego:

 

35c4b8af2e88c767med.jpg

 

sprawdza sie bo mniej sie zuzywa niz papier scierny

 

potem papier 2000 i potem polerowanie pasta autosol do polerowania metalu i ostry filc

pozdrawiam i milej pracy zycze

 

A tak to wyglada na drzwiach

 

4a648a6e40171e9amed.jpg

 

 

 

 

Aro555222 , polerując papierem 2000 używałeś wody czy na sucho?

 

Dobra , sam sobie odpowiedziałem...na mokro 1200 , potem 2000 i pasta TEMPO. i jest git:)

tylko że ja robiłem nie z zaślepką , a z rączką od pasażera i panelem do szyb u kierowcy.

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przy jasnym /popielatym/ wnętrzu maluję uchwyty,ramkę i popielniczki na tzw. "czarny fortepianowy".Jak będzie gotowe to się pochwalę,a co :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaco , czy ta moja ramka od panelu nawiewu( przy pokrętłach) będzie pasowała od 1DIN czy od 2DIN, chcę kupić czarną i niewiem jaką mam wziąć:

3B0 819 075 C 01C - 1DIN , czy

1J0 819 157 C 01C - 2DIN

 

A to moja konsola:

30032009217.jpg

 

Chodzi o to że zapytałem w sklepie żeby mi sprowadzili nową, pokazałem zdjęcie , to powiedzieli mi że muszę mieć tą z 1DIN.

Teraz muszę zdecydować którą kupić, bo podałem w sklepie numer od 2DIN która jest dla aut z systemem nawigacji .Więc jak to jest??

Czy też obie te ramki są takie same??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie na próbę zrobiłem popielniczkę, jeszcze nie skończone , z godzinę mi zajmie dokończenie , ale narazie efekt jest taki , nienajgorzej:

dsc02182un.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak zdjąć tą ramkę z deski? szarpie i nie schodzi ?

 

Dobra już sobie poradziłem.. Efekt jest taki POLERKA.jpg

ale chyba przerobie na mat

Edytowane przez stefan613

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat o wiele lepszy niż "odbicia palców" na polerce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co to jest za carbon

Wiem że nie pochwalacie oklejania, ale...ja jestem zadowolony z efektu końcowego.

 

 

No i nie mam problemów jak kolega wyżej

 

kopiap1260288.jpg

kopiap1260295.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak bym miał w ręku folię którą kupiłeś to mógłbym odpowiedzieć na to pytanie. Gdybyś kupił to co pokazałem, mógłbym odpowiedzieć że tak na 100% to samo. Kupiłeś coś innego, więc...skąd mogę wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak obkleić dokładnie ta cholerna rączkę kierowcy ? :( męczę sie i męczę. Macie jakiś sposób ? przez przypadek urwałem ten oryginalny metalowy carbon. Chcę okleić na aluminium. Największe problemy mam przy klawiszach jak to zrobić ładnie i estetycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak obkleić dokładnie ta cholerna rączkę kierowcy ? :( męczę sie i męczę. Macie jakiś sposób ? przez przypadek urwałem ten oryginalny metalowy carbon. Chcę okleić na aluminium. Największe problemy mam przy klawiszach jak to zrobić ładnie i estetycznie ?

 

To maż oryginalny carbon czy okleinę? A co do oklejania to najlepsza jest opalarka, wszystko samo dokładnie się rozłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To maż oryginalny carbon czy okleinę? A co do oklejania to najlepsza jest opalarka, wszystko samo dokładnie się rozłoży.

 

Miałem oryginalnie taką metalową nakładkę carbonowa, którą zdjąłem i mam teraz całe czarny plastik.

Hmm czyli szukać kogoś z opalarką ? A jak sobie poradzić, aby zrobić ładne wycięcia na klawisze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyli szukać kogoś z opalarką ?

Od biedy niektóre suszarki do włosów potrafią sobie poradzić z okleiną.

A jak sobie poradzić, aby zrobić ładne wycięcia na klawisze ?

Demontujesz czarny plastik a z niego demontujesz klawisze, naklejasz okleinę na całość bez wycinania otworów, podczas opalania okleina sama się ładnie zagłębi w otworach przycisków, potem tylko wyciąć otwory na przyciski i składać.

Jak już będziesz miał okleinę i opalarkę to najpierw poćwicz na jakiś elementach o nieregularnych kształtach to zobaczysz jak okleina potrafi się uplastycznić i ładnie spasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od biedy niektóre suszarki do włosów potrafią sobie poradzić z okleiną.

 

Demontujesz czarny plastik a z niego demontujesz klawisze, naklejasz okleinę na całość bez wycinania otworów, podczas opalania okleina sama się ładnie zagłębi w otworach przycisków, potem tylko wyciąć otwory na przyciski i składać.

Jak już będziesz miał okleinę i opalarkę to najpierw poćwicz na jakiś elementach o nieregularnych kształtach to zobaczysz jak okleina potrafi się uplastycznić i ładnie spasować.

 

Ale właśnie mam ładnie sklejone i dopasowane i to wykonane suszarką :) Problem z tymi marnymi klawiszami zawsze jak wycinam to wychodzi to nie ładnie i nie estetycznie, oraz z rączką. Już kilka razy próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale właśnie mam ładnie sklejone i dopasowane i to wykonane suszarką :) Problem z tymi marnymi klawiszami zawsze jak wycinam to wychodzi to nie ładnie i nie estetycznie, oraz z rączką. Już kilka razy próbowałem.

 

Dlatego musisz spróbować z opalarką. Duża większa moc zapewnia lepszą plastyczność okleiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak obkleić dokładnie ta cholerna rączkę kierowcy ? :( męczę sie i męczę. Macie jakiś sposób ? przez przypadek urwałem ten oryginalny metalowy carbon. Chcę okleić na aluminium. Największe problemy mam przy klawiszach jak to zrobić ładnie i estetycznie ?

 

CanmeQ

 

sprawdź temperaturę plastyczności foli i pamiętaj że folia zawsze ma jakieś ograniczenia, wyklejaj ciepła folie najlepiej dociskając miękkim materiałem, nie gołym placem, (biała rękawiczka) suszarka do włosów powinna wystarczyć do foli . I najważniejsze ostry nóż który tnie a nie szarpie i zadziera . |

IMAG1145.jpg

IMAG1124.jpg

IMAG1120.jpg

IMAG1142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności