Skocz do zawartości
Jotes

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że ta sprawa była już wielokrotnie poruszana na forum, ale ja nie znalazłem w starych postach na ten temat odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Dlatego też pozwolę sobie otworzyć nowy wątek na temat wody w samochodzie. Po ostatnich deszczach stwierdziłem, że mam mokrą wykładzinę podłogową z tyłu (z jednej i drugiej strony) oraz z przodu pod nogami pasażera. Wywaliłem więc wszystkie mokre wyściółki do suszenia i przystąpiłem do namierzenia miejsc, którędy ta woda może do środka przeciekać. Jedno miejsce wyczaiłem bardzo szybko – jest to uszczelnienie obudowy filtra kabinowego. Następnie, żeby zlokalizować następne nieszczelności, obficie polewałem samochód wodą i stwierdziłem bardzo dziwne zjawisko - praktycznie we wszystkich drzwiach były mokre tylne dolne odcinki uszczelek, pomimo że woda nie przecieka pomiędzy tapicerką drzwi a drzwiami. Skąd zatem na dolnej części każdej uszczelki (na tym łuku gdzie schodzi ona z góry i przechodzi na dół) bierze się woda? Myślałem, że może drzwi dobrze nie przylegają do uszczelki, docisnąłem więc bardziej drzwi, lecz nic to nie dało. Proszę, pomóżcie, bo na razie sam nie mogę dojść, jakim sposobem woda tam się zbiera i co ważniejsze – jak to uszczelnić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po żmudnych poszukiwaniach odkryłem wreszcie, którędy dostaje się woda do środka mego samochodu. Otóż woda podcieka pod uszczelki szyb w drzwiach (na górze) i w ten sposób dalej spływając strużką po wewnętrznej stronie szyby i drzwiach, dostaje się na dolną część uszczelek drzwi, a następnie na podłogę. W związku z tym mam pytanie: Jak uszczelnić ten przeciek (występuje on we wszystkich szybach drzwi)? Może ktoś z Was przerabiał ten problem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem ale przyczyną było zostawienie anteny od CB w deszcz i woda sobie pociekła

Przyjrzyj się może uszczelka jest gdzieś wyszczerbiona, może już sparciała? Nic mi na razie do głowy nie przychodzi

 

 

I nie zakładaj nowego tematu :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem ten sam problem ale przyczyną było zostawienie anteny od CB w deszcz i woda sobie pociekła

Przyjrzyj się może uszczelka jest gdzieś wyszczerbiona, może już sparciała? Nic mi na razie do głowy nie przychodzi

 

 

I nie zakładaj nowego tematu :hyhy:

 

 

Uszczelki oczywiście sprawdzałem - nie wyglądają aż tak źle. Podejrzewam jednak, że silnik elektryczny nie domyka należycie do końca szyb (mam elektryczne szyby). Po dociśnięciu szyb przednich do góry i do tyłu ręką (trochę się przesunęły) przeciek wody się zmniejszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój post tutaj

, problem bardzo podobny, jeśli nie taki sam jak u Ciebie. Co do szyb, woda zawsze się dostanie do środka drzwi, poto są na dole otwory, żeby somie mogła popłynąć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatanka, masz rację - woda zawsze dostanie się do środka drzwi, lecz nie powinna dostawać się na wewnetrzną stronę szyb - tak jak to jest u mnie - o czym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

otwórz drzwi , siądz se do auta i popatrz w okolice zawiasów......u góry i na dole masz taką dupną śrubę na klucz 17....popusc najpierw u góry i sprubuj drzwi docisnąć....jesli nie pomoze popusc dolną i troche je odciągnij....drzwi się pochylą i bedą mocniej dolegały do uszczelki.......oczywiscie wszystko z umiarem bo bedą sie ciezko zamykały....a jesli jeszcze bedzie za malo popatrz na bolec na słubku srodkowym gdzie zaczepia sie zamek przy zamykaniu drzwi, masz na nim mocowanie na klucz bodajze 15 jesli dobrze pamietam, popusc go i sprubuj wbic do wnętrza bardziej....a jesli jeszcze to nie pomoze opusc calkiem szybę podluz se w okolicach zamka jakis gruby drewniany klocek tak zeby nie dal zamknąc sie drzwiom i od zewnątrz prubuj dogiąc ramkę na drzwiach, jesli to nie pomoze sciagnij uszczelkę z z koroserii która przy zamknietych drzwiach powinna dolegac do ramki szyby i podkladając jakis drewniany klocek sprubuj wybic rant na który naklada sie uszczelke na zewnątrz......sposobów regulacvji jest tysiące....zacznij w kolejnosci jaką Ci podałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwórz drzwi , siądz se do auta i popatrz w okolice zawiasów......u góry i na dole masz taką dupną śrubę na klucz 17....popusc najpierw u góry i sprubuj drzwi docisnąć....jesli nie pomoze popusc dolną i troche je odciągnij....drzwi się pochylą i bedą mocniej dolegały do uszczelki.......oczywiscie wszystko z umiarem bo bedą sie ciezko zamykały....a jesli jeszcze bedzie za malo popatrz na bolec na słubku srodkowym gdzie zaczepia sie zamek przy zamykaniu drzwi, masz na nim mocowanie na klucz bodajze 15 jesli dobrze pamietam, popusc go i sprubuj wbic do wnętrza bardziej....a jesli jeszcze to nie pomoze opusc calkiem szybę podluz se w okolicach zamka jakis gruby drewniany klocek tak zeby nie dal zamknąc sie drzwiom i od zewnątrz prubuj dogiąc ramkę na drzwiach, jesli to nie pomoze sciagnij uszczelkę z z koroserii która przy zamknietych drzwiach powinna dolegac do ramki szyby i podkladając jakis drewniany klocek sprubuj wybic rant na który naklada sie uszczelke na zewnątrz......sposobów regulacvji jest tysiące....zacznij w kolejnosci jaką Ci podałem

 

Jak się dociska drzwi do uszczelki, to wiem, z tym że ja nie mam problemów z przeciekiem wody przez uszczelki drzwiowe, tylko przez uszczelki, w których chodzą szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Ja miałem ten sam proglem i podgiołem prowadnice w której chodzi szyba na zewnątrz teraz szyba jest le :ok: piej dociskana do uszczelki i nie leci woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem ten sam proglem i podgiołem prowadnice w której chodzi szyba na zewnątrz teraz szyba jest le :ok: piej dociskana do uszczelki i nie leci woda.

 

W którym miejscu podgiąłeś prowadnice szyb? Możesz dokładnie opisać, jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r.netis

Ja dzisiaj miałem podobny problem z wodą w aucie .. już wiem skąd się lało ... Obok pompki do centralnego idzie sobie taki waż gumowy.. nie bardzo wiem do czego on służy i skad ma odprowadzać wode ale wychodzi pod nadkolem na zewnątrz auta (więc pewnie odprowadza wodę) ... no i mu sie pękło i lała mi się woda do bagażnika ... Skutkiem uszkodzenia węża było zalanie pompki i spalenie - centralny już nie działa i pewnie trzeba będzie się zastanowić nad zakupem nowej/uzyanej pompki lub zmienic siłowniki na elektryczne. W sobote rozbiorę cały bagażnik w poszukianiu następnego wężyka jak również sprawdze podwozie czy nie brakuje jakiegoś koreczka bo chyba mam też wode pod siedzeniem pasażera z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

r.netis, te węże odprowadzają wodę z szyberdachu. Dwa idą po obu stronach z tyłu, dwa w przednich słupkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem ten sam proglem i podgiołem prowadnice w której chodzi szyba na zewnątrz teraz szyba jest le :ok: piej dociskana do uszczelki i nie leci woda.

 

Remix, w którym miejscu podgiąłeś prowadnice, tak że przestała Ci woda przeciekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MOBARZANEK

Gdzie uchodzą tylne kanały odprowadzające wodę z szyberdachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie uchodzą tylne kanały odprowadzające wodę z szyberdachu

 

W kombi wychodzą miedzy tylnym nadkolem a tylną lampą, w sedanie pewnie jest podobnie. Jak zdejmiesz te duże zaślepki w bagażniku to powinieneś je zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda dostawała się z podszybia, pod maską, poprzez dziurę "zasysającą" powietrze do wentylatora wnętrza, woda się zbierała w obudowie wentylatora, a potem przeciekało do środka, najpierw mokry przedni dywanik pasażera, potem cały tył. Pomogło u mnie wymienienie uszczelki pod plastikową "kratką" w podszybiu. Ale w BeCztery może być inaczej. Ale sprawdź bo może też u Ciebie tak jest. Pzdr.

 

Acha co najważniejsze, przy małym deszczyku było sucho, "drenaże" mam drożne po lewej jak i po prawej, woda ładnie z nich wylatuje, problem był dopiero jak lało i auto stało lewymi kołami na krawężniku....

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś trop którędy przedostaje się woda - pas bezpieczeństwa jest od góry wilgotny.:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma jakiś trop którędy przedostaje się woda - pas bezpieczeństwa jest od góry wilgotny.:niekumam
uszczelki drzwi odpływ szyberdachu (jeśli jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności