Skocz do zawartości
baciar

Przerobienie carbon 'u na aluminium

Rekomendowane odpowiedzi

sory mam pytanie!czy klapka na popielniczce i uchwyty w dzwiach fabrycznie oklejone carbonem nie sa pierwotnie z aluminium? bo nie jestem pewien ale tak mi się wydaje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory mam pytanie!czy klapka na popielniczce i uchwyty w dzwiach fabrycznie oklejone carbonem nie sa pierwotnie z aluminium? bo nie jestem pewien ale tak mi się wydaje!

 

Tak jest z aluminium. Szkoda, że przed siatką imitującą carbon alu pokrywają siakąś farbą co jej żaden środek do zdzierania lakieru nie tyka... tylko paper ścierny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z aluminium. Szkoda, że przed siatką imitującą carbon alu pokrywają siakąś farbą co jej żaden środek do zdzierania lakieru nie tyka... tylko paper ścierny:(

 

Nie wszystkie są robione na aluminium , miałem (i nadal mam ) coś takiego zrobić u siebie , ale zadzwoniłem do ASO VW i zapytałem kumpla czy napewno pod carbonem jest aluminium i otrzymałem odpowiedź taką " że auta przywiezione z zachodu maja te elementy z aluminium a te auta które były kupowane w polskich salonach przeważnie elemanty plastikowe były oklejane carbonem " dlatego szukam takich elementów które pochodzą z auta sprowadzonego z zachodu :hyhy:

 

Nie jestem do tego 100% pewien ale jak zakupie takie elementy i uda mi sie je wypolerować to dam znac ;)

 

 

Locus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po inspekcji ! u mnie są aluminiowe nakładki na owych elementach(na nich jest naklejka CARBON)więc po wakacjach przysąpię do demontażu,szlifowania,polerowania i lakierowania.

i prożba!!! niech któren powie jak najlepiej zabezpieczyć aluminium(takie aluminium!!!)przed utlenieniem???znaczy pytam czy lakierowanie można czymś zastąpić?

przy okazji pozdrawiam wszystkich pytających i odpowiadających !!! bez was to ja bym chyba malucha kupił :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na szczęście mam ten etap (szlifowanie i polerowanie) za sobą. Narazie mam tak:

chrom-optik.jpg

 

ale chciałbym mieć tak:

aludekor-03.jpg

 

tyle tylko, że nie wiem jak zmatowić właśnie w ten sposób owo alu. papierem drobnoziarnistym, wodnym etc. jadąc w poziomie żeby ładnie rysy się kształtowały. Wtedy by mi to prawie pasowało pod oryginalny panel alu do drzwi kierowcy, który można sobie kupić na aukcjach. No i wg mnie wygląda ładniej.

Z tego co wiem to alu nie ma co lakierować bo zepsuje to efekt polerowania. Z drugiej strony wszelkie smugi od razu widać na takim wypolerowanym gołym aluminium a tymbardziej na przetartym alu z drugiego zdjęcia zostaną wszystkie odciski palców i będą czerniały.

 

Zdjęcia nie pochodzą z mojego auta, ale u mnie jest identyko jak na pierwszym z nich.

 

http://www.passatplus.de/umbauten/aludekor/aludekor.htm

 

Ja najpierw zdarłem Scansolem siatkę carbonopodobną (zmywaczem do paznokci też można, ale musi mieć aceton) z wszystkich elementów uważając żeby nie stopić plastików a później jazda papierem ściernym. Dobra rada, lepiej dłużej jechać drobnym papierem niż iść na łatwiznę gruboziarnistym. Później przy polerowaniu zostaną widoczne mniej lub bardziej rysy. Później filc, pasta i godziny polerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie !! trzeba użyć ZMYWACZA DC DO POWłOK LAKIEROWYCH po zmyciu 'carbonu' masz oryginalną powierzchnie alu i nie wygląda to żle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy właśnie Scansol jest do usuwania powłok lakierniczych i bynajmniej mnie siatka carbonowa zeszła a aluminium było polakierowane siakąś cienką warstwą farby jasny brąz i ten lakier nie zszedł więc musiałem szlifować. Musze jednak przyznać, że z uchwytu na kubki z jednego elementu ten lakier zszedł, ale tylko z jednego na cały komplet wyposażenia wnętrza. Później ten element do polerowania i wyszło super. Reszta kipkę mniej, ale nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_undertaker, ja bym do zmatowienia użył papieru wodnego. Jest dwrotny proces do polerowania więc użył bym na początek gradacji 2000 potem zależnie od efektu schodził bym na 1800 ... i tak do uzyskania odpowiedniego efektu. Zawsze też możesz wypolerować na idealne lustro, choć nie będzie to chyba praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...ładny efekt może wyjść(chyba już wiem co będę robił po wakacjach :P)

 

Czy może ktoś z Was widział jasne wnętrze + takie aluminium??

Wiem, że do ciemnego wnętrza na pewno lepiej to wygląda niż pseudo-drewno, ale do jasnego?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, matowane au będzie świetnie wygladało z piaskowym wnętrzem. Spróbuj i przyłóż jakiś element z alu do tapicerki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem sobie zdjęcie od kolegi Ziółek

wnetrze5ce2.th.jpg :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takich cenach może sprzedam swój komplet i zrobię nowy :ok:

Jaka cena...bez przesady-już wolę zmarnować 2 weekendy i sam zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem narazie więcej czasu i zrobiłem tylko jedna rzecz :]

 

12092007413rg0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax, niewiele widać lepsze foto machnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax, niewiele widać lepsze foto machnij

Wiem, wiem..to było takie wieczorne-u mnie jest już ciemno o tej porze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramon34

jutro kupuje potrzebne materialy i do boju .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio "zniszczyłem" trochę carbonu ... co dało to taki efekt =)

k3rbonij2.jpg

Edytowane przez Ralph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Efekt rewelacyjny. A czym tak wypolerowałeś to aluminium.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efek Super mi się bardzo podoba a pasuje jeszcze lepiej :ok::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności