Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej do SS1200 nadaje się tzw. chiński talerzyk

Hmmm.... A jak to wygląda? W cieście, na ostro, czy w pięciu smakach? :D

A na serio: może jakiś link, zdjęcie albo cuś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smu178pl.jpg

 

Swego czasu na Dąbrowie w Łodzi były do kupienia, na alledrogo też się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu na Dąbrowie

 

Mówisz o Przemku z Tatrzańskiej ? Dalej tym handluje - na allegro ma nick KONEKTOR5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o Przemku z Tatrzańskiej ? Dalej tym handluje - na allegro ma nick KONEKTOR5000

Linków na alledrogo to on ma bez liku. Tak to o nim mówię.

 

Aha. Bo ja myślałem o czymś takim: http://www.allegro.pl/item986453230_...nd_jakosc.html

Ta podstawa ma krótki gwint i będziesz musiał obcinać kołnierz w SS1200 (chyba że już masz obcięty), poza tym gorzej trzyma od "chińczyka".

 

P.S. Ten link co podałeś to chyba jest kolega Przemka z Tatrzańskiej, swego czasu występowali oni jako jedna firma, nie wiem jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba jest kolega Przemka

 

A nie brat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może, dawno z nimi nie robiłem interesów i nie pamiętam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką ale z mocowaniem DV. Innych na allegro nie ma, ale będę polował bo faktycznie w tych "chińczykach" gwint jest dłuższyi i do ss1200 będzie się lepiej nadawać. Jeszcze raz dzięki za porady ;)

Edit:

Ta podstawa nazywa się SMU 178B.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach internetowych, często tego typu podstawy nie są wystawiane na alledrogo. Ja zazwyczaj kupowałem takie w Canexie, ale ostatnio im zabrakło i czekali na dostawę z Chin :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LAFAYETTE M 145

 

Może być. Chociaż nie wiem, czy Sirio ML145 nie będzie tańsza - a to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Chce kupic radio i antene ale jestem poczatkujacy w tym temacie.Na poczatek chcialem kupic cos taniego ale w miare dobrej jakosci.Jezeli chodzi o cene to na radio chcialbym wydac okolo 200 zl.Czytalem o Alan 102 lub 109.Nie wiem ktore.Jezeli chodzi o antene to nie dluzsza niz 70cm.Prosze o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ezeli chodzi o antene to nie dluzsza niz 70cm

No widzę, że z biegiem czasu wymagania stają się coraz "krótsze" ;)

Tylko czekać próśb o antenę najlepiej taką by nie wystawała poza reling, idealnie jakby była wewnętrzna :lol

Chce kupic radio i antene ale jestem poczatkujacy w tym temacie.

Dlatego żebyś się od razu nie zraził do CB w samochodzie (bo szumi i kiepski zasięg) wybierz sprzęt porządny (czytaj: długi)... Jak to już ktoś kiedyś powiedział:

W CB długość ma znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora z tych anten najlepiej pasuje do Unidena 520. Lemman AT 1063,Sirio AS 100 Mag,Sirio Omega27,Sunker CB116,Sirio Omega 27 montazowa,Titanium 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny nie dobiera się do radia. Pisałem ci już w innym wątku jaka będzie odpowiednia, kolega Leonisko również pisał. Czyżbyś pracował na ostrzeżenie?

Z tych co podałeś to Sirio Omega 27 albo AS 100. Im dłuższa tym lepsza. Koniec kropka.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Tak wywnioskowalem ze Sirio Omega to najlepsza,i chyba na nia postawie.Po tylu pisaniach i odpowiedziach jak kupie caly zestaw to napisze jak to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Wcześniej miałem antenkę President Missouri, 72 centymetrów na magnesie. Cena około 250 zł. Zasięg poza miastem około 15-17 km, bez szumów, miasto około 7 km w zależności od zabudowań. Ukradli mi ją z autem. Obecnie mam od piątku Sirio ML 145, jest dwa razy dłuższa od Missouri i pomimo SWR 1.1 mam 10 km zasięgu poza miastem maks, w szumach, w mieście może z 5 km a może mniej. Cena tylko 110 zł i widzę że jest w tym przypadku adekwatna do jakości. Poza tym wygina się tak że przy większych prędkościach uciekają fale. Ktoś na jakimś forum napisał że nie ma co przepłacać... ja od piątku twierdzę że nie ma co kupować tanio i w przypadku Missouri nie płaci się tylko za napis. Następnym razem wybrał bym Missouri albo coś jeszcze lepszego. Właśnie, może znacie jakiś ranking anten OPRÓCZ TEGO na naszym forum passata? Może są gdzieś jakieś testy zasięgu mangesówek i nie tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xt6000 ciekawe, wedlug testu ta Missouri jest gorsza od sirio 100 wiec jak moze byc lepsza od 145? wątpie, myslalem nad zakupem tej Missouri ale duzo razy czytalem ze potrafi odpasc przy 160 km/h

Moze ktos jeszcze napisac jakie zasiegi lapie ta Missouri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Wcześniej miałem antenkę President Missouri, 72 centymetrów na magnesie. Cena około 250 zł. Zasięg poza miastem około 15-17 km, bez szumów, miasto około 7 km w zależności od zabudowań. Ukradli mi ją z autem. Obecnie mam od piątku Sirio ML 145, jest dwa razy dłuższa od Missouri i pomimo SWR 1.1 mam 10 km zasięgu poza miastem maks, w szumach, w mieście może z 5 km a może mniej.

Przy prawidłowym podłączeniu/zestrojeniu anten taka sytuacja jest FIZYCZNIE niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności