Skocz do zawartości
Gość oliwek

przód 195/55/15 tył 205/55/15 czy tak moze byc ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oliwek

Hejka, mam obecnie na swoim aucie opony 205/55/15 ( wiem ze powinny byc na 50) i mam w zwiazku z tym pytanie, czy moge na przod załozyc 195/55/15 ? i czy nie bedzie to powodowało zadnych komplikacji jesli bede miał weższe opony ale o takim samym profilu ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość REAL P

Zależy jakie masz felgi: tu masz podpowiedź ze strony http://www.netcar.pl/ z wyszukiwarki felg:

" Sprawdź jaki rozmiar opon i felg pasuje do Twojego auta oraz zobacz je z felgami RONAL: "

A tam Zalecane opony: 195/50R15 195/55R15 195/60R15 205/50R15 205/55R15

Uwaga: Podane rozmiary opon dotyczą poniższych felg marki Ronal.

W przypadku planowania zastosowania szerszych niż fabryczny rozmiar opon, konieczna jest konsultacja z naszym sklepem.

 

Parametry felg: 6.0x15 4x100.0 7.0x15 4x100.0 7.0x15 5x100.0 7.5x15 4x100.0 .

KUpowałem od nich i te dane były OK.

Inna Sprawa: Czy ktoś mi podpowie które silniki TDI miały/mają koło zamachowe dwumasowe?

CZy miał je 110KM w 1996 w B4?

Pozdrawiam M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka, mam obecnie na swoim aucie opony 205/55/15 ( wiem ze powinny byc na 50) i mam w zwiazku z tym pytanie, czy moge na przod załozyc 195/55/15 ? i czy nie bedzie to powodowało zadnych komplikacji jesli bede miał weższe opony ale o takim samym profilu ?:)

dodam tylko od siebie że tył będzie wyższy od przodu gdyż profil opony to nie jest wys mierzona linijką tylko stosunek wysokości do szerokości, jak mnie pamięć nie myli to powinno być 195/60/15 żeby wysokość była mniej więcej jednakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość REAL P

Ważniejsze jest zebyś miał mniej zużyte z przodu i ten sam rodzaj bieżnika.

Jak spód jest niższy od tyły to masz mniej stabilny wóz ale powyżej 100km/h i na śliskim (deszcz, etc.) .

I jeszcze jedno, jak masz wyższą całą oponę to w paru sytuacjach: przy pełnym załadunku, na dziurach może dobijać lub ocierać. Ale to ryzyko masz chyba wkalkulowane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka, mam obecnie na swoim aucie opony 205/55/15 ( wiem ze powinny byc na 50) i mam w zwiazku z tym pytanie, czy moge na przod załozyc 195/55/15 ? i czy nie bedzie to powodowało zadnych komplikacji jesli bede miał weższe opony ale o takim samym profilu ?:)

Według mnie nie ma problemu, byle by na tej samej osi był identyczny bieżnik i rozmiar. Wysokość całego koła zmieni się natomiast o 1 cm, co nie jest chyba zbyt widoczne ani odczuwalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno, jak masz wyższą całą oponę to w paru sytuacjach: przy pełnym załadunku, na dziurach może dobijać lub ocierać.

 

Otóż to!!! Miałem na swoim pasku opony 195/60/15 i niestety czasem zdarzało się że pród ocierał.Fabrycznie zalecany rozmiar to 195/55/15 lub 205/50/15. Teraz mam 195 55 15 i jest bardzo dobrze.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/55/15 i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimówki 195/55/r15. Szukalem opon letnich w rozmiarze 205/50/r15 i mi wulkanizatorzy mowili, że nie radza takich zakladac na stalowe felig, gdyż sa one wezsze, przez co z opony robi sie taki "balonik" i nierówno się ona ściera(przeawznie środkowa część bieżnika) ostatecznie kupilem 205/45/r16:) na aluskach i jest dorbrze pozdraiwam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zimówki 195/55/r15

 

Ja też :)

 

205/50/r15 i mi wulkanizatorzy mowili, że nie radza takich zakladac na stalowe felig, gdyż sa one wezsze, przez co z opony robi sie taki "balonik" i nierówno się ona ściera

 

A czy przypadkiem wulkanizator nie miał 19 lat i był świeżo po "samochodówce" lub po jakimś "rolniczaku" ? Błysnął wiedzą jak lampa naftowa :D ( nieobrażając nikogo ale spotkałem się z takimi )

 

Szerokość felgi wyrażana w calach jest taka sama jak aluminiowej, w Twoim przypadku 6Jx15 ET 35 i zakładać można śmiało na tą felgę opony ( tu walę z głowy ale na forum jest tabelka ) od 175 do 215 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowalem, ze letnie beda 195/60/R15. Na razie mam przod o takim rozmiarze a na tyle jest 195/55/R15 zimowe. Moge od siebie powiedziec, ze jest znaczna roznica w "twardosci" w zaleznosci od wysokosci. Nawet zimowe z tylu sa bardziej twarde od tych "balonow" z przodu. Jak na nasze drogi to jest ok. Tez nigdzie nie obciera w nadkolu.

 

Mam jednak pytanie odnosnie spadku mocy. Pomiedzy zamiennikami a oryginalem jest jakies 30mm roznicy na srednicy. Jak myslicie czy przez to moze byc slabsze auto, tzn slabiej przyspieszac przez zwiekszenie obwodu? Na predkosci jest ok. 5km/h wiecej niz przy oryginale.

Jedno co mis ie nie podoba to troche szpetny wyglad wysokich opon ale to chyba lepsze niz bardziej odczuwalne wibracje na naszych "autostradach" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-
Ważniejsze jest zebyś miał mniej zużyte z przodu i ten sam rodzaj bieżnika...

Co do bieżnika to oczywiście zgoda, ale co do stopnia zużycia - też tak wcześniej myślałem, ale kiedyś na TVN Turbo rozważali ten problem i także w przypadku auta z napędem przód i w sytuacjach kryzysowych okazało się, że lepiej mieć mniej zużyte opony z tyłu (robili doświadczenia na śliskim torze w szkole doskonalenia techniki jazdy czy jak się toto nazywa :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xkwasek

odnośnie rozmiaru opon to zależy od egzeplaża (mam 195/60/r15 i jest jeszcze duży zapas), ale jak jest ABS to powinien być taki sam na wszystkich kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest wysoki profil opony to moze bardziej bujac tym autem (tragedia w majonezie:) natomiast jest to lepsze bo zmniejsza prawdopodobienstwo zgiecia felgi parkujac na kraweznik, natomiast nizszy profil to lepiej w zakretach ale na rownej drodze, jesli chodzi o wyglad to wiadomo co jest lepsze, komfort to wyzszy profil jednak z profilem nie ma co przesadzac bo za duzo licznik moze przeklamac i moze sie nie zmiescic w nadkolu (przy dobiciu) ale to wulkanizatorzy powinni wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek 37

Ja mam opny na alusach 225/55/16 i jest jeszcze zapas. A odnośnie rodzaju opon to napewno powinny być jednakowe na wszyskich kołach w przypadku ABS.

Mam jeszcze prośbe poradzcie jakie opony do passata kombi. Mam w tej chwili Pirelli P600 na alusach i nie jestem zadowolony. Sa za głośne poza tym na wodzie nie są zbyt pewne chociaż bieżnik mają ok 7 mm takie mam wrażenie.

Przymierzam sie do opon BF Goodrich g-Force Profiler 225/55 R16 V. Jeżdzi ktos ma takich opona w pasku, czytałem juz rózne opnie jedni chwala drudzy ganią nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoze ale tu sa porownania opon a ta wypada prawie najlepiej w deszczu, michelin jest cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukalem opon letnich w rozmiarze 205/50/r15 ...

 

Mam takie własnie opony ;D I jest wszystko fajnie, tylko jak zalicze jakąś dziure to moge się tylko modlić. Właśnie zmieniam z 50 na minimum 60. Te polskie drogi to tragedia, średnio co miesiac daje alufelgi do prostowania. Nie wiem czemu ale mam wielką zdolność trafiania w ubytki asfaltu albo głębokie studzienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
średnio co miesiac daje alufelgi do prostowania. Nie wiem czemu ale mam wielką zdolność trafiania w ubytki asfaltu albo głębokie studzienki.

ja tam mam 40 i nie narzekam. Może kiepskie fele masz. Ja na moich zaliczyłem parę zdrowych dziurek i są całe i zdrowe.

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności