Skocz do zawartości
colednik

Bujanie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Od pewnego czasu zaczelo mi bujac samochodem podczas jazdy jak jest jakas nierownosc itp. Czy nadszedl czas wymiany amortyzatorow?

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być amorki ale bardziej prawdopodobne to tuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tuleje w tylnym zawieszeniu to czesto jest przyczyna bujania, przy amorkach bardziej ucieka na zakretach jak jest nierowna droga.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że amortyzatory i radze szybko się tym zająć bo polecą opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz :hyhy:

 

Jak buja samochodem to tuleje, jak dupa ucieka na poprzecznych nierównościach to amorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, jak robilem przeglad w styczniu to mowili ze niedlugo amorek z tylu prawy bedzie do wymiany a od niedawna wlasnie zaczelo cos bujac i wlasnie mysle, ze to amorek. A tuleja przyznam sie bez bicia nie wiem o co biega;) Wlasnie bym obstawial to na poprzecznych nierownosciach bo rownym nic sie nie dzieje. Jeszcze raz dzieki za pomoc. Amorki to juz sprawdzalem mniej wiecej jaki koszt 300-350zl (kayaba gazowe) plus wymiana. Dobry wybor? Moze cos dobrego jest troche tanszego? A z tymi tulejami to jaki koszt mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje są dość drogie sprawdź cenę Intercarsie online. Jak dobrze pamiętam 280-360zł sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkadlubekk
Tuleje są dość drogie sprawdź cenę Intercarsie online. Jak dobrze pamiętam 280-360zł sztuka.

 

A jakie są tam tuleje? Ja mam inne bujanie. Jak wyskakuję na wzniesieniu samochodzik ucieka na lewą strone (delikatnie), jak jest dołek to passacik ucieka na prawo. Co to może4 być? Maglownica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkadlubekk

Aha... i jeszcze jedno. Jak je można sprawdzić czy są zużyte? Mam 180k przejechane ale prawdopodobnie nikt ich nie wymieniał. Na stacji diagnostycznej powiedzieli że na szarpakacg tylnej belki nie ma co sprawdzać bo tam nic się nie wyrabia i nie uszkadza. A mnie niepokoi to bujanie na boki. Podkreślam że amorki mam nówki (ok 5k przebigu) firmy Corven. Cena super co do tej jakości i 2 lata gwarancji!!!!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

ile płaciłeś za amorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkadlubekk

ok 110/szt. - przód, ok 120 zł/szt. - tył

Oczywiście gazówki

 

A tak wogóle to ktoś mi może pomóc z tym bujaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Panki84

Witam Panowie.Mam podobny problem z tym,ze autem strasznie mi bujalo szczegolnie na wietrze,zawieszenie cale wymienione na tulejach z tyl zero luzu,amortyzatory tez wymienilem niedawno(wszystkie 4) zastanawiam sie nad sprezynami ale niby sa ok,nie wiem juz,rece mi opadaja,prosze o jakas rade. Mam paska 2001 1,9 tdi 130 km kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam bujanie. Buja mi tylem. Podejrzewam ze to tuleje na tylnej belce. Amorki mam bilsteina juz dwa lata i nie skacze jak gabka. Jadac 100km/h prosto potem lekko skrece w prawo to uczucie mam jakby tylem rzucilo tak jakby byl na lodzie.

 

---------- Dodano o 18:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:20 ----------

 

Tuleje są dość drogie sprawdź cenę Intercarsie online. Jak dobrze pamiętam 280-360zł sztuka.
A nie lepiej wymienic gume z tej tulei na gume tedgum czy jakos tak ? Wymienial ktos ? Ciekawi mnie czy takie rozwiazanie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem 2 tygodnie temu. Tuleja tedgum 49 zł w autolandzie po rabacie. Spora poprawa stabilności auta. Póki co się nie rozleciały :]

 

co do tulei to łatwo sprawdzić bo pęka między mocowaniem a belką, wystarczy spojrzeć - nawet na parkingu widać

Edytowane przez @BERGER@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panki84, nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd ale przyjrzj się tuleją w sankach (szczególnie te na końcach sanek). U mnie jest podobnie ale do takiego stopnia że mi to bardzo nie przeszkadza. Jadąc za to w tunelu (zero wiatru bocznego) to zauważam natychmiastową poprawę w prowadzeniu. Dodam że zawiecha cała nowa Lemfordera (przód i tył). Amorki dobre... Sprężyny standard. Za to widocze mam luzy na kołysce. Ewentualnie skontroluj luz na maglownicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzać kotleta:) Mam identyczny problem co koledzy, na nierównościach czuć bujanie autem. Dodatkowo podczas silniejszego wiatru, a nawet jak jade autostradą i wyprzedza mnie ktoś z większą prędkością to odczuwam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buja przodem czy tyłem. Bo jeżeli buja ci tyłem to sprawdziłbym tuleje tylnej belki u mnie to one były powodem bujania ****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że całym autem równomiernie... A mogę tuleje jakoś sam sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij koło i sprawdź czy gumy są popękane jak są bardzo to wymiana, choć u mnie jedna jak wymieniałem wizualnie wyglądała dobrze a po jej wyjęciu luz był dość duży. Jeszcze jedno u mnie też się to objawiało piszczeniem, trzaskaniem podczas przejeżdżania przez progi zwalniające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności